Skocz do zawartości

Poczta wysyłająca spam? Problemy z siecią.


Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Podsyłam logi gdyż mam problem z siecią i pocztą. Ostatnio o2 zablokowało mi konto, gdyż podobno wysyła spam... najlepsze jest to, że akurat przez weekend byłam odcięta od poczty. Kazali mi sprawdzić kompa pod kątem wirusów. Ponadto mam problem z siecią, o którym napisałam w dziale Sieci.

 

Z góry dziękuję za pomoc i poświęcony czas. :)

OTL.Txt

Extras.Txt

Addition.txt

FRST.txt

gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ten temat w dziale Sieci zgłosiłaś do usunięcia, więc nie wiem co w nim było i w jaki sposób problem rozwiązano. W raportach nie notuję oznak infekcji w rozumieniu spamogennym, ale jest tu adware. Akcja:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

() C:\Program Files (x86)\webget\updatewebget.exe
() C:\Program Files (x86)\webget\bin\utilwebget.exe
() C:\Program Files (x86)\webget\bin\webget.PurBrowse64.exe
() C:\Program Files (x86)\webget\bin\webget.BrowserAdapter.exe
R2 Update webget; C:\Program Files (x86)\webget\updatewebget.exe [317720 2014-05-13] ()
R2 Util webget; C:\Program Files (x86)\webget\bin\utilwebget.exe [317720 2014-05-13] ()
R1 {9edd0ea8-2819-47c2-8320-b007d5996f8a}Gw64; C:\Windows\System32\drivers\{9edd0ea8-2819-47c2-8320-b007d5996f8a}Gw64.sys [61112 2014-05-12] (StdLib)
BHO-x32: webget - {dc264a72-fa75-4948-b881-ea8eff8e5dd2} - C:\Program Files (x86)\webget\webgetbho.dll (webget)
Toolbar: HKLM - No Name - {CC1A175A-E45B-41ED-A30C-C9B1D7A0C02F} - No File
C:\Program Files\PCDApp
C:\Program Files (x86)\Spybot - Search & Destroy
C:\ProgramData\Spybot - Search & Destroy
C:\Windows\System32\drivers\{9edd0ea8-2819-47c2-8320-b007d5996f8a}Gw64.sys
Reboot:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. System zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Przez Panel sterowania odinstaluj adware webget.

 

3. Wyczyść Firefox:

  • menu Historia > Wyczyść historię przeglądania
  • menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox. Zakładki i hasła nie zostaną naruszone, ale używane rozszerzenia będą do reinstalacji.
4. Uruchom AdwCleaner. Zastosuj Szukaj, a po tym Usuń. Powstanie folder C:\AdwCleaner z raportem z usuwania.

 

5. Zrób nowy log FRST z opcji Scan (bez Addition i Shortcut). Dołącz też plik fixlog.txt i log z AdwCleaner.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dziadostwo webget pomyślnie usunięte, toteż możemy kończyć:

 

1. Uruchom TFC - Temp Cleaner.

 

2. Przez SHIFT+DEL (omija Kosz) skasuj:

 

C:\Users\Ann\Desktop\komppp (używane narzędzia stamtąd)

C:\Users\Ann\Desktop\Stare dane programu Firefox

C:\Windows\SysWOW64\sqlite3.dll

 

Popraw narzędziem DelFix.

 

3. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

To tyle.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...