Skocz do zawartości

Długi rozruch systemu, wieszanie się aplikacji


Kanoer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niestety pojawiło się kilka problemów z moim komputerem. Ostatnio zauważyłem, że rozruch systemu jest niepokojąco długi, więc trochę oczyściłem dysk, odinstalowałem kilka programów i poprawa jest bardzo mała. Ponadto, przy oglądaniu filmów(często w jakości HD) oraz używaniu niektórych programów(firefox, Adobe Ilustrator), czy graniu(i tutaj czasem jest naprawdę porażka- gram raczej w gry sieciowe, CS:Source, Dota 2 albo SimCity 4, których wymagania są śmiesznie małe) często bardzo zamula-filmy zaczynają "pływać", IA storage data w Firefoxie zjada 90% wydajności procesora a gry zwyczajnie się zawieszają. Sprzętowych problemów nie ma, używam laptopa, a pod nim podstawki chłodzącej, więc nic się nie przegrzewa, a system wariuje... Załączam raporty, niestety nie wiem jak uzyskać raport z Autoruns, jeśli będzie potrzebny, to prosiłbym o instrukcję użytkowania programu

Addition.txt

Extras.Txt

FRST.txt

OTL.Txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. Na początek to się upewnij, że problemów nie tworzy Kaspersky Anti-Virus 2013. W takich przypadkach antywirus jest zawsze podejrzany. Jedyny kompleksowy test odcinający wszystkie aktywności to deinstalacja. Próby wyłączenia wszystkich komponentów Kasperskiego są bardzo pracochłonne i nieopłacalne, opcje programu tego nie umożliwiają.

 

2. Dodatkowa sprawa, są tu odpadki po komercyjnej wersji Avast:

 

R1 aswKbd; C:\Windows\System32\Drivers\aswKbd.sys [22600 2013-05-09] (AVAST Software)

 

Jest ładowany (stan Uruchomiono) sterownik, który filtruje klawiaturę. Wykonaj te działania:

 

- Start > w polu szukania wpisz regedit > wejdź do klucza klasy klawiatur:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96B-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

 

Dwuklik w wartość UpperFilters i wytnij frazę aswKbd, ale nie ruszaj systemowego kbdclass.

 

- Start > w polu szukania wpisz cmd > wpisz te komendy (każdą potwierdzając ENTER):

 

sc stop aswKbd

sc delete aswKbd

 

Po tym możesz skasować z dysku plik C:\Windows\system32\drivers\aswKbd.sys.

==================== Faulty Device Manager Devices =============

 

Name: avast! Firewall NDIS Filter Miniport

Description: avast! Firewall NDIS Filter Miniport

Class Guid: {4d36e972-e325-11ce-bfc1-08002be10318}

Manufacturer: ALWIL Software

Service: aswNdis

Problem: : Windows cannot start this hardware device because its configuration information (in the registry) is incomplete or damaged. (Code 19)

Resolution: A registry problem was detected.

This can occur when more than one service is defined for a device, if there is a failure opening the service subkey, or if the driver name cannot be obtained from the service subkey. Try these options:

On the "General Properties" tab of the device, click "Troubleshoot" to start the troubleshooting wizard.

Click "Uninstall", and then click "Scan for hardware changes" to load a usable driver.

 

Uruchom Menedżer urządzeń, wyszukaj to szczątkowe urządzenie avast! Firewall NDIS Filter Miniport, spróbuj odinstalować + restart systemu.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam, wziąłem się w pierwszej kolejności za usuwanie filtracji klawiatury i w cmd, po wpisaniu pierwszej komendy pojawił się taki komunikat(załącznik), operację przeprowadziłem do końca, ale nie wiem czy moge usuwaćplik.

 

Edit: Udanie odinstalowałem z Menedżera Urządzeń Firewall Avasta. Prosiłbym o radę co zainstalować zamiast Kaspersky'ego, przynajmniej na czas testowania czy wydajność się poprawi(stabilny antywirus, który nie będzie zamulał komputera)

post-8732-0-16796800-1398335998_thumb.png

Odnośnik do komentarza

po wpisaniu pierwszej komendy pojawił się taki komunikat(załącznik), operację przeprowadziłem do końca, ale nie wiem czy moge usuwaćplik.

Tu wszystko w porządku. Usługa nie została zatrzymana, ale za to została usunięta. Plik możesz usunąć. Oczywiście zakładam, że wartość UpperFilters została poprawnie zedytowana, bo to najważniejsza edycja przy usuwaniu tego sterownika.

 

 

Prosiłbym o radę co zainstalować zamiast Kaspersky'ego, przynajmniej na czas testowania czy wydajność się poprawi(stabilny antywirus, który nie będzie zamulał komputera)

Ale mnie chodzi o całkiem inny test, czyli bez Kasperskiego i bez jakiegokolwiek innego antywirusa, by uzyskać pewność czy Kaspersky ma w ogóle coś do rzeczy. Deinstalując jeden program i zastępując go w ciemno drugim ukrywasz wyniki diagnostyki. A w ciemno, ponieważ konfiguracje są unikatowe i do końca nie wiadomo jak konkretny antywirus zachowa się na danym systemie.

 

Chodzi mi więc o konkretną wypowiedź: czy po deinstalacji Kasperskiego rozruch systemu jest krótszy oraz czy zamulanie ustąpiło.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...