Skocz do zawartości

Pomocy, zniknęły zdjęcia z połowy mojego życia


irafula

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

ps. mam te pełne dzienniki zdarzeń. ale pliki po spakowaniu mają po 1 Mb. ktoś podpowie jak je umieścić na forum?

Wstaw na zewnętrzny host i daj linka. 

 

EDYTA

Do postu wyżej. Są takie softy ale najczęściej płatne. Sam kilka razy skorzystałem z sukcesem po radosnej działalności wnuczków na swoich kompach. :P

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

No to na pierwszy rzut możesz w takim razie odpalić photorec z zaznaczoną opcją szukania archiwum rar. To tak na początek. Co by za dużo nie rozpisywać się. 

 

W międzyczasie możesz odpalić program o nazwie DMDE,

http://dmde.com/download/dmde-free-2.10.0.560-win32-gui.zip

 wybrać dysk, potem partycję. Następnie opcja "otwórz wolumin", rozwinąc root, znaleźć plik zdjecia, kliknac i z prawego panelu kliknac na plik 2x lpm.

Powinno to wyglądać tak:

https://imageshack.us/i/exCADsPDp

 

tzn. znaków będzie więcej, ale nas interesuje tylko pierwsza linijka, sprawdź czy zaczyna się tymi hexami: 52 61 72 21 1A 07 00. 

Najlepiej po prostu zrób screena.

Odnośnik do komentarza

Przecież miałeś w DMDE otworzyć plik "zdjęcia" - ten, który zaznaczyłeś na pierwszym screenie. 

 

I proszę nie pisać bzdur, że Photorec nie ma opcji szukania rar i zip.

 

Uruchom qphotorec_win.exe jako administrator i na samym dole, drugie od lewej - jest opcja - File format - odznacz wszystkie przyciskiem reset i zaznacz rar. 

 

Zresztą - to co w DMDE pokazałeś - to są to przecież foldery wlasnie z Twoimi zdjęciami. Dużo brakuje czy też wszystkie są? Zaznaczony plik na screenie w pierwszym poście i jemu podobne to były kiedyś foldery czy to uszkodzone pliki?

 

 

Do tego folderu nie masz domyślnie praw (z tego co pamiętam) i do niego nie wejdziesz, jest on też ukryty. 

https://www.fixitpc.pl/topic/55-przyznawanie-kontroli-dla-plikow-i-folderow/

Wtedy będziesz mógł sobie swobodnie do niego wejść. 

Odnośnik do komentarza

w DMDE nie widać tego folderu zdjęcia który pokazałem na 1szym screenie, ale widac found.000 w którym jest głębiej folder zdjęcia i inne które znikneły. pokazuje wszystkie zdjecia:) zainstalowałem wcześniej inny program z nazwą photorec (i tam nie było opcji wyszukania plików zip/rar. ściągnałem inny (tez nie ma przedrostka q jak napisałeś) ale tu juz jest opcja zaznaczenia zip/rar i interface nie dla laika (jest podobny do DOSa.). zapuściłem skanowanie poki co mineło 20 min ale nic nie znalazł jeszcze. remaining time to ponad 40H wiec ide spać..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...