Skocz do zawartości

Problem z eksploratorem oraz potrzeba odświeżania aby pojawiły się


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z Windowsem 7 64 bit. 

 

Często mam taką sytuację ze eksplorator Windows wywala mi, że przestał działać. 
Również mam uciążliwy problem, przy przenoszeniu plików/folderów muszę odświeżyć dane miejsce gdzie wkleiłem plik/folder aby ten się pojawił. 

Dowiedziałem się również, że mam dysk do wymiany, lecz na razie komputer chodzi, mogę na nim wszystko robić więc nie widzę potrzeby, tylko może te problem co wyżej wymieniłem to pierwsze objawy końca dysku?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

zęsto mam taką sytuację ze eksplorator Windows wywala mi, że przestał działać.

Również mam uciążliwy problem, przy przenoszeniu plików/folderów muszę odświeżyć dane miejsce gdzie wkleiłem plik/folder aby ten się pojawił.

Wg Dziennika zdarzeń modułem powodującym błąd jest rozszerzenie FTP Microsoftu:

 

Error: (05/09/2014 08:12:28 PM) (Source: Application Error) (User: ) (EventID: 1000)

Description: Nazwa aplikacji powodującej błąd: Explorer.EXE, wersja: 6.1.7601.17567, sygnatura czasowa: 0x4d672ee4

Nazwa modułu powodującego błąd: msieftp.dll, wersja: 6.1.7601.17514, sygnatura czasowa: 0x4ce7c806

Kod wyjątku: 0xc000041d

Przesunięcie błędu: 0x0000000000018b90

Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x5b0

Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0xExplorer.EXE0

Ścieżka aplikacji powodującej błąd: Explorer.EXE1

Ścieżka modułu powodującego błąd: Explorer.EXE2

Identyfikator raportu: Explorer.EXE3

 

Nie wiem co o tym sądzić i czy dalsza diagnostyka jest w ogóle zasadna, skoro mowa tu o grubszej usterce ogólnej, która owszem może mieć związek:

 

 

Dowiedziałem się również, że mam dysk do wymiany, lecz na razie komputer chodzi, mogę na nim wszystko robić więc nie widzę potrzeby, tylko może te problem co wyżej wymieniłem to pierwsze objawy końca dysku?

W jaki sposób to diagnozowano i w czym konkretnie leży problem? Druga sprawa, w Dzienniku zdarzeń jest złapany również błąd sugerujący problem z grafiką:

 

System errors:

=============

Error: (05/06/2014 08:16:20 PM) (Source: nvlddmkm) (User: ) (EventID: 14)

Description: \Device\Video5!051d(2558)

 

Dla porównania temat: KLIK. Czy ten błąd w Dzienniku powtarza się?

 

Skoro są tu problemy sprzętowe, to te powinny być rozwiązane w pierwszej kolejności. Problemy w systemie mogą być tylko skutkami ubocznymi.

 

 

 

 

PS. Do usunięcia szczątkowe wpisy, choć te akcje w obliczu problemu z dyskiem są "akademickim" działaniem:

 

 

 

Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Task: {3882CDBB-1167-4C4A-92E2-63DF340C0896} - \{A1EE8F9E-ACD2-421B-A789-3F5174C19D8D} No Task File 
Task: {CEFA5669-BEF6-48E7-B39D-03F0BCDDC13F} - \{77B712E4-9A2F-4730-BE4A-0DB364027187} No Task File 
AlternateDataStreams: C:\Windows:2A482558C665C235
HKU\S-1-5-21-353425091-1286850787-2251853746-1001\...\Run: [AdobeBridge] => [X]
S3 esgiguard; \??\C:\Program Files\Enigma Software Group\SpyHunter\esgiguard.sys [X]
S3 pccsmcfd; system32\DRIVERS\pccsmcfdx64.sys [X]

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Przedstaw wynikowy fixlog.txt.

 

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Gdy używałem firefox'a kiedyś , to po (2 - 3 ) zaczynał sie problem z zawieszającym komputerem , zawieszał się co minutę tak na 10 sekund.

Pomagało uruchomienie ponowne, lecz gdy znów włączyłem firefoxa, problem się powtarzał , reinstalacja nic nie dała. Format również. Dlatego korzystam z chrome. Opisywałem ten problem na innym forum i wynikło, że może to być spowodowane umierającym dyskiem. 

 

 

Dodaje wszystkie logi + podstawowe screeny z działu Hardware do którego się odniosłaś. 

 

Co do grafiki to problem się powtarza, ale raczej rzadko. 

post-12665-0-67187500-1399818994_thumb.jpg

Fixlog.txt

post-12665-0-17187500-1399818997_thumb.jpg

post-12665-0-92187500-1399818999_thumb.jpg

post-12665-0-14062500-1399819002_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

1. Dysk będzie się sypał. Ma już 22 sektory realokowane. Pomyśl o wymianie.

2. Szyna systemowa podniesiona do 211 MHz - nominalnie 200 MHz. Grzebałeś coś? Przywróć właściwe wartości.

3. Zaczyna brakować miejsca na partycji systemowej.

4. W zdarzeniach ostrzeżenia NTFS. Do wykonania Start - Akcesoria - Wiersz polecenia - PPM - Uruchom jako administrator - Enter.

5. W oknie wklep kolejno chkdsk e: /f /r Enter i czekasz na zakończenie działania. Skopiuj treść okna i pokaż.

6. Jak p. 5 tylko d: .

7. Jak p. 5 tylko c: - ale w tym przypadku pojawi się komunikat o potwierdzenie sprawdzania przy następnym rozruchu - tak - Ponownie Uruchom.

8. Czekasz do końca - nastąpi restart. Podgląd zdarzeń - Klik na belkę Identyfikator i szukasz zdarzenia 1001 i odpowiadające mu źródło Wininit.

9. Pokaż zawartość dolnego okna.

Odnośnik do komentarza

jeślibyś mógł to powiedz mi co to znaczy te relokowane sektory

 

W dużym skrócie. Pracujący dysk pod systemem w wyniku wad konstrukcyjnych, uszkodzeń spowodowanych niewłaściwą eksploatacją itp. może mieć problemy z zapisem/odczytem danych na dysku. Jeżeli takowe się pojawią kontroler dysku przenosi stosowny wadliwy (problematyczny) sektor(y) do miejsca z zarezerwowaną pulą dodatkowych adresów stosowaną przez wszystkich producentów. Taka pula rezerwowych adresów jest zależna od producenta i modelu dysku.

 

Generalnie - jeżeli taki fakt ma miejsce to powinno Ci się zapalić żółte światełko (mała ilość).

Jeżeli ta wartość zaczyna rosnąć - szybko szukasz kasy na wymianę dysku.

Pula dodatkowych adresów jest ograniczona i znana tylko producentowi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...