Skocz do zawartości

BlockAndSurf i inne adaware/początkowo problemy z uruchomieniem stron


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Córka zgłosiła problem "nie działa mi internet". Okazało się, że np. działa skype w trybie komunikatora, ale głosowo już nie. Strony się nie otwierały, przy próbie wejścia na np. google.pl firefox zgłaszał błąd, że połączenie ze stroną zostało przerwane/zresetowane (nie pamiętam dokładnego komunikatu). Antywirus (Avira) nie uaktualniał się od kilku dni.

Czynności, które wykonałam:

Wśród ostatnio zainstalowanych programów zauważyłam BlockAndSurf, uruchomiłam więc skan Avira z opcjami domyślnymmi oraz usunęłam BlockAndSurf poprzez "Dodaj i usuń programy". Zrestartowałam komputer.

 

Pobrałam i uruchomiłam AdwCleaner, znalazł infekcję (The file 'C:\Users\User\AppData\Local\Temp\nsr7A76.tmp' contained a virus or unwanted program 'Adware/InstallCor.osw.3') i ją usunął

Strony zaczęły się wyświetlać, chyba sytuacja została jako tako opanowana. Ale oczywiście pewności nie mam, więc proszę o weryfikację.

 

Zabrałam się za generowanie niezbędnych do diagnostyki logów, przy okazji Avira w pobranych zgłosiła niedawno ściągnięty przez córkę instalator "Gimp'a" jako zainfekowany, uruchomiłam więc skanowanie pełne, wszystkich dysków (wszystkie zdarzenia z Aviry w załączeniu) oraz ponownie AdwCleaner (logi w załączeniu)

 

OTL, FRST i Gmer nie miały problemów przy uruchomieniu, logi załączam.

 

i z góry dziękuję za pomoc :)

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

Extras.Txt

OTL.Txt

gmer_full.txt

gmer_preskan.txt

Avira_Events.txt

AdwCleanerR0.txt

AdwCleanerR1.txt

AdwCleanerS0.txt

AdwCleanerS1.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

przy okazji Avira w pobranych zgłosiła niedawno ściągnięty przez córkę instalator "Gimp'a" jako zainfekowany

To z pewnością nie był oryginalny instalator GIMP, lecz jakiś portalowy "downloader" go imitujący. Więcej na ten temat: KLIK.

 

 

Tylko drobne poprawki do wdrożenia:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

HKLM-x32\...\Run: [] => [X]
GroupPolicy: Group Policy on Chrome detected 
FF Plugin HKCU: @mail.ru/GameCenter - C:\Users\User\AppData\Local\Mail.Ru\GameCenter-EU\NPDetector.dll No File
FF HKLM-x32\...\Firefox\Extensions: [smartwebprinting@hp.com] - C:\Program Files (x86)\HP\Digital Imaging\Smart Web Printing\MozillaAddOn3
FF HKCU\...\Firefox\Extensions: [smartwebprinting@hp.com] - C:\Program Files (x86)\HP\Digital Imaging\Smart Web Printing\MozillaAddOn3
S3 L1C; system32\DRIVERS\L1C62x64.sys [X]
S3 vm331avs; System32\Drivers\vm331avs.sys [X]
C:\Users\User\AppData\Roaming\3909
C:\Users\User\AppData\Roaming\rmi
C:\Windows\SysWOW64\GroupPolicy\GPT.INI
Reg: reg add "HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /v DefaultScope /t REG_SZ /d {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Przedstaw wynikowy fixlog.txt.

 

2. Uruchom TFC - Temp Cleaner.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

To z pewnością nie był oryginalny instalator GIMP, lecz jakiś portalowy "downloader" go imitujący. Więcej na ten temat: KLIK.

 

Tak, niestety, ściągnęła ze strony komputerswiat.pl Temat już w niedzielę wylądował u niej na liście pod linkiem "koniecznie przeczytaj!" i ma mieć link zawsze na podorędziu ;-)

 

Załączam fixlog. I uruchamiam TFC

Fixlog.txt

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...