Skocz do zawartości

Nie mogę zainstalować SP1 - "Brakuje co najmniej jednego składnika"


lmarrio

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

"Brakuje co najmniej jednego składnika systemu wymaganego przez dodatek Sp1"

Problem opisany w artykule Microsoftu: KB2498452. Konkretnie odpowiada temu przyczyna "Na komputerze brakuje plików systemowych wymaganych do zainstalowania dodatku SP1 dla systemu Windows 7" + "Metoda 5".

 

Ten komunikat jest m.in. powodowany przez instalacje Windows 7 zrobione ręcznie, które modyfikowano jakimiś programami tego typu: KLIK. Podstawowe pytanie: jakie jest pochodzenie Twojego Windows, tzn. nośnik oryginalny i legalny, czy przeróbki pobrane pokątnie z torrent lub podobnych nielegalnych źródeł. Pytanie służy zdefiniowaniu o jakim Windows mowa, bo tu niestety klaruje się reinstalacja Windows przy udziale pełnej niemodyfikowanej płyty (z powietrza nie dorobisz wyciętych składników).

Odnośnik do komentarza

Windowsa mam z chomika, ale miał być czysty, bez żadnych przeróbek.

Skoro to system "z Chomika", mam silne wątpliwości. Podaj:

 

1. Dokładną nazwę ISO obrazu, z którego instalowałeś. Najlepiej by został tu przeklejony pełny opis tego dziwa, tylko bez linka (piractwo).

 

2. Ogólnikową identyfikację platformy (to tylko powierzchowny sprawdzian). Start > w polu szukania wklep regedit > z prawokliku wyeksportuj klucz:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion

 

Otwórz plik REG w Notatniku i przeklej do posta treść.

 

3. Orientacyjne dane ile jest naruszeń. Uruchom "Narzędzie analizy gotowości aktualizacji systemu": KLIK. Następnie skopiuj na Pulpit cały folder C:\Windows\Logs\CBS, zapakuj do ZIP, rzuć na jakiś hosting i podaj tu link do paczki.

 

 

Po instalacji usuwałem składniki jakimś tweakerem, nie pamietam jakim.

Zakładając, że płyta jest nieprzerabiana, ale nie mając żadnych danych co wycinałeś i przy udziale jakiego programu, nie jestem w stanie nawet stwierdzić co zrobiłeś. Czy próbowałeś "odchudzać" folder C:\Windows\winsxs? Czy posługiwałeś się może Sunrise Seven (zdradziecka opcja czyszczenia FileRepository)?

 

 

Instalowałem go dwa lata temu i bardzo nie chciałbym go na nowo instalować(czysta instalacja).

Niezależnie od tego co zostało usunięte i tak jest potrzebna czysta niemodyfikowana płyta i reinstalacja systemu. Oczywiście nie można użyć płyty, która zainstalowała defekt, bo uzyskany zostanie stan wyjściowy, więc musi być pewne, że posiadasz nieprzerabiany.

 

Zostały z tego Windows usunięte jakieś kluczowe komponenty, komponenty te nie zostaną "doinstalowane" z niczego, bo nie ma skąd brać. Zauważ, że pełny pakiet SP1 pobrany wprost z Centrum i w teorii mający obejść określone naruszenia komponentów, nie podołał i staje okoniem, czyli naruszenia są znacznie większe niż radośnie przewiduje to artykuł Microsoftu. Takie tematy jak Twój już były na forum i wszystkie miały identyczny finał, tzn. reinstalacja systemu. Windows 7 to nie prymityw XP, układ komponentów jest bardzo rozbudowany, uzupełnianie wyciętych składników to nie jest kwestia "podstaw plik".

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Taki ściągnąłem, bo miał dobre komentarze :) i chodzi ogólnie dobrze, ale przestał pobierać aktualizacje (skończyły się), nie mogę zainstalować np. explorera 9 i wyżej.

 

ad1 nazwa obrazu to WINDOWS 7 PL Z SERVICE PACK 1 AKTYWOWANY - wiem, że w nazwie jest SP1,  ale w informacjach o komputerze go nie ma i przy instalacji eksplorera 9 wyświetlany jest komunikat o braku SP1.

