Skocz do zawartości

Fax z komputera i numer w gg


robbo

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

witam, posiadam numer stacjonarny w komputerze z komunikatora GG, moglbym jakos zrobic, zeby odebrac na tym fax ?

Co do transmisji faksowej przez internet: http://www.3cx.pl/voip-sip/fax-voip.php

FAKS został zaprojektowany dla sieci analogowych i źle współdziała z sieciami VOIP. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, iż komunikacja faksowa używa sygnału w inny sposób niż normalna komunikacja głosowa.

 

Podczas gdy technologie VOIP digitalizują i kompresują analogową komunikację głosową jest ona optymalizowana do GŁOSU a nie do FAKSU. Z tego względu faks podłączony poprzez adapter ATA do sieci VOIP zadziała, jednakże bardzo możliwe są problemy podczas transmisji faksów. Jeśli konieczne jest podłączenie faksu w ten sposób trzeba upewnić się, że użyty jest kodek G 711, który zapewnia minimum kompresji.

 

Aby poradzić sobie z faksem dostępne są następujące opcje:

 

1. Najprostszym rozwiązaniem jest podłączenie faksu do dostępnej analogowej linii telefonicznej całkowicie omijając w ten sposób środowisko VOIP.

2. Innym rozwiązanie jest zastąpienie faksu operatorem oferującym usługi faksowe. Można znaleźć dostawców oferujących usługi tego typu za niską miesięczną opłatą (często niższą niż wynajem linii telefonicznej).

3. Można również wdrożyć standard T38, jednak wymaga to zastosowania bramki oraz faksu, karty lub oprogramowania faksowego kompatybilnych z T38

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie się wydaje że jest to uzależnione od operatora, musisz się o to dowiedzieć na stronie gg, czy istnieje taka opcja. Ja mam numer w tlenofonie, obecnie jest to freeconect i oni mają jakąś tam opcję wirtualnego fax-u, nie wiem jak to działa bo nie miałem takiej potrzeby, ale opcja jest, możliwe że faxy przychodzą na email.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...