Skocz do zawartości
picasso

Załączniki - małe rozszerzenie pojemności

Rekomendowane odpowiedzi

Podniosłam limit załączników z 5000 KB na 10000 KB (9.77 MB). Nie mogę na razie przyznać więcej. Zaś przypisanie "nieograniczonej przestrzeni" może się wiązać z nadużyciami.

Proszę, nie usuwajcie załączników z tematów. Potem i temat wygląda jak szmata (brak danych na podstawie których pisano odpowiedź), i mam duży problem z odtworzeniem z kopii zapasowej (wygrzebanie odpowiedniego pliku jest bardzo czasochłonne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ja robię lokalnie kopię wszystkich plików powiązanych z tematem - na szczęście bez problemu można zapisać w nazwie katalogu link do tematu (wystarczy to, co jest po /topic/) + podkatalogi dla kolejnego wpisu w wątku i dzięki temu mam szybki dostęp do powiązanego tematu, a i z tematu od razu trafiam we właściwe miejsce na dysku :) (tu dla przykładu katalog nazywałby się "22095-załączniki-małe-rozszerzenie-pojemności"). 

Trzymam wszystko lokalnie, bo dzięki temu mogę szybko przetestować swoje narzędzia na wszystkich dotychczasowych plikach, a poza tym do niektórych tematów czasem wracam po jakimś czasie :)

 

m.g.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

A może warto przy okazji zalecić sposób wstawiania załączników na forum np. tak jak napisałem w Zasadach działu Hardware?

 

Cytat:

 

"Proszę nie wstawiać zrzutów całego ekranu jeżeli zrzut obrazka tego nie wymaga. Skutkuje to najczęściej zmniejszoną czytelnością obrazu i zmniejsza jednocześnie w sposób znaczny dostępną pulę pamięci dyskowej dla użytkownika.
 
Wszelkie zrzuty ekranu powinny być wstawione do tematu z wykorzystaniem systemowego narzędzia Wycinanie w Akcesoriach (Vista i wyżej).
Do edycji obrazów zrzutu można użyć programu Paint.net."

 

Przykład - https://www.fixitpc.pl/topic/22133-brak-podstawowego-i-pomocniczego-kanału-ide/?p=143372 .

Jaki sens mają tego typu załączniki? Wiem, że waga pliku nie jest duża ale co widać w małym obszarze obrazka pokazywanego na całym ekranie.

Edytowane przez wieslaw531

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Zalecać można, tylko i tak każdy robi po swojemu. Słowo pisane nie ma zbyt dużego wpływu na to co robią użytkownicy. Nie czytają zasad ani Pomocy forum, a jeśli czytają, to niedokładnie. O sile zaleceń przekonać się można choćby właśnie w jednym z ostatnich tematów w dziale Hardware, zasady z cytowanym wyżej tekstem są, a użytkownik i tak zrobił obrazki w inny sposób.

Jedyne co miałoby rzeczywisty wpływ, to blokada parametrów obrazu ustawiona przeze mnie odgórnie (jest do tego opcja). Tylko, że są przypadki, gdy jednak zrzut musi wyjść poza oczekiwany próg, a sam komunikat odrzucający obraz mógłby zostać błędnie zinterpretowany, dlatego też nie przekonfigurowałam domyślnych ustawień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o usuwanie załączników w miejscach gdzie nie powinno to wystąpić (psucie tematu), zostało zbudowane autorskie zabezpieczenie umożliwiające mi przywrócenie jednym klikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Obecnie stosuję zasadę: - załączniki ważne, związane z tematem - na forum, załączniki poglądowe typu przykładowy obrazek - na zewnętrzny hosting ponieważ nie są ściśle związane z tematem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...