Skocz do zawartości

Ograniczenia zużycia pamięci fizycznej przez pamięć podręczna (cache) plików systemowych.


Makinero

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tylko z ciekawości mam małe pytanko.

 

 

Wytłumacz mi w czym masz problem znając nazwę pliku. Po co te kombinacje?

 

EDYTA

 

I nie odpowiedziałeś na to:

 

 

System Mechanic 12.5 wykorzystuje max. pamięci RAM np. 10 GB lub więcej!

 

Właściwie chodzi o Perform Deep Analysis LUB ActiveCare wykorzystuje zawsze tyle pamięci ile jest w systemie np. obojetnie czy 8 GB czy 10 GB czy 32 GB RAM fizycznej pamięci , zawsze wzrost osiągnie max. pamięci RAM zainstalowanej w systemie

 

O co tu chodzi bo na innych forach nie potrafią udzielić odpowiedzi albo pomóc, a pomoc techniczna iolo rozkłada ręce (po e-mailach od nich oni nie mają zielonego pojęcia w  czym jest problem) gdyż uważają, że to programy używają tyle pamięci RAM. Kompletna bzdura!!!

 

Gdyż jak uruchomie skanowanie dysków (poszukiwanie wszystkich typów problemów) najczęściej bardzo długo zatrzymuje się na 11 % .. nie wiem co znaczy w tym przypadku słowo "clutter"

zobaczcie na screenie.

Czy ktoś będzie w końcu umiał udzielić sensownej odpowiedzi w czym tkwi problem?

 

Np. program Flushmem odzyskuje tą "ukradzioną pamięć" ale może powodować awarie i zamrażanie gdyż najpierw zabiera dla siebie całą pamięc a potem zwalnia...

 

 

Allocates as much memory as possible, forcing Windows to flush the disk cache

 

Czy to prawda, że nie da się tego problemu rozwiązać?

 

RAMSDSDSD%3D%3D%3D.png

 

SCREEN1%3D%3D%3D7787876767668.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tak? Dam przykład programu, który nie jest optymalizatorem a także potrafi zabrać Maksymalną dostępną fizyczną pamięć zaisnstalowaną w systemie.

Ultra Search 1.8.1

więc także mam go wywalić? i każdy następny program np. JDownloader 2 {napisany w języku Java} (który także może pożerac dużo RAM) a używa go naprawdę dużo, dużo ludzi...

:)

Odnośnik do komentarza

To ja bym poprosił o logi z OTL i FRST

Logi są zbedne, myślałem, że jesteś bardziej zaawansowanym użytkownikiem (w co nie wątpie) ale jeśli chodzi o System Mechanic oraz Ultra Search ma wiele wspólnego a dokładnie (ciagły zapis/odczyt) powoduje wyczerpywanie się "RAM" z powodu przerzucania informacji z "Cashe System" do pamięci RAM a ta pamięć nie jest "na siłe oczyszczana" w drugim przypadku Ultra Search skanuje MFT ( przez pewien czas pamieć osiga duże wartości) w tym przypadku lepiej zaznaczyć pojedyncze partycje niż wszystkei dyski bo pamięci RAM zbraknie i komputer przestanie odpowiadać, co jest dobrze znane przez autora lub dev programu. Myśle, ze rozwiazaniem bylo by tu ograniczenie pamięci Cashe Systemu ( co widać jest an screen Process Explorer) np. Limit 512 MB...Ale dokłądnych parametrów nie znam - przydałaby mi sie ta wiedza, tutoral itp.

Następna sprawa Total tommander używasz do poszukiwania plików ?? Ok niech Ci będzie ale Ultra Search jest "superszybki" bo skanuje MFT...zamiastw normalny sposób... po za tym ... jeśli wiesz lub nie wiesz TC wcale nie jest taki szybki.. zwlaszcza jak na dysku ma się duzo plików o niewielkich rozmiarach np. JPG , szukanie mogło by trwac za kazym razem wiecznosc.... Odpowiedz teraz dla Pana Wiesława - wporządku , mam niewiele tutaj postów i wiedzialem na poczatku, ze nie powinienem doczepiac sie do cudzych postow , ale nie chcialem juz edytowac lub kasowac, zrobilem to pochopnie...

