Skocz do zawartości

Zawieszający się po paru minutach system


ignac8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z zawieszającym się po paru minutach systemem w laptopie. Niby wszystko było ok, aż do ostatniej godziny, gdzie nie ważne co się robi, to po paru minutach się zawiesza. System jaki tam jest zainstalowany to Windows 7 Home Premium x64. Jedyny scan jaki udało mi się wykonać w pełni to ten z FRSTa z poziomu recovery. Z poziomu normalnego uruchomienia systemu zdążył wykonać się FRST i Addition, przy Shortcut już zawsze się wieszało, podobnie przy OTLu, czy GMERze.

Addition.txt

FRST recovery.txt

FRST.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę wstępnie do Windows, ale może i do Hardware pójdzie na diagnostykę. Brak oznak infekcji. Na liście zainstalowanych tylko martwy odpadek po adware LinkSwift, ale to nie ma żadnego znaczenia i na teraz nie będziemy się zajmować "kosmetyką", bo nie pomoże w niczym.

 

 

Mam problem z zawieszającym się po paru minutach systemem w laptopie. Niby wszystko było ok, aż do ostatniej godziny, gdzie nie ważne co się robi, to po paru minutach się zawiesza.

Z raportów nic konkretnego nie wynika, w Dzienniku zdarzeń też brak konkretów (pokazane "zdefektowane urządzenia" i błędy to głównie naturalny skutek startu w awaryjnym). Czyli mam rozumieć, iż zawiasy zachodzą też w Trybie awaryjnym? Sugerują to logi z Windows wykonane w Trybie awaryjnym, które są obcięte. Uwględniając oba scenariusze:

 

1. Jeśli Tryb awaryjny pracuje poprawnie: Z niedomyślnych obiektów rzuca się w oczy Avast. W takim przypadku można go odinstalować w Trybie awaryjnym Windows (jest to możliwe, gdyż Avast nie jest oparty na Instalatorze Windows) i poprawić narzędziem Avast Uninstall Utility.

 

2. Jeśli jednak również okrojony Tryb awaryjny jest zdefektowany (Avast nie jest ładowany wcale), to już na myśl przychodzi usterka pokroju sprzętowego. Niemniej jest tu jedna sprawa, mało wolnego miejsca na dysku i to może być przyczyna zawieszeń:

 

==================== Drives ================================

 

Drive c: () (Fixed) (Total:50 GB) (Free:5.04 GB) NTFS

 

Sprawdź co się stanie po zwolnieniu więcej, conajmniej 10GB w zapasie. Jeśli to nie pomoże, dostarcz tyle danych relatywnych do sprzętu ile zdołasz: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...