Skocz do zawartości

Discount Dragon rozszerzenie, które samo włącza reklamy w Chrome, zainstalowane na zasadach przedsiębiorstwa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

poszukując programy otwierającego pliki .lit ściągnęłam niestety różne programy malware i teraz mam z tym problem. Dzięki adwcleanerowi udało mi się część tego usunąć (programy typu lollipop), ale wciąż nie mam pomysłu jak pozbyć się rozszerzenia w Chrome o nazwie Discount Dragon. Niestety, jest ono zainstalowane w przeglądarce na zasadzie przedsiębiorstwa i nie mogę go ani zdezaktywować, ani usunąć. Nie ma go także w panelu sterowania, a w adwcleaner zrobiłam już wszystko, chociaż gdy usuwam tym programem problemy z rejestrem to po ponownym odpaleniu programu i skanowania te same problemy pojawiają się w rejestrze. Wyskakuje mi też okienko instalacji programy FreesoftToday i zamknąć się to da tylko przez managera zadań.

 

 

Discount Dragon często odpala mi reklamy w nowych zakładkach przeglądarki i jest to bardzo uciążliwe, więc proszę o pomoc :)

Jeśli pominęłam coś ważnego, lub jest jakiś błąd w moim opisie to ponieważ jestem zupełnym laikiem na tego typu forach, ale widziałam temat, w którym była pomoc związana z Discount Dragon jednak zaznaczono iż podane tam rozwiązanie dotyczy tylko systemu owej użytkowniczki.

 

 

 

Windows Vista, 32-bitowy

Przeglądarka Chrome

Załączam logi, plus wszystko z adwcleaner. Mam log gmer'a ale wyskakuje mi błąd, że nie mam uprawnień do wysyłania tego typu plików...

AdwCleanerR4.txt

attach.txt

dds.txt

OTL.Txt

Extras.Txt

AdwCleanerR2.txt

AdwCleanerR3.txt

AdwCleanerR4.txt

AdwCleanerS0.txt

AdwCleanerS1.txt

AdwCleanerS2.txt

AdwCleanerR0.txt

AdwCleanerR1.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Uruchom komputer w trybie awaryjnym ( podczas uruchamiania pokaże sie logo producenta to naciśnij kilka razy F8 ) i zobacz czy możesz usunąć z Chrome DD.

 

Poprzez Panel sterowania-->Dodaj / usuń programy - odinstaluj: fst_pl_19, Premiumplay Codec-C, MyTools

 

Otwórz notatnik i wklej:

Task: {E4B3DFB0-0AC5-44CF-BF84-CCB85EFC25B9} - System32\Tasks\bench-S-1-5-21-3485203417-2420686941-307345420-1000 => C:\Program Files\Bench\Updater\updater.exe [2013-12-18] () <==== ATTENTION
Task: {F8A0EF8A-B280-46C5-86A6-891A35298AD9} - System32\Tasks\bench-sys => C:\Program Files\Bench\Updater\updater.exe [2013-12-18] () <==== ATTENTION
Task: C:\Windows\Tasks\bench-S-1-5-21-3485203417-2420686941-307345420-1000.job => C:\Program Files\Bench\Updater\updater.exe <==== ATTENTION
Task: C:\Windows\Tasks\bench-sys.job => C:\Program Files\Bench\Updater\updater.exe <==== ATTENTION
C:\Users\Martuś\AppData\Local\fst_pl_31\upfst_pl_31.exe
C:\Program Files\fst_pl_19\fst_pl_19.exe
HKLM\...\Run: [] - [X]
HKLM\...\Run: [fst_pl_31] - [X]
HKLM\...\Run: [fst_pl_19] - C:\Program Files\fst_pl_19\fst_pl_19.exe [11671024 2013-12-18] ()
HKLM\...\RunOnce: [upfst_pl_31.exe] - C:\Users\Martuś\AppData\Local\fst_pl_31\upfst_pl_31.exe -runonce [3153904 2014-01-02] ()
HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://search.my-tools-app.com/?babsrc=home&s=web&as=0&isid=9851
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://search.my-tools-app.com/?babsrc=home&s=web&as=0&isid=9851
BHO: MyTools Class - {C3A44133-7EAD-434C-AC9E-7F1DA176BA8C} - C:\Program Files\MyTools\MyTools.dll (MyTools)
CHR Extension: (Discount Dragon) - C:\Users\Martuś\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\nikdaiaidiiiogaidkkekcmokcgcdeac [2014-01-18]
S3 AresChatServer; C:\Program Files\Ares\chatServer.exe [X]
S3 rpcapd; "%ProgramFiles%\WinPcap\rpcapd.exe" -d -f "%ProgramFiles%\WinPcap\rpcapd.ini" [X]
S3 jbridgep; \??\C:\Users\MARTU~1\AppData\Local\Temp\jbridgep.sys [X]
S3 vaxscsi; \SystemRoot\System32\Drivers\vaxscsi.sys [X]
C:\Users\Martuś\AppData\Local\fst_pl_19
C:\Program Files\fst_pl_19
C:\Windows\Tasks\bench-sys.job
C:\Windows\Tasks\bench-S-1-5-21-3485203417-2420686941-307345420-1000.job
C:\Users\Martuś\AppData\Local\Discount Dragon
C:\Program Files\predm
C:\Program Files\Bench
C:\Users\Martuś\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Start Lollipop
C:\Users\Martuś\AppData\Local\fst_pl_31
C:\Program Files\fst_pl_31
C:\Users\Martuś\DivXLand_MediaSub_211.exe
C:\Users\Martuś\kiougo.exe