Odnośnik do komentarza

logi są zbedne, myślałem, że jesteś bardziej zaawansowanym użytkownikiem

jestem bezsensownym uzytkownikiem kompa bo nigdy tych wariactw nie stosowałem.

 

Następna sprawa Total tommander używasz do poszukiwania plików ?? Ok niech Ci będzie ale Ultra Search jest "superszybki" bo skanuje MF

Robimy zawody? Podaj nazwę pliku systemowego na W7 64 bit a ja obliczę czas poszukiwania w TC.

 

problemem jestes Ty i twoje przywiązanie do wynalazków.

O logi prosiłem nie tylko dla siebie. Są lepsi, którzy bez konstruktywnej informacji nic nie doradzą.

Odnośnik do komentarza

Odnośnie programów do optymalizacji pamięci - robią więcej złego, niż dobrego. Cytując Marka Russinovicha:

 

 

Windows implements a demand-paged virtual-memory system. An OS uses virtual memory to give applications the illusion that a computer has more physical memory than it actually does. RAM optimizers take advantage of the Memory Manager’s behavior by allocating, then freeing, large amounts of virtual memory. As RAM optimizers force the available-memory counter up, they force other processes’ data and code out of memory.

 

Co do innych optymalizacji - można dyskutować, ja jednak trzymam się od nich z daleka.

 

Odnośnie ograniczania pamięci dostępnej dla jakiegoś procesu w Windows 7 (a także innych, od XP) - jakkolwiek nie ma mechanizmu 'do wyklikania', ani żadnego narzędzia systemowego, to można skorzystać z flagi JOB_OBJECT_LIMIT_PROCESS_MEMORY dla joba powiązanego z procesem i w ten sposób ograniczyć możliwości alokacji pamięci przez proces (a dokładniej commited memory). Ograniczenie działa od momentu ustawienia do końca działania procesu (w przeciwieństwie do polecanej przez np. Davida Solomona funkcji SetProcessWorkingSetSizeEx, która ustawia limity w danym momencie - również warto się z nią zapoznać). Nasz kolega z forum opublikował narzędzie, które pozwala na tego typu zabawę (nazywa się Process Governor, do pobrania stąd: [KLIK]; widzę, że Sebastian zapomniał o jednej bibliotece: [KLIK]). Program pozwala na podpięcie się do aktywnego procesu, lub uruchomienie nowego z ustawionym limitem:

 

procgov.exe -m 200M notepad.exe

 

m.g.

Odnośnik do komentarza

System Mechanic w wersji 12.5 ma taki sam proces Process Governor (odpowiada za OptiCore + RAMJet)

Na spokojnie może wyjasnie w inny sposób.

Żaden z procesów związany z System Mechanic - nie wykorzystuje 10 GB RAM a raczej tu chodzi o pamięć podręczną systemu, która jest spowodowana przeszukiwaniem wszystkim partycji a raczej kilka Terabajtowych dysków dysków co wiąże się z długim odczytem /zapisem . Podobny efekt można zaobserwować np. skanowanie partycji w poszukiwaniu bledów CHKDSK w czasie działania Windows - można zaobserwować duże wykorzystanie pamięci...

Microsoft jasno okreslil na stronie , choć dokładnie nie będę cytowal lub kopiował, ze pamięć podreczna może wykorzystywać pelną pamięć RAM, która w niektórych przypadkach może zostać zwolniona lub nie... chociaż to najbardziej dotyczyło starsze systemy XP i oraz 7 32 bit w 64 bit jest znacznie lepiej choć określa się przypadki, ze dla pewnej konfiguracji PC trzeba recznie ustawić limit Large Cashe size Mix/Max... nie weim czy ktoś jest zorientowany co mam na myśli ?

 

Nastepna sprawa dlaczego kazda osoba traktuje System Mechanic jako optymalizator - choć ja usuwam tylko smieci z przeglądarek i inne zawarte w aplikacji narzędzia, które nie służą tylko do optymalizcja ( czy ktoś o tym pomyslal , zauwazyl ?) - już widze , jak ktoś mi proponuje CCleaner bo on jest lepszy , skuteczniejszya System Mechanic tego nie ma i nie jest mniej intuicyjny ? A mzoe tylko ładnie wygląda i program to szmelc , które ma funkcie jedynie odpowiedzialne za optymalizacji... NIE KŁÓCE SIE , ja tylko mam własne zdanie :) Możesz mieć także i swoją ... Przeciez nie każdy używa TC do szukania plikow na dysku , ja często używam także Windows Search, który tez jest dobry a niektóry nawet twierdza ze szybszy w roznych przypadkach :) Nie będę się więcej rozpisywać bo chyba każdy tutaj będzie uważał ze stwarzam sobie problemy.. chociaż każdy lubi bronic swoich racji do końca i trudno dyskutować kto ma racje :)

 

Ps. To tylko przykład:

Jaki będzie czas szukania pliku o nazwie np. z_JhGGSSDD.jpg Gdzie na aprtycji jest 7000 folderów/wewnątrz 100000 pod-folderów a w nich 500000 plików np. jpg (małe rozmiary).

No ciekawe ile Ci to zajmie :) Jestem ciekaw czy szybko się z tym uporasz :D

 

Mogę zrobić zawody ale tylko z tego przykładu, kto szybciej by znalazł...

Odnośnik do komentarza

Żaden z procesów związany z System Mechanic - nie wykorzystuje 10 GB RAM a raczej tu chodzi o pamięć podręczną systemu, która jest spowodowana przeszukiwaniem wszystkim partycji a raczej kilka Terabajtowych dysków dysków co wiąże się z długim odczytem /zapisem . Podobny efekt można zaobserwować np. skanowanie partycji w poszukiwaniu bledów CHKDSK w czasie działania Windows - można zaobserwować duże wykorzystanie pamięci...

Wymiękam. Życzę powodzenia. Z mojej strony EOT. Kombinuj dalej.

Odnośnik do komentarza

To nie koncert życzeń ale dzięki :) "Kombinejszon" - Nie.. ja tylko szukam "najlepszego" sposóbu na ograniczenie Cashe Systemu..., który program tylko wykorzystuje jedynie przy "deep scan" a tak program działa bez obciążenia full RAM" ... To tyle także z mojej strony. Ciao.

 

 

O logi prosiłem nie tylko dla siebie. Są lepsi, którzy bez konstruktywnej informacji nic nie doradzą.

I co w logach jest " Nazwy folderów osobistych, nazwy programów, jakies prywatne hasła , dane?" ?? Po co to komu?

Odnośnik do komentarza

Ja tylko z ciekawości mam małe pytanko.

 

Jaki będzie czas szukania pliku o nazwie np. z_JhGGSSDD.jpg Gdzie na aprtycji jest 7000 folderów/wewnątrz 100000 pod-folderów a w nich 500000 plików np. jpg (małe rozmiary).

No ciekawe ile Ci to zajmie :) Jestem ciekaw czy szybko się z tym uporasz :D

Wytłumacz mi w czym masz problem znając nazwę pliku. Po co te kombinacje?

 

EDYTA

 

I nie odpowiedziałeś na to:

 

Czy Twój wpis w temacie BSOD na W7 dotyczy tego samego komputera?

Pokaż obrazek z Menadżera Zadań - Procesy - z zaznaczonym ptaszkiem Pokaż procesy wszystkich użytkowników.

 

Tu masz przykład z mojego systemu:

 

 

RAM.JPG

 

I generalnie myślę, że masz sztuczny zbędny problem na własne życzenie.

System jak każdy inny bez wyjątku ma swoje własne niedociągnięcia i nie próbuj naprawiać go samodzielnie.

Stosując różne dziwne rozwiązania tylko wpędzasz się w problemy i bardzo możliwe, że sztuczne i całkowicie niezgodne z prawdą.

Pamiętaj, że soft którego używasz też nie jest pozbawiony błędów.

Odnośnik do komentarza

Sztuczny problem to przeczytaj ten artykuł !!!! I tak pewnie nie wiesz o co chodzi ..

http://support.microsoft.com/kb/976618/pl

 

Występują problemy z wydajnością w aplikacji i usług, gdy pamięć podręczna (cache) plików system zużywa większość fizycznej pamięci RAM

 

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=9258

 

Aby obejść ten problem, należy użyć funkcji GetSystemFileCacheSize API i funkcji SetSystemFileCacheSize API do ustawiania wartości maksymalnej lub minimalnej wielkości dla zestawów roboczych pamięć podręczna (cache) plików systemowych. Korzystanie z tych funkcji jest jedyną obsługiwaną metodą do ograniczenia zużycia pamięci fizycznej przez pamięć podręczna (cache) plików systemowych.

 

 

Proszę krok po kroku co należy zrobić....

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Nie instalowałem "DynCashe"

DynCashe nie działa na Windows 7!

 

"Wersja Dynamic Cache Service nie jest zgodna z wersją uruchomionego systemu Windows."

Tylko na innych wersjach systemu (np. server)

 

Metafile - 8 GB (czyli zabiera pełną pamięć RAM) nie mówiąc już że dodatkowo 2GB potrzebuje sam system.

 

Jak ograniczyć maksymalne wykorzystanie Metafile?

Odnośnik do komentarza

wieslaw531 

 

Jak ustalić, czy system ma wpływ

Aby ustalić, czy Twój system dotyczy ten problem, należy zainstalować narzędzie SysInternals RamMap. 

 

http://technet.microsoft.com/en-us/Sysinternals/ff700229

Po uruchomieniu Narzędzia wybierz opcję Użyj liczy . Wyświetla kilka kolumn, które ilustrują bieżącego wzorca użycia pamięci. Kliknij aktywny kolumnę sortowania liczbę bajtów używanych i zanotuj najlepsze wykorzystanie bezpośrednio pod całkowitą.

 

Jeśli góry za pomocą funkcji count jest "Metapliku", a jeśli duża część pamięci jest używany, występuje problem pamięci podręcznej systemu plików, który jest opisany w sekcji "Symptomy". Można to sprawdzić za pomocą Monitora wydajności do monitorowania licznik Bajty rezydentne Memory\System pamięci podręcznej i Zobacz pamięć podręczna rosną nieprzerwanie przez ten czas.

Na moim systemie Windows 7 występuje te problem...czyli PAMIĘC PODRĘCZNA ROŚNIE NIEPRZERWANIE CAŁY CZAS (czyli może wykorzystac maksymalną dostepną pamięc fizyczna RAM w systemie)

Odnośnik do komentarza

Numer ID artykułu: 976618 - Ostatnia weryfikacja: 27 lutego 2014 - Weryfikacja: 5.0

Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:

  • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
  • Windows Vista Home Basic
  • Windows Vista Home Premium
  • Windows Vista Business
  • Windows Vista Enterprise
  • Windows Vista Ultimate
  • Windows Vista Home Basic 64-bit edition
  • Windows Vista Home Premium 64-bit edition
  • Windows Vista Enterprise 64-bit edition
  • Windows Vista Ultimate 64-bit edition
  • Microsoft Windows Server 2003 R2 Datacenter x64 Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 R2 Enterprise x64 Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 R2 Standard x64 Edition
  • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter x64 Edition
  • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
  • Microsoft Windows Server 2003, Standard x64 Edition
  • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter Edition for Itanium-Based Systems
  • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition for Itanium-based Systems
  • Windows Server 2008 Datacenter without Hyper-V
  • Windows Server 2008 Enterprise without Hyper-V
  • Windows Server 2008 Standard without Hyper-V
  • Windows Server 2008 Datacenter
  • Windows Server 2008 Enterprise
  • Windows Server 2008 Standard
  • Windows Server 2008 for Itanium-Based Systems
  • Windows Server 2008 R2 Datacenter
  • Windows Server 2008 R2 Enterprise
  • Windows Server 2008 R2 Service Pack 1
  • Windows Server 2008 R2 Standard
Odnośnik do komentarza

wiesław531 - Panie jak byś umiał czytać dokładnie na stronie to nie było by tyle nieporozumień!

 

 

 

Algorytmy zarządzania pamięci w systemach operacyjnych Windows 7 i Windows Server 2008 R2 zostały zaktualizowane w celu rozwiązania wielu plików, buforowanie problemy we wcześniejszych wersjach systemu Windows. Istnieją tylko unikatowe sytuacje, w których trzeba zaimplementować tę usługę na komputerach z systemem Windows 7 lub Windows Server 2008 R2.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...