Skocz do zawartości

Problem z Windows Update, Windows Defender i dostępem do niektórych katalogów


fiksiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Problem zaczoł się od skypa.

Problemy z zalogowaniem.

Jak zaczołem z tym walczyć,próba aktualizacji systemu,to okazało się że nie działa usługa update jak i defender nie daje się uruchomić.

Problem też z dostępem do niektórych folderów.

 

polecenie sfc /scannow też nie działa.

 

Win 7 64bit

Additi.txt

Extras.Txt

FRST.txt

OTL.Txt

Shortcut.txt

defoggerdis.txt

gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zacznijmy od naprawy błędów:

 

Application errors:

==================

Error: (03/07/2014 10:27:39 PM) (Source: Windows Search Service) (User: )

Description: Usługa Windows Search nie może utworzyć nowego indeksu wyszukiwania. Błąd wewnętrzny <4, 0x8004117f, Nie można dodać projektu: C:\ProgramData\Microsoft\Search\Data\Applications\Windows\Projects>.

 

Error: (03/07/2014 10:27:39 PM) (Source: Windows Search Service) (User: )

Description: Usługa Windows Search nie może otworzyć magazynu właściwości aparatu Jet.

 

Szczegóły:

0x%08x (0x8004117f - Serwer indeksu zawartości nie może zaktualizować informacji albo uzyskać do nich dostępu z powodu błędu bazy danych. Zatrzymaj i uruchom ponownie usługę wyszukiwania. Jeżeli problem będzie się powtarzać, zresetuj i ponownie przeszukaj indeks zawartości. W niektórych przypadkach konieczne może być usunięcie i ponowne utworzenie indeksu zawartości. (HRESULT : 0x8004117f))

 

Start > polecenie uruchom > services.msc > znajdź na liście usługę Windows Search

PPM na usługę > przestaw tryb startowy na > Wyłaczona > restart

 

Uruchom Wiersz poleceń jako Admin i wpisz: sfc /scannow  i klik enter. Zostaną spr. pliki systemowe.

 

Pobierz: TFC - Temp Cleaner. Naciśnij "start" i rozpocznie się usuwanie plików tymczasowych.

 

nie działa usługa update jak

Jaka była informacja o błędzie?

 

Pobierałeś ESET Smart Security z crackiem - instalowałeś go?

Panel Sterowania-->Programy i funkcje - odinstaluj: słaby SpyHunter.  Zamiast niego zainstaluj Malwarebytes Anti-Malware w zakładce ustawienia-->ustawienia skanera zaznacz PUP , PUM -->pokazuj i zaznacz przy usuwaniu. Wykonaj skan i zamieść log.

Odnośnik do komentarza

muzyk75

 

Uruchom Wiersz poleceń jako Admin i wpisz: sfc /scannow i klik enter. Zostaną spr. pliki systemowe.

vs.

 

polecenie sfc /scannow też nie działa.

 

 

fiksiu

 

Temat przenoszę do działu Windows. To nie wygląda na problem infekcji, nie ma takich oznak. Są tu także tak jakby ślady zatajonego użycia ComboFix, który został odinstalowany (więc raportu brak, nie można ocenić co narzędzie robiło).

 

Jak zaczołem z tym walczyć,próba aktualizacji systemu,to okazało się że nie działa usługa update jak i defender nie daje się uruchomić.

Problem też z dostępem do niektórych folderów.

 

polecenie sfc /scannow też nie działa.

Opisz to dokładniej, jakie błędy widzisz przy uruchamianiu usług i SFC, o których katalogach bez dostępu mowa? Wstępnie:

 

1. Podaj log z Farbar Service Scanner.

 

2. Uruchom "Narzędzie analizy gotowości aktualizacji systemu": KLIK. Gdy narzędzie ukończy skan, skopiuj na Pulpit folder C:\Windows\Logs\CBS. Wszystkie materiały zzipuj, rzuć na jakiś hosting i podaj tu link do paczki.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dzięki  za sugestie.

 

Eseta miałem zainstalowanego ale wersje testową.Potem działał jakiś czas bez aktualizacji.


sfc /scannow wykrywało błędy ale nie mogło ich usunąć.

SpyHunter i ComboFix instalowałem niedawno-szukałem jakiejś przyczyny.

Na tą chwile zrobiłem format i zainstalowałem xp.

Ale już parę razy się zawiesił(avira go uwalała,usunąłem i na razie jest ashampoo)

Więc skoro piszecie że nie było oznak infekcji to może to jakiś problem sprzętowy.

Zobaczymy

Niech system trochę pochodzi i się okaże czy będzie wywalał błędy.

 

Jeszcze raz dzięki za pomoc.

 

.

Odnośnik do komentarza

sfc /scannow wykrywało błędy ale nie mogło ich usunąć.

Następnym razem bądź więc precyzyjny, bo "polecenie sfc /scannow nie działa" jest rozumiane jako "narzędzie SFC nie działa", co jest zupełnie czym innym niż to, że narzędzie zgodnie ze swoją funkcją wykryło błędy. To, że SFC czegoś naprawić to odrębne zagadnienie, wtedy się prosi o CBS.LOG i dokładnie ocenia co jest uszkodzone i jak to naprawić ręcznie.

 

 

Na tą chwile zrobiłem format i zainstalowałem xp.

Ale dlaczego wybór archaicznego XP, dla którego wsparcie wygasa za miesiąc (KLIK)?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...