Skocz do zawartości

Nie można uruchomić usługi Windows Update


Kromlech

Rekomendowane odpowiedzi

Ufff dawno niczego nie zakladałem, gdyż nie było konieczności. Mam problem z windows update. Gdy chcę sprawdzić aktualizację to wywala komunikat, że usługa nie jest uruchomiona i konieczny może być restart systemu, ikona w okienku nie jest zielona oj nie, tylko czerwona. Co zrobiłem:

1. Usługa jest uruchomiona na auto

2. Zmieniłem nazwę folderu SoftwareDistribution i zrestartowałem sysytem, nie pomogło (z porad wujka Google)

3. Zastosowałem fixy Microsoftu, nie pomoglo

4. NIS oraz MBAM niczego nie znalazły

Skończyły mi się pomysły, a wiem, że na tym forum są dobrzy ludzie:)

P.S system jest oryginalny, nie "grzebany" problem wystąpił bez zauważelnego przeze mnie związku z czymkolwiek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. Usługa jest uruchomiona na auto

Nie wiem, czy dobrze rozumiem: mówisz o statusie ("Uruchomiona") oraz Typie uruchomienia ("Auto") czy tylko o Typie uruchomienia ("Auto")? A domyślny Typ startu to nie "Automatyczny" tylko "Automatyczny (opóźnione uruchomienie). Czy opcje Zatrzymaj + Uruchom zwracają jakieś błędy?

 

I poproszę o log z FRST zrobiony z odznaczoną pozycją Services (czyli pokazywanie wszystkich usług), pole Addition ma być zaznaczone.

 

 

Odnośnik do komentarza

Oczekuję na raporty z FRST pokazujące ogólnie środowisko systemowe, żadne parametry nie są znane. Orientacyjnie podsuwam rozmaite tropy, co ewentualnie może być problemem:
- Dyski twarde o większych sektorach fizycznych: KLIK.
- Stare sterowniki Intel Rapid Storage Technology: KLIK / KLIK.
- Manipulacja z lokalizacją folderu SoftwareDistribution: KLIK.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry.

Na poczatek logi z FIRSTA oraz dwa powtarzające się 2 błędy z podglądu.

Jeśli chodzi o błąd  usługi Windows Search ( w załączonym pliku) to jest ustawiona na  uto z opóxnionym uruchomieniem, ale nie uruchamia się, również przy ręcznym uruchomieniu zamyka się z klasycznym komunikatem o nieaktywności.

Przeczytałem wszystkie podane przez Ciebie linki, ale na razie nic z tych porad nie robiłem.

Addition_25-11-2014_09-38-12.txt

FRST_25-11-2014_09-38-13.txt

Nowy dokument tekstowy.txt

Nowy dokument tekstowy (2).txt

Odnośnik do komentarza

Nazwy logów FRST mi sugerują, że je wyciągasz z folderu C:\FRST\Logs - to archiwum logów, tam się nie grzebie. Bieżący log zawsze jest w tej lokalizacji skąd uruchamiano FRST, czyli w Twoim przypadku C:\Users\User\Desktop\KONSERWACJA. PS. Na liście zainstalowanych są wpisy programów adware (Browser Extensions, Foxy Secure, Search Protection), ale to sprawa podrzędna i nieistotna w obliczu:

 

Jeśli chodzi o błąd usługi Windows Search ( w załączonym pliku) to jest ustawiona na uto z opóxnionym uruchomieniem, ale nie uruchamia się, również przy ręcznym uruchomieniu zamyka się z klasycznym komunikatem o nieaktywności.
Przeczytałem wszystkie podane przez Ciebie linki, ale na razie nic z tych porad nie robiłem.


Wiele rzeczy nie funkcjonuje poprawnie, w systemie jest usterka tego rodzaju: KLIK. Prawie wszystkie usługi i sterowniki są pokazane jako niepodpisane cyfrowo - masowo od góry do dołu [File not signed]. Padł system usług kryptograficznych. Wg FRST w tle działa usługa CryptSvc, toteż problemem jest uszkodzenie którejś z baz - C:\Windows\system32\catroot2 (to resetują te fixy Microsoftu i zawartość można regenerować przez kasacje) i/lub C:\Windows\system32\catroot (folderu nie można opróżnić / skasować, jest nieodtwarzalny). Dziennik zgłasza tylko tyle:

Application errors:
==================
Error: (11/25/2014 09:38:00 AM) (Source: Microsoft-Windows-CAPI2) (EventID: 257) (User: )
Description: Zainicjowanie bazy danych wykazu przez Usługi kryptograficzne nie powiodło się. Błąd ESENT: -583.


Od razu zainteresuj się tymi wątkami:
 

- Dyski twarde o większych sektorach fizycznych: KLIK.
- Stare sterowniki Intel Rapid Storage Technology: KLIK / KLIK.