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Reset komputera.

 

Zaktualizuj Adobe Reader do wersji 12, Java do wersji 7u51, Flash Player do wersji 12

 

Wyczyść Google Chrome:
 Ustawienia > karta Rozszerzenia > odinstaluj MyTools, Discount Dragon
 Ustawienia > karta Ustawienia > Pokaż ustawienia zaawansowane > zjedź na sam spód i uruchom opcję Zresetuj ustawienia przeglądarki. Zakładki i hasła nie zostaną naruszone.
 Zresetuj cache wtyczek. W pasku adresów wpisz chrome://plugins i ENTER. Na liście wtyczek wybierz dowolną i kliknij Wyłącz. Następnie wtyczkę ponownie Włącz.

 

Pobierz ADW-Cleanerhttps://www.fixitpc.pl/topic/8-dezynfekcja-zbi%C3%B3r-narz%C4%99dzi-usuwaj%C4%85cych/ . Po uruchomieniu kliknij "szukaj" , po zakończeniu skanu "usuń".  Reset komputera.

 

Pobierz: TFC Temp File Cleaner by Oldtimerhttp://www.fixitpc.p...lizujące-temat/ Naciśnij "start" i rozpocznie się usuwanie plików tymczasowych.

 

Widoczna jest infekcja pendrive. Podepnij pendrive.

Pobierz Malwarebytes Anti-Malware w zakładce ustawienia-->ustawienia skanera zaznacz PUP , PUM -->pokazuj i zaznacz przy usuwaniu. Klik pełne skanowanie i w następnym oknie zaznacz literę dysku pendrive. Załącz log.

 

Pobierz USBfix https://www.fixitpc.pl/topic/8-dezynfekcja-zbi%C3%B3r-narz%C4%99dzi-usuwaj%C4%85cych/ i wykonaj skan z opcji Listing. Załącz log.

 

Załącz nowe logi FRST i Addition.

Odnośnik do komentarza

W trybie awaryjnym w Chrome w ogóle nie ma DD, jest tylko zainstalowane przeze mnie rozszerzenie gmail.

 

Po fixie nadal nie mogę odinstalować ani wyłączyć rozszerzenia DD, a rozszerzenia Mytools w ogóle nie ma w rozszerzeniach. Polecenia wykonałam, poza updatem Javy, ponieważ kilkakrotnie wyskakiwał błąd.

 

Załączam logi :)

UsbFix Listing 1 MARTUS-PC.txt

MBAM-log-2014-02-06 (11-20-43).txt

Addition.txt

FRST.txt

AdwCleanerS3.txt

Odnośnik do komentarza

muzyk75

 

Drobne uwagi:

- Nie przetwarzaj dwukrotnie tych samych obiektów Harmonogramu zadań. Przetworzenie wpisów "Task:" automatycznie usuwa relatywny folder ze ścieżki C:\Windows.

- Obiekt C:\Users\Martuś\DivXLand_MediaSub_211.exe nie był szkodliwy. "Files to move or delete" nie ma żadnej innej weryfikacji niż lokalizacja, stąd też nierzadkie fałszywe alarmy. Te wpisy należy ocenić czy się nadają do usuwania.

 

 

maryace

 

 

Po fixie nadal nie mogę odinstalować ani wyłączyć rozszerzenia DD, a rozszerzenia Mytools w ogóle nie ma w rozszerzeniach.

Po pierwsze: w ogóle nie podane wyniki skryptu FRST, czyli log fixlog.txt, dołącz go. Podanmy skrypt do FRST miał załączoną linię usuwającą rozszerzenie Discount Dragon. Rozszerzenie jest nadal na miejscu = Fix nie przetworzył się w ogóle w tej części. Toteż proszę o log z wynikami, by sprawdzić co tam się działo. Proszę go przypadkiem nie powtarzać, jest już nieaktualny. Chodzi o dołączenie wyników skryptu już obecnych.

