Skocz do zawartości

Komputer zwolnił, nie działa prawoklik myszki oraz zrywa połączenie z internetem


gruby

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnim czasy mam problem z komputerem mianowicie. Komputer trochę zwolnił długi czas reakcji  oraz problem z prawoklickiem na plik .exe  gdy próbuje np uruchomić jako administrator jakiś plick exe to wywala do pulpitu tak jakby explorer mi wyłącza. Dzieje się tak z 4 próby a potem raz już zadziała.Druga sprawa Zrywa mi połączenie z internetem co jakiś czas   posiadam internet z Dialogu + router tp link ( standardowa instalacja z strony), na trzy komputery rozdzielony i jestem ciekaw czy jakieś wirusy mogą zrywać takie połączenie ewentualnie podrzucam skan połączenie sieciowego z komputera  na którym konfigurowałem router(taka sytuacja jest od niedawna). Proszę o sprawdzenie logów i pomoc z problemem.

 

PS: Zapewne wykryjesz Ollydbg  każdy program wykrywa to jako malwarke lecz  to jest sprawdzony program ( zapewne wiesz o tym)

 

Pozdrawiam i podrzucam logi.

http://wklej.org/id/1272255/ < frst

http://wklej.org/id/1272256/ < Addition

http://wklej.org/id/1272258/ < GMER

 

Wiem ,że  OTL jest drugorzędny ale zrobiłem skan wcześniej więc nie zaszkodzi wysłać

http://wklej.org/id/1272259/

http://wklej.org/id/1272261/

 

Podaje skan z netlog.

http://wklej.org/id/1272262/

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To nie jest problem infekcji. Temat przenoszę do działu Hardware, bo też i tu widoczny problem z dyskiem. Dziennik zdarzeń jest usmarowany błędami złych bloków dysku:

 

System errors:

=============

Error: (02/13/2014 09:57:09 PM) (Source: disk) (User: )

Description: W urządzeniu \Device\Harddisk0\DR0 wystąpił zły blok.

 

Zasady działu co dostarczyć: KLIK. Obrazka z diskmgmt.msc nie musisz dostarczać, bo już w raporcie FRST Addition jest układ rozpisany (tylko jeden dysk fizyczny):

 

==================== Drives ================================

 

Drive c: () (Fixed) (Total:135.23 GB) (Free:11.39 GB) NTFS ==>[Drive with boot components (obtained from BCD)]

Drive z: (Nowy) (Fixed) (Total:97.66 GB) (Free:55.98 GB) NTFS

 

==================== MBR & Partition Table ==================

 

Disk: 0 (MBR Code: Windows 7 or Vista) (Size: 233 GB) (Disk ID: 4C7F2FF6)

Partition 1: (Active) - (Size=135 GB) - (Type=07 NTFS)

Partition 2: (Not Active) - (Size=98 GB) - (Type=07 NTFS)

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Cześć , System całkowicie padł  nie uruchamia windowsa  kilka chwil po tym jak odczytałem twoją wiadomość,żeby było śmieszniej  robiłem skan MHDD  i nic nie znalazło  wszystko ok podłączyłem do tego komputera dysk jako slave  i zrzuciłem wszystkie  ważne pliki na pendrive następnie podpiąłem już pod mój komputer i zrobiłem erase  w MHDD. Problem w tym ,że jak wrzucam płytkę od windowsa najpierw VISTA HOME  to nie botuje mi go tylko tak jakby ładuje windowsa  i pojawia się  niebieski ekran nie wiem czy to instalacyjny lub naprawczy . System windows 7   nie ładuje się w ogóle sypie errorami na czarnym ekranie coś  z X...... i również się nie botuje. Bios ustawiony dobrze bo skoro botuje MHDD to Windowsa też powinno. Nie mam pojęcia co może być przyczyną. Z niecierpliwością czekam na pomoc.  

 

Edit:

 

Dysk jest ok  zainstalowałem na drugim PC windows Vista i wszystko ładnie działa. Podczas podłączenia dysku na mój pierwszy komputer  i uruchomienia ( zresetowałem również Bios ) pojawia się  ekran z trybami awaryjnymi oraz uruchom ostatnia znana konfiguracja  i normalnie. Gdy klikam obojętnie którą po chwili  pojawia się na ułamek sekundy blue screen niestety nie jestem w stanie zobaczyć co tam piszę. Czynność ta powtarza się w kółko bez względu na to co klikam, Dodam ,że podejrzanym może być karta graficzna  Gigabyte GeForce 8600 GTS która od razu po włączeniu komputera osiąga bardzo wysoką temperaturę(wystarczą 2 restarty a już jest gorąca.). 

 

Jakieś propozycje da radę uratować jeszcze komputer ? 

Odnośnik do komentarza

Czyli jak zainstauje windows  na jednym pc a później przerzucę go na mój pc to nie będzie działał ?

W takim razie jak próbowałem instalować z swojego PC to nie pokazuje mi się  okno konfiguracji tylko niebieskie tło.,Idę zobaczyć może z zintegrowanej kart będę mógł zainstalować windowsa.

 

 

@edit:

 

Podczas próby instalacji windowsa  z karty graficznej która jest zintegrowana z płytą główną nie wykrywa mi Ramki instalacyjnej tej od wyborów języka.  jest tylko tło i mogę ruszać myszką po ekranie.

Odnośnik do komentarza

wcześniej na dysku był normalnie system operacyjny ten sam  który teraz chciałem zainstalować  gry , muzyka itp.  Płytka nie ma w ogóle rys  jest jak najbardziej ok.  Drugi winmdows tym razem 7 również się nie załadował.Jak już wspominałem  podłączyłem ten dysk na komputer brata  i  normalnie z tej płytki miałem pokazane wybór języka i proces instalacji.

 

 

@ edit"

Jakieś pomysły nie wiem od czego zacząć u czy coś będzie z tego komputera.

Odnośnik do komentarza

Jest to dysk SATA.
Już tłumaczę rzeczywiście mogłem trochę namieszać. Posiadam 2 komputery jeden jest mój (ten który nie działa) i drugi (mojego brata ) z którego piszę właśnie. Gdy próbuje zaisntalować Windows na moim PC (tym uszkodzonym) to pojawia się ten niebieski ekran z postu 19. natomiast gdy odłączam swój dysk i podłączam go do Komputera mojego brata (w trybie master) wtedy pracuje na jego podzespołach to jestem w stanie zainstalować Windows i tam mi się udało bezproblemowo go zainstalować i windwos 7 oraz Vista. Zrobiłem tak aby wykluczyć możliwość,że to właśnie dysk jest wadliwy tutaj. Dysk jest sformatowany i podzielony na dwie partycje (dałem inne rozmiary).

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...