Skocz do zawartości

Zmniejszająca się pojemność partycji systemowej, faktyczny rozmiar plików dużo mniejszy.


guciobrz

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu zauważyłem, że pojemność partycji systemowej ciągle się zmniejsza a praktycznie nic nie instalowałem. Doszedłem do punktu w którym praktycznie już nie miałem wolnej przestrzeni i zabrałem się za oczyszczanie. Jak się okazało nie było czego kasować bo wszystko jest niezbędne, a większość GB zajmują pliki których nie widzę. Jak mogę się uporać z tym problemem ?

 

17371698777364022630.jpg
56260197970462570219_thumb.jpg

 

Do tego dołożyć jeszcze trzeba plik stronicowania ok 4GB, a gdzie te kilkadziesiąt GB wolnej przestrzeni ?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Oczyszczanie w Twoim przypadku polegało na przejściu przez foldery i ręcznym usunięciu tego, co ewentualnie nie było tak niezbędne? Jeśli tak, użyj programu CCleaner z opcji Cleaner (na ustawieniach domyślnych, chyba że zależy Ci na danych przeglądarek internetowych, wtedy zdejmij odpowiednie fajki) i usuń to, co znajdzie. Pokaż zrzut z informacją, co znalazł i ile danych usunął (czyli z końca czyszczenia).

 

Sprawdź też, co zobaczysz po włączeniu opcji pokazywania plików ukrytych i systemowych (może siedzieć coś z atrybutem HS, czyli ukryty + systemowy).

Odnośnik do komentarza

Tylko w celu podania swojej opinii.

Każdy sprzęt z softem to indywidualna konfiguracja i czasami z celowo wprowadzonymi modyfikacjami użytkownika.

Automat zazwyczaj działa na typowych konfiguracjach i nie sądzę aby uwzględniał wszystkie drobiazgi .

 

Najpewniejszą informację o konfiguracji posiada sam system + użytkownik.

Najrozsądniej jest pozbyć się znanych zbędnych instalacji, uruchomić oczyszczanie dysku dwukrotnie i wykonać defragmentację dobrym softem z opcją BOOT - np. Free Puran Defrag.

 

Dwukrotnie bo - pierwsze oczyszczanie usuwa pliki w temp itp., pliki instalacyjne SP1 oraz pliki instalacyjne aktualizacji.  

Opcja funkcjonuje od paru miesięcy pod warunkiem, że system jest systematycznie aktualizowany.

A drugie - Więcej opcji - Przywracanie systemu i kopie w tle - usuwa poprzednie punkty przywracania z pozostawieniem ostatniego. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...