Skocz do zawartości

HOTSWAP na M4A785TD-V EVO nie działa


Oniryczny

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tak są załadowane co widać w Menadżerze urządzeń (Widok wg połączeń). I dla Twojej płyty tak powinno być jeśli chcesz korzystać z nowinek.

 

Ale moje pytanie jest skierowane do innych osób (nie chcę zakładać nowego tematu):

 

Jaki proces (usługa) odpowiada za pojawianie się ikony w Trayu umożliwiającej bezpieczne usuwanie sprzętu - myślę tu o W7?

Jak pobierane są parametry skutkujące pojawianiem się takich a nie innych elementów możliwych do wyłączenia?

 

To musi być z czymś związane.

 

U mnie np ikona pojawia się po podłączeniu urządzenia typu pen itp. Po bezpiecznym wyłączeniu ikona znika.

Na kompie żony (system ten sam i płyta bardzo podobna M3A79T) ikona występuje ciągle - bez pena jest możliwość odłączenia partycji na dysku.

Pisałem już o tym w innym temacie.

 

Może ktoś zgłębiał ten temat.

Będę wdzięczny za info. A myślę, że kilka osób też skorzysta. Poza autorem tematu chyba @maggreg też miał z tym problem.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
aki proces (usługa) odpowiada za pojawianie się ikony w Trayu umożliwiającej bezpieczne usuwanie sprzętu - myślę tu o W7?

 

Nie mam Wiesław teraz dostępu do W7, ale na XP jest tak:

 

plik i proces uruchamiający: C:\WINDOWS\system32\rundll32.exe

 

a w Command Line:

C:\WINDOWS\system32\rundll32.exe" shell32.dll,Control_RunDLL hotplug.dll

 

Prosto możesz to sprawdzic u siebie przy pomocy Process Explorera, (nie wymaga instalacji)

Odnośnik do komentarza

Wiesław mam tą ikonkę a w niej dyski oba hdd, mogę sobie je usunąć :lol: z systemowym chyba włącznie (nie podejmowałem tej próby z systemowym z wiadomych powodów) ale drugiego usunąłem spokojnie, zaraz zobaczę czy restart go zainstaluje w traju z powrotem. Nawet więcej mam tam też napęd ale tylko w tedy gdy jest w nim płyta, aha i aplet drukarki też tu jest. Prócz drukarki wszystko na interfejsie SATA.

Odnośnik do komentarza
sterowniki są na płycie albo na stronie ASUSa

Zapomnij o tym. To archeologia.

 

Belfegorku, że nawiąże do powitania Tatusia.

 

Mam ProcesExplorer (korzystam z narzędzi Russinovich`a).

Zaraz zrobię test przy odpiętym penie i zobaczę co się zmieni po podpięciu.

 

EDYTA

 

Po teście widzę, że nie PRZYBYŁ ŻADEN proces.

 

Bez pena

 

Bez_pena.JPG

 

 

Po podpięciu pena:

 

Z_Penem.JPG

Odnośnik do komentarza
tak mam taki folder

 

Na jednym zagranicznym forum wyczytałem, że pomogła aktualizacja sterów. Podano ścieżke właśnie do tego folderu. Dotyczyło to W7 32bit, ale nie napisano jaki model dysku był podpinany (poza tym, że SATA).

 

Wiesław powiedział

Po teście widzę, że nie PRZYBYŁ ŻADEN proces.

Czyli Wiesiu nie widzisz :D

I powiem więcej - nie zobaczysz.

Architektura 64bit nie obsługuje hotplug. post nr 12 autor @maqqreq.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...