 

 

Polecenia wykonałam, poza updatem Javy, ponieważ kilkakrotnie wyskakiwał błąd.

Nie podałeś jaki błąd widzisz. Swoją drogą to ja nie bez powodu podaję całkiem inną kolejność zadań niż tu została przedstawiona. Takie rzeczy jak aktualizacje robi się na samym końcu po wyczyszczeniu systemu.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

FRST jakoby usuwał to rozszerzenie (w nowym logu jednak nadal jest):

 

C:\Users\Martuś\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\nikdaiaidiiiogaidkkekcmokcgcdeac => Moved successfully.

 

 

1. Zamknij Google Chrome. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

C:\Program Files\Uninstall Fun Web Products.dll
C:\Users\Martuś\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\nikdaiaidiiiogaidkkekcmokcgcdeac
C:\Users\Martuś\AppData\Local\Temp*.html
C:\Users\Martuś\AppData\Roaming\addon.dat
C:\Win
SearchScopes: HKLM - DefaultScope value is missing.
BHO: Java(tm) Plug-In SSV Helper - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre7\bin\ssv.dll No File
BHO: Java(tm) Plug-In 2 SSV Helper - {DBC80044-A445-435b-BC74-9C25C1C588A9} - C:\Program Files\Java\jre7\bin\jp2ssv.dll No File
Reg: reg delete HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\mountpoints2 /f
Reg: reg delete HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Ext\Stats\{5E2402A0-5F99-4188-B30D-D8743996B340} /f
Reg: reg delete HKCU\Software\WIND33 /f
Reg: reg delete HKCU\Software\MozillaPlugins /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\MozillaPlugins /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie kolejny fixlog.txt.

 

2. W Google Chrome:

- Ustawienia > karta Ustawienia > Pokaż ustawienia zaawansowane > zjedź na sam spód i uruchom opcję Zresetuj ustawienia przeglądarki. Zakładki i hasła nie zostaną naruszone.

- Zresetuj cache wtyczek. W pasku adresów wpisz chrome://plugins i ENTER. Na liście wtyczek wybierz dowolną i kliknij Wyłącz. Następnie wtyczkę ponownie Włącz

 

3. Przez Panel sterowania odinstaluj szczątki LiveUpdate 3.2 (Symantec Corporation), LiveUpdate Notice (Symantec Corporation) oraz sponsorowaną instalację McAfee Security Scan Plus.

 

4. Uruchom dedykowany deinstalator do Java (KLIK) oraz ponownie TFC - Temp Cleaner.

 

5. Zrób nowy skan FRST (bez Addition). Uruchom SystemLook, w oknie wklej:

 

:dir

C:\Windows\system32\GroupPolicy /s

 

:reg

HKCU\Software\Google /s

HKLM\SOFTWARE\Google /s

 

:filefind

*nikdaiaidiiiogaidkkekcmokcgcdeac*

 

:folderfind

*nikdaiaidiiiogaidkkekcmokcgcdeac*

 

:regfind

Discount Dragon

nikdaiaidiiiogaidkkekcmokcgcdeac

 

Klik w Look. Przedstaw wynikowy log. Dołącz też fixlog.txt.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1. Pytania: czy na pewno zresetowałeś wtyczki Google Chrome via chrome://plugins (nadal widać wpisy "not found") + zastosowałeś TFC - Temp Cleaner (w ogóle brak śladów, by on działał, ani w pobranych nie widać tego programu)?

 

2. Discount Dragon wygląda na usunięty z Google Chrome, ale jeszcze poprawki. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

C:\Users\Martuś\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Local Storage\chrome-extension_nikdaiaidiiiogaidkkekcmokcgcdeac_0.localstorage
C:\Users\Martuś\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Local Storage\chrome-extension_nikdaiaidiiiogaidkkekcmokcgcdeac_0.localstorage-journal
C:\Users\Martuś\AppData\Local\Temp\*.exe
Reg: reg query HKLM\SOFTWARE\Policies /s
Reg: reg query "HKLM\SOFTWARE\Discount Dragon" /s
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Discount Dragon" /f
CMD: md C:\Users\Martuś\Desktop\Upload
CMD: xcopy /e C:\Windows\system32\GroupPolicy C:\Users\Martuś\Desktop\Upload

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Przedstaw wynikowy fixlog.txt. Na Pulpicie zaś pojawi się folder Upload, spakuj go do ZIP, shostuj gdzieś i podaj link do paczki.

 

 

Poza deinstalacją Javy zrobione. Gdy chciałam użyć tego dedykowanego deinstalatora, to nie widziałam zawartości strony, a komentarz na stronie mówił, że jeśli nie widać nic poniżej to należy zainstalować Javę... czyli błędne koło.

Zastosuj drugie narzędzie JavaRa.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...