Skocz do zawartości

Komputer wyłącza się podczas uruchamiania kilku aplikacji


prit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dłuższego czasu mam problem z tym, że komputer samoistnie wyłącza się, gdy odpalonych mam kilka aplikacji jednocześnie (np. skype+gg+chrome; gra lineage2+winamp; lineage2+chrome+gg; itd...). Oczywiście nie dzieje się to natychmiastowo...komputer wyłącza się po pewnym czasie 15-30 minut po uruchomieniu kilku aplikacji, a czasami nawet wogóle. Przy normalnym szperaniu po necie komputer działa bez zarzutów, mogę go nawet zostawić włączonego cały dzień i się nie wyłączy - dzieje się tylko tak przy uruchomieniu zbyt dużej ilości aplikacji...a taki komputer jakby nie patrzeć powinien sobie z tym poradzić...Ciężko mi określić kiedy ten problem się zaczął (bo gdzieś przez pół roku po kupnie nie było tego typu problemów). Pare sekund (3-4) przed wyłączeniem komputer zawiesza się i w słuchawkach słychać tak jakby buczenie po czym komputer się wyłącza...Wygląda to na jakieś zabezpieczenie przed czymś (?) Po wyłączeniu komputer mogę ponownie uruchomić w każdej chwili jak gdyby nic się nie stało Poniżej podaje podstawowe parametry komputera

Procesor: AMD FX-6100 Six-Core Processor (3.30 GHz)
RAM: 8 GB
Sys. operacyjny: win7 64-bit sp1
Karta graf.: NVIDIA GeForce GTX650

Mile widziane porady jak rozwiązać problem, mogę wysłać jakieś logi z odpowiednich programów czy podać bardziej szczegółowe informacje.

Z góry dzięki za odpowiedź,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Weź no wyedytuj to białe pole pod twoim postem, bo niektórym może się odechcieć przewijania... ;)

 

Ja bym stawiał na przegrzanie sprzętu. Masz ty jakąś Aidę lub podobne narzędzie? Jakie temperatury? Jakie napięcia na zasilaczu?

Czyściłeś w ogóle już swój komputer, czy kurzy się do niego od nowości? Syf w wentylatorach i radiatorach może kosztować cię i ze 20 stopni...

O wysychającej paście na procu nie wspominając...

 

Zabezpieczenie przed "czymś"... Pewnie przed przegrzaniem proca... ;)

Może w ogóle masz za gówniany wentylator do chłodzenia tego elementu? Na przykład fabryczny? 

 

Komputer "kręcony" czy na domyślnych ustawieniach? Zasilacz jaki?

Odnośnik do komentarza

Załączam pliki z defoggera, OTL i FRST. Komputer jest czyszczony, nie ma kurzu - zdjąłem również blachy z obu stron jednostki i wystawiłem spod biurka, ale to nic nie dało. Zasilacz jaki mam to CHIEFTEC 500W (GPA-500S8) 230V/4,0A. Komputer "kręcony" tzn.? Nie były dodawