Skocz do zawartości

Chrome informuje o złośliwym oprogramowaniu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ponownie z kompa korzystała cała rodzina. Chrome informował o złośliwym oprogramowaniu i korzystaniu 

na własną odpowiedzialność.Komp ponownie zamula.

Odpaliłem : Adwcleaner i TFC dodatkowo poniżej logi z FRST i OTL, skanowanie GMER'em zajmuje dużo czasu więc jeśli będą potrzebne proszę pisać.

 

 

Addition.txt

Extras.Txt

FRST.txt

OTL.Txt

AdwCleanerR0.txt

AdwCleanerR1.txt

AdwCleanerS0.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Uwaga na przyszłość: najpierw deinstaluje się programy adware poprzez Panel sterowania i interfejsy przeglądarek, a dopiero na końcu stosuje AdwCleaner. Odwrotna kolejność skutkuje efektami ubocznymi (niekompletnie usunięty program adware). Tu został na siłę usunięty program adware BonanzaDeals.

 

I mamy tu jeszcze dużo do roboty w zakresie adware:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

(Cherished Technololgy LIMITED) C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\WPM\wprotectmanager.exe
() C:\Program Files\SecretSauce\updateSecretSauce.exe
() C:\Program Files\SecretSauce\bin\utilSecretSauce.exe
Task: C:\WINDOWS\Tasks\At1.job => C:\DOCUME~1\Ja\DANEAP~1\SAVESE~1\UPDATE~1\UPDATE~1.EXE 
Task: C:\WINDOWS\Tasks\SaveSenseLiveUpdateTaskMachineCore.job => C:\Program Files\SaveSenseLive\Update\SaveSenseLive.exe 
Task: C:\WINDOWS\Tasks\SaveSenseLiveUpdateTaskMachineUA.job => C:\Program Files\SaveSenseLive\Update\SaveSenseLive.exe 
S2 savesenselive; C:\Program Files\SaveSenseLive\Update\SaveSenseLive.exe [146920 2014-02-06] (SaveSense)
S3 savesenselivem; C:\Program Files\SaveSenseLive\Update\SaveSenseLive.exe [146920 2014-02-06] (SaveSense)
R2 Update SecretSauce; C:\Program Files\SecretSauce\updateSecretSauce.exe [80160 2014-02-05] ()
R2 Util SecretSauce; C:\Program Files\SecretSauce\bin\utilSecretSauce.exe [80160 2014-02-05] ()
R2 Wpm; C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\WPM\wprotectmanager.exe [499856 2013-12-28] (Cherished Technololgy LIMITED)
S4 SkypeUpdate; "C:\Program Files\Skype\Updater\Updater.exe" [X]
S3 EagleXNt; \??\C:\WINDOWS\system32\drivers\EagleXNt.sys [X]
S3 vtany; \??\C:\WINDOWS\vtany.sys [X]
S3 xhunter1; \??\C:\WINDOWS\xhunter1.sys [X]
HKLM\...\Run: [mobilegeni daemon] - C:\Program Files\Mobogenie\DaemonProcess.exe
HKLM\...\Run: [4StoryPrePatch] - E:\4Story_PL\PrePatch.exe
HKU\S-1-5-21-343818398-1708537768-1801674531-1003\...\Run: [spol] - http://www.toya.net.pl/~spol/site/index.htm
HKU\S-1-5-21-343818398-1708537768-1801674531-1003\...\Run: [NextLive] - C:\WINDOWS\system32\rundll32.exe "C:\Documents and Settings\Ja\Dane aplikacji\newnext.me\nengine.dll",EntryPoint -m l
HKU\S-1-5-21-343818398-1708537768-1801674531-1003\...\Run: [EADM] - "D:\Origin\Origin.exe" -AutoStart
HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://aartemis.com/?type=hp&ts=1388240093&from=cor&uid=WDCXWD800BB-00FRA0_WD-WCAJD1279037
HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://aartemis.com/?type=hp&ts=1388240093&from=cor&uid=WDCXWD800BB-00FRA0_WD-WCAJD1279037
SearchScopes: HKLM - DefaultScope value is missing.
BHO: SaveSense - {71e129ff-6c2a-4984-818c-7e2c998b8d99} - C:\Documents and Settings\Ja\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\SaveSense\SaveSenseIE.dll (SaveSense)
CHR HKLM\...\Chrome\Extension: [dbpebffoameokfhnaaedmefjncfboino] - C:\Program Files\SecretSauce\dbpebffoameokfhnaaedmefjncfboino.crx [2014-02-10]
CHR HKCU\...\Chrome\Extension: [iibmmjhgclhlahmjniokmhleigemjpbh] - C:\Documents and Settings\Ja\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\CRE\iibmmjhgclhlahmjniokmhleigemjpbh.crx [2014-02-10]
CHR HKLM\SOFTWARE\Policies\Google: Policy restriction 
C:\Program Files\Mobogenie
C:\Documents and Settings\Ja\Dane aplikacji\DownLite
C:\Documents and Settings\Ja\Dane aplikacji\newnext.me
C:\Documents and Settings\Ja\Dane aplikacji\Mozilla
C:\Documents and Settings\Ja\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\CRE
C:\Documents and Settings\Ja\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\genienext
C:\Documents and Settings\Ja\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Mobogenie
Reg: reg delete HKCU\Software\MozillaPlugins /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\MozillaPlugins /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Przez Dodaj/Usuń programy odinstaluj adware: aartemis Browser Protecter, Internet Explorer 8 Packages, SaveSense, SecretSauce, WPM17.8.0.3159.

 

3. Wyczyść Google Chrome:

  • Ustawienia > karta Ustawienia > Wygląd i zaznacz "Pokaż przycisk strony startowej" > klik w Zmień i usuń adres aartemis.com
  • Ustawienia > karta Ustawienia > sekcja Wyszukiwanie > klik w Zarządzanie wyszukiwarkami > skasuj z listy niedomyślne śmieci (o ile będą).
  • Ustawienia > karta Ustawienia > Pokaż ustawienia zaawansowane > zjedź na sam spód i uruchom opcję Zresetuj ustawienia przeglądarki. Zakładki i hasła nie zostaną naruszone.
  • Zresetuj cache wtyczek. W pasku adresów wpisz chrome://plugins i ENTER. Na liście wtyczek wybierz dowolną i kliknij Wyłącz. Następnie wtyczkę ponownie Włącz.
4. Uruchom Shortcut Cleaner. Na Pulpicie powstanie log sc-cleaner.txt.

 

5. Zrób nowy skan FRST (bez Addition). Dołącz pliki fixlog.txt i sc-cleaner.txt.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wszystko wykonane. Finalizujemy sprawy:

 

1. Drobna poprawka na odpadkowe foldery. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\SaveSenseLive
C:\Documents and Settings\Ja\Dane aplikacji\aartemis
C:\Documents and Settings\Ja\Dane aplikacji\newnext.me
C:\Documents and Settings\Ja\Dane aplikacji\SaveSense
C:\Documents and Settings\Ja\Menu Start\Programy\SaveSense
C:\Documents and Settings\Ja\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\SaveSense
C:\Documents and Settings\Ja\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\SaveSenseLive
C:\Program Files\SaveSenseLive

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Przedstaw fixlog.txt. Po jego potwierdzeniu kończ:

 

2. Przez SHIFT+DEL (omija Kosz) skasuj narzędzia (z wyjątkiem OTL i AdwCleaner) i ich logi, w tym:

 

C:\sc-cleaner.txt

C:\FRST

C:\Documents and Settings\Ja\Pulpit\FRST.exe

 

W AdwCleaner uruchom Odinstaluj, w OTL uruchom Sprzątanie.

 

3. Uruchom TFC - Temp Cleaner.

 

4. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK. O ile jest co czyścić (w pierwszym raporcie nie było żadnych punktów).

 

5. Zaktualizuj zakreślone poniżej programy: KLIK.

 

==================== Installed Programs ======================

 

Adobe Flash Player 11 Plugin (Version: 11.8.800.94 - Adobe Systems Incorporated) ----> wtyczka dla Firefox/Opera (odinstaluj całkowicie)

Adobe Shockwave Player 12.0 (Version: 12.0.3.133 - Adobe Systems, Inc.)

Java 7 Update 25 (Version: 7.0.250 - Oracle)

Microsoft Office Enterprise 2007 (Version: 12.0.4518.1014 - Microsoft Corporation) ----> instalacja pakietu SP3

Microsoft Silverlight (Version: 5.1.20513.0 - Microsoft Corporation)

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...