Tu jednak jest staroć, czyli Intel Matrix Storage Manager (nowsze wersje występują pod nazwą "Intel Rapid Storage Technology"):

==================== Installed Programs ======================

Intel® Matrix Storage Manager (HKLM\...\{9068B2BE-D93A-4C0A-861C-5E35E2C0E09E}) (Version: - Intel Corporation)


1. Zaktualizuj sterowniki Intel.

2. Zresetuj bazę kryptograficznych za pomocą narzędzia Fix It 50202 (zaznacz tryb agresywny): KLIK. Poprzednio stosowałeś Fix it 50123 do czegoś innego.

3. Zrób nowe raporty FRST.

 
Odnośnik do komentarza

ad1. Przy próbie instalacji pohawia sie komunikat: " ten system nie spełnia minimalnych wymagań do instalacji tego oprogramowania" Instalowałem stąd: https://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?DwnldID=21612

Gdy szukałem dla W7 64 bit to wyświetliło mi tylko moje  starocie: https://downloadcenter.intel.com/SearchResult.aspx?lang=eng&ProdId=2101

ad.2 Fix It 50202 odpalone agresywnie zadzialalo, naprawiło - update nie działa

Poprawki MS dotyczące sektorów dyskowych, nie chcą sie instalować: Błąd 0xc8000247

Raport z FRST załączam

FRST.txt

Odnośnik do komentarza

Brak zmian, sterownik nie został zaktualizowany, toteż reset bazy kryptograficznych nie zmienił stanu rzeczy, od góry do dołu [File not signed]. Niestety w takim stanie dysfunkcji Usług kryptograficznych dalsze operacje, takie jak instalacja sterowników czy poprawek MS, mogą być awykonalne *. I tu nie jest pewne gdzie właściwie jest usterka. Reset tyczył tylko katalogu catroot2, gdyż procedura nie aplikuje się dla catroot (nieresetowalny). Jeśli coś jest skopane w catroot, jedyny sposób to cofnięcie do poprzedniej wersji katalogu za pomocą Przywracania systemu, tylko nie wiadomo czy jakikolwiek z dostępnych punktów załatwi sprawę.


* Jeśli chodzi o instalacje sterowników:
 

ad1. Przy próbie instalacji pohawia sie komunikat: " ten system nie spełnia minimalnych wymagań do instalacji tego oprogramowania" Instalowałem stąd: https://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?DwnldID=21612
Gdy szukałem dla W7 64 bit to wyświetliło mi tylko moje starocie: https://downloadcenter.intel.com/SearchResult.aspx?lang=eng&ProdId=2101


Próbujesz instalować Intel® Rapid Start Technology (sterownik irstrtdv.sys dla dysków SSD), a tu chodzi o Intel Rapid Storage Technology (sterowniki iaStor*.sys). Intel Rapid Storage Technology zastępuje stary Intel Matrix Storage Manager.

1. Wyszukiwarka na stronie Intel nie podstawia wyników dla systemu x64, ale jest ich więcej. Tu najnowszy IRST: KLIK. Tylko jest tu pewien problem i nie wiem jak ta instalacja idzie w trybie rzeczywistym, w paczce przeznaczonej do instalacji spod Windows (SetupRST.exe) jest schowany pod-instalator typu MSI (RST_x64.msi), a wyegzekwowanie go może nie przejść przy usterce kryptograficznych... Są podane też wersje "flopowe", które z kolei można nałożyć z poziomu środowiska zewnętrznego WinRE.

2. Dodatkowo, tego typu problem rozwiązuje ta wersja starszych sterowników z 2010 (inny typ instalatora, nie MSI): KLIK. Tak, to są sterowniki Intel przepakowane pod przykrywką HP. Te sterowniki dało się zaaplikować na komputerze, który nie jest typu HP: KLIK. Informacje na temat wspieranych platform i ID urządzeń:


VERSION: 9.5.6.1001 REV. A
DESCRIPTION:
Intel Rapid Storage Technology Driver

PURPOSE: Recommended
SoftPaq NUMBER: SP47845
EFFECTIVE DATE: March 11, 2010
CATEGORY: Driver - Storage
SSM SUPPORTED: YES

DEVICES SUPPORTED:
PCI\VEN_8086&DEV_3B29="Intel® 5 Series 4 Port SATA AHCI Controller"

OPERATING SYSTEM(S):
Microsoft Windows 7 Enterprise 32 Edition
Microsoft Windows 7 Enterprise 64 Edition
Microsoft Windows 7 Home Basic 32 Edition
Microsoft Windows 7 Home Basic 64 Edition
Microsoft Windows 7 Home Premium 32 Edition
Microsoft Windows 7 Home Premium 64 Edition
Microsoft Windows 7 Professional 32 Edition
Microsoft Windows 7 Professional 64 Edition
Microsoft Windows 7 Starter 32 Edition
Microsoft Windows 7 Ultimate 32 Edition
Microsoft Windows 7 Ultimate 64 Edition




Czyli sekwencja ma wyglądać następująco: usunięcie starego Intel Matrix Storage Manager na korzyść nowego Intel Rapid Storage Technology, a dopiero po tym użycie narzędzia Fix It 50202 resetującego bazy (zaznaczony tryb agresywny).


.

Odnośnik do komentarza

Jak zwykle jesteś wielka.

Najnowsza wersja sterowników nie dała się zainstalować, flopowych nie umiem.

Wersja bez instalatora MSI zainstalowała się prawidłowo. Fix It 5002 wykonany agresywnie.

Efekt:

Update ruszył i znalazł 169 ważnych aktualizacji, historia pobierania aktualizacji czysta. na razie ich nie pobieram, bo zajmie to wieczność:)

Najnowszego SetupRST i tak nie dało się zainstalować: "ta platforma nie jest obsługiwana"

 

Czy mam odpalić fix dotyczący sektorów dyskowych?

 

Raport z FRST załączam

 

Addition.txt

FRST.txt

Odnośnik do komentarza

Raport FRST potwierdza, zniknęły masowe odczyty braku podpisów cyfrowych. Teraz możemy się zabawić w kosmetykę - wpisy śmieciowe do likwidacji. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

CloseProcesses:
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Classes\PROTOCOLS\Handler\gopher /f
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\IAAnotif" /f
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\Foxy Secure" /f
Reg: reg delete "HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\Search Protection" /f
CMD: type C:\Users\User\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\pt5exhs9.default\user.js
StartMenuInternet: IEXPLORE.EXE - C:\Program Files (x86)\Internet Explorer\iexplore.exe
SearchScopes: HKU\S-1-5-21-360347071-2745981148-392569559-1000 -> DefaultScope {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} URL = http://de.search.yahoo.com/search?p={searchTerms}&fr=vc_trans_8140&type=foxysecurity
SearchScopes: HKU\S-1-5-21-360347071-2745981148-392569559-1000 -> {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} URL = http://de.search.yahoo.com/search?p={searchTerms}&fr=vc_trans_8140&type=foxysecurity
SearchScopes: HKU\S-1-5-21-360347071-2745981148-392569559-1000 -> {22128D7B-B49C-49EE-90CB-C8EF5636E836} URL = https://search.yahoo.com/search?fr=chr-greentree_ie&ei=utf-8&ilc=12&type=201117&p={searchTerms}
FF Keyword.URL: https://search.yahoo.com/search?fr=greentree_ff1&ei=utf-8&ilc=12&type=201117&p=
FF SearchPlugin: C:\Users\User\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\pt5exhs9.default\searchplugins\yahoo_ff.xml
EmptyTemp:


Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, nastąpi restart. Przedstaw wynikowy fixlog.txt.

 

Czy mam odpalić fix dotyczący sektorów dyskowych?


Akcja zbędna. Ta łata robi aktualizację sterowników, która została tu już wykonana:
 

W tej poprawce uwzględniono aktualizacje następujących sterowników:

  • IaStorV.sys
  • Amdsata.sys
  • Nvraid.sys
  • Nvsata.sys
Uwaga Niektóre sterowniki magazynu innych producentów mogą nie zostać zaktualizowane w celu zapewnienia obsługi tych nowych poleceń SBC3. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z producentem używanego kontrolera magazynu.

 


vs.

2014-11-27 19:59 - 2009-12-17 10:42 - 00538136 _____ (Intel Corporation) C:\Windows\system32\Drivers\iaStor.sys


 

Najnowszego SetupRST i tak nie dało się zainstalować: "ta platforma nie jest obsługiwana"


Widocznie rzeczywiście brak zgodności, strzelałam na oko (brak danych o chipsecie), a nie potrafiłam też wyszukać u nich na stronie wersji podobnej do tej ze strony HP. Pro forma możesz jeszcze sprawdzić co powie Intel Chipset Identification Utility, czy zaserwuje jakieś konkretne linki.

Odnośnik do komentarza

Fix wykonany, dokasuj jeszcze ten plik z dysku: C:\Users\User\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\pt5exhs9.default\user.js.

 

 

Intel Chipset Identification Utility nie mogę uruchomić, chociaż jako administrator, w systemie jest tylko jeden użytkownik

Ale co konkretnie się dzieje, jaki błąd?

 

 

Dodatkowo w podglądzie powtarza się jedyny błąd.

Widziałam ten błąd WMI numer 10 już wcześniej w Addition. To błąd który nie ma wpływu na system i może zostać zignorowany, jego likwidacja to pudrowanie Dziennika zdarzeń. Błąd zlikwiduje narzędzie Fix it z artykułu KB2545227.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Program Intela uważa, że nie jestem administratorem, choć jestem, jako jedyny profilowanym właścicielem

Sprawdź czy błąd występuje po tymczasowej deaktywacji Norton Internet Security.

 

 

 

C:\Users\User\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\pt5exhs9.default\user.js. wywala błąd składni

Nie rozumiem, skąd tu "błąd składni". Czy na pewno plik ręcznie usuwasz a nie próbujesz go otwierać?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...