Skocz do zawartości

Długie zamykanie systemu, komunikat oczekiwanie na zamknięcie programu task host windows


leliwka

Rekomendowane odpowiedzi

Przedwczoraj .W tej chwili odinstalowałam i zainstalowałam ponownie IE, ale jak odinstalowałam to nie było żadnej wersji IE kompletnie nic, jedynie jakieś strzępy informacji w regedit. A kiedy zainstalowałam wersję IE 11 to nawet nie wrzuciło skrótu nigdzie go nie było :( 

A i jeszcze jedno, częściowo przechytrzyłam gada, otworzyłam firefox, ściągnęłam wersję do IE i uruchomiłam na chwilę obecną nie wyświetla się ten monit przy otwieraniu drukarki, natomiast próbowałam po tym zainstalowaniu adobe flash player ściągnąć go jeszcze raz przez przeglądarkę IE i bez rezultatu

To skan z chwili obecnej

FRST.txt

Addition.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W tej chwili odinstalowałam i zainstalowałam ponownie IE, ale jak odinstalowałam to nie było żadnej wersji IE kompletnie nic, jedynie jakieś strzępy informacji w regedit. A kiedy zainstalowałam wersję IE 11 to nawet nie wrzuciło skrótu nigdzie go nie było

Reinstalację IE zadałam wczoraj, to ponoć było wykonane. To dlaczego dziś ponownie ta sama akcja? Poza tym, pobieranie IE miało nastąpić z:

 

- Następnie z Windows Update zainstaluj ponownie IE11 i wszystkie inne brakujące aktualizacje.

A tu są wskazania na dysku, że pobierano inaczej i nie wiadomo nawet skąd, a plik nie ma oznaczenia czy to wersja 32-bit czy 64-bit:

 

2014-11-23 16:30 - 2014-11-23 16:30 - 02077392 _____ (Microsoft Corporation) C:\Users\Agata\Downloads\IE11-Windows6.1.exe

 

Podaj skąd był pobierany dziś IE, z jakiego linka.

 

 

Przedwczoraj.

Czyli było to nawet przed rejestracją plików IE. Powtórz zadanie: odinstaluj MSSE i na razie nie instaluj żadnego antywirusa.

 

 

Bez zmian, system jakby bardziej mulił

Kolejna zmiana widoczna to reinstalacja Centrum obsługi HP + HP Photosmart Essential 3.5. Skoro "bardziej muli", to się wręcz nasuwa, że soft HP przykłada do tego rękę. Zastanawiam się po co ta akcja była wdrażana, skoro drukarka jest odłączona, czyli soft nic nie robi (tylko obciąża system). To działanie odkręciło pewne rzeczy, tzn. widzę że w starcie wróciły zbędne wpisy, uprzednio włączane usługi HP znów są włączone, możliwe że w Harmonogramie zadań też zostały odkręcone pewne deaktywacje.

 

Uruchom Autoruns i ponownie wyłącz:

- W karcie Logon wpisy hpqSRMon, HP Software Update, HP Digital Imaging Monitor

- W karcie Scheduled Tasks wszystkie wpisy kierujące do C:\Program Files (x86)\HP\Digital Imaging\bin\Hpqdirec.exe.

- Na razie sekcję Services (i obiekty hpqcxs08, hpqddsvc, HPSLPSVC, HPSupportSolutionsFrameworkService) zostawiam w spokoju, choć wg tego można spokojnie trzasnąć usługi HP nie naruszając drukarki: KLIK.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

już , aż się boje to robić bo drukarka działa

leliwka myśl logicznie. To jest tylko wyłączanie wpisów - jeśli chcesz dany wpis przywrócisz, po prostu go zaznaczasz w Autoruns ponownie i resetujesz system! Uprzednio wykonana reinstalacja oprogramowania była kompletnie zbędna, trzeba było zapytać co zrobić po wyłączeniu w Autoruns.