 

Ad2 poniżej załączam link do pliku wyeksportowanego z rejestru  (klucz.7z) - jest dośc duży 

 

http://przeklej.org/file/QvnXpw/klucz.7z

 

 

Ad3 poniżej link do zawartości katalogu CBS

 

 

http://przeklej.org/file/lsezQ0/CBS.7z

 

 

 

Czy próbowałeś "odchudzać" folder C:\Windows\winsxs? Czy posługiwałeś się może Sunrise Seven (zdradziecka opcja czyszczenia FileRepository)?

 

Nic nie kombinowałem z folderem winsxs, ale użyłem programu Sunrise Seven i tak -  miałem problemy  z FileRepository :angry: . Nie pamiętam dokładnie jak sobie z tym poradziłem, ale miałem chyba zrobiony obraz partycji C po instalacji systemu i kilku programów, i przywróciłem partycję.

 

Zakładając, że mam "odchudzony" system, czy nie można go w jakiś sposób naprawić z dobrej / nie odchudzonej instalki?

 

 

 

Odnośnik do komentarza

ad1 nazwa obrazu to WINDOWS 7 PL Z SERVICE PACK 1 AKTYWOWANY - wiem, że w nazwie jest SP1,  ale w informacjach o komputerze go nie ma i przy instalacji eksplorera 9 wyświetlany jest komunikat o braku SP1.

 

Wyciągi z rejestru demaskują z czym mam do czynienia. Tu się kwalifikuje reinstalacja systemu przy udziale całkiem innej poprawnej i nowszej płyty niż ta którą pobrałeś, bo to lewa produkcja. Wg klucza CurrentVersion to nawet nie jest stabilna finalna wersja Windows tylko edycja beta:

 

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion]

"CurrentVersion"="6.1"

"CurrentBuild"="7600"

"EditionID"="Ultimate"

"ProductName"="Windows 7 Ultimate"

"CurrentBuildNumber"="7601"

"BuildLab"="7601.win7sp1_beta.100603-1800"

"BuildLabEx"="7601.16562.x86fre.win7sp1_beta.100603-1800"

"BuildGUID"="00b932b9-3eac-46db-a9ae-1d2b28f69457"

"CSDBuildNumber"="1"

 

I wg tych ciągów owszem ta płyta ma zintegrowaną wersję testową SP1, ale nie jest to identyfikowane nawet w poprawny sposób (mieszane ciągi). Jest pozamiatane. Instalacja finalnego SP1 jest awykonalna, bo SP1 wymaga, by edycje typu "pre" nie były obecne w systemie, a tu jest trwale zintegrowany babol, którego nie da się "odinstalować". I to nie koniec usterek, otwórz sobie proszę wyniki "Narzędzie analizy gotowości aktualizacji systemu", czyli plik C:\Windows\Logs\CBS\Checksur.log. 1441 nienaprawialnych błędów, narzędzie nie było w stanie naprawić żadnego z nich. To są skutki manipulacji w płycie, to na pewno nie jest czysty niemodyfikowany Windows. Identyczny kastrat występował w tym temacie: KLIK.

 

Jest to wersja testowa z brakami, dla której nie aplikują się dalsze instalacje z Windows Update. Nie ma już co więcej rozważać, to jest nienaprawialne ręcznie w inny sposób niż format + reinstalacja za pomocą całkiem innej płyty, bo trzeba podmienić wszystkie pliki Windows i uzupełnić braki.

 

 

ale użyłem programu Sunrise Seven i tak -  miałem problemy  z FileRepository :angry: . Nie pamiętam dokładnie jak sobie z tym poradziłem, ale miałem chyba zrobiony obraz partycji C po instalacji systemu i kilku programów, i przywróciłem partycję.

 

To dodatkowy aspekt nie powiązany z powyższym. Ta opcja w Sunrise Seven w ogóle nie powinna być, dużo poszkodowanych na forum tu było. Uruchomienie czyszczenia FileRepository powoduje problemy z Windows Update oraz sterownikami )typu podpinane urządzenia są nierozpoznawane, nawet instalacja emulatora Alcohol / DAEMON Tools operującego na sterowniku SPTD może być problemem). I jedyna droga rozwiązania tego to rekonstrukcja pierwotnej zawartości FileRepository. Niektórzy użytkownicy na forum nie byli w stanie przywrócić sprawnej wersji katalogu (podstawiali z płyty DVD) i skończyło się i tak na reinstalacji systemu.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...