 

Co Ci zalecam wyłączyć obecnie: zbędne wpisy HP, które nie są związane z funkcjonowaniem drukarki per se. Za funkcjonowanie drukarki odpowiadają sterowniki, a nie zbędniki "HP Update" czy "HP Digital Imaging Monitor".

 

 

Jeśli chodzi o IE - opisz mi dlaczego reinstalacja była aż dwa razy oraz co się z nim teraz dzieje (widzę, że skrót został dorobiony)?

 

 

.

Odnośnik do komentarza

No właśnie musiałam go dorobić bo nigdzie go nie było

Mam więc pytanie odnośnie podanych wcześniej instrukcji:

 

Kolejne podejście, tym razem przeładowanie silnika IE poprzez reinstalację: Panel sterowania > Programy > Programy i funkcje > Włącz lub Wyłącz funkcje systemu Windows > odfajkuj pozycję Internet Explorer 11 > zresetuj system. Wróć ponownie do interfejsu Włącz lub Wyłącz funkcje systemu Windows, zaznacz go i zresetuj system. Podaj czy są zmiany.

Czy na pewno IE11 jest zaznaczony w komponentach?

 

 

a mam to wyłączyć msconfig?

Podałam konkrety - Autoruns a nie msconfig.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Tak, to ten program co podałam na początku. I sprawdź dokładnie, bo wg FRST te trzy wpisy w karcie Logon są obecnie włączone:

 

HKLM-x32\...\Run: [hpqSRMon] => C:\Program Files (x86)\HP\Digital Imaging\bin\hpqSRMon.exe [150528 2008-07-22] (Hewlett-Packard)

HKLM-x32\...\Run: [HP Software Update] => C:\Program Files (x86)\HP\HP Software Update\HPWuSchd2.exe [49208 2011-05-10] (Hewlett-Packard)

Startup: C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\HP Digital Imaging Monitor.lnk

 

Gdyby były wyłączone, w logu FRST byłby odczyt "AutorunsDisabled".

 

I co z deinstalacją antywirusa oraz po tej akcji co z Internet Explorer - tzn. pobieraniem Adobe Flash?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

HP Software Update, czyli ogólny aktualizator softu HP, nie jest związany z drukarką per se i nie może powodować dysfunkcji drukarki. Czyli twierdzisz, że po odznaczeniu hpqSRMon i HP Digital Imaging Monitor drukarka nie działa - jak to się objawia?

 

Po raz trzeci pytam też o odpowiedź w tej kwestii:

 

I co z deinstalacją antywirusa oraz po tej akcji co z Internet Explorer - tzn. pobieraniem Adobe Flash?

Odnośnik do komentarza

Gdy daję polecenie drukuj, wyskakuje okienko, że pewne funkcje są wyłączone i nie może nawiązać współpracy z drukarką. Jeśli chodzi o IE to ja i tak z niego nie korzystam, on jest tylko dla drukarki. Korzystam z Firefox. Tak na marginesie, to wyczytałam, że dużo ludzi ma ten problem z Adobe Flash Player i jest on związany z jakimiś niedopracowaniami w ADP, dla Windows 7. Więc może nie zawracajmy sobie nim głowy. Antywirusa nie odinstalowywałam. Wszystko co było w temacie czyli długie zamykanie systemu, komunikat oczekiwanie na zamknięcie programu task host Windows, z likwidowałaś i hula jak złoto. Drukarka też działa :) (a jest mi niezbędna do pracy, więc wolę nie ryzykować). Dziękuję Ci bardzo raz jeszcze picasso.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o instalację Adobe Flash w IE, to skorzystaj z innego instalatora typu "offline". Pobierz go za pomocą Firefox, bo przeglądarka w tym przypadku nie odgrywa roli: KLIK (Internet Explorer > Download EXE Installer). Pobrany plik uruchom, a po instalacji sprawdź czy Centrum HP nadal ma zastrzeżenia do braku / dysfunkcji Adobe Flash w IE.
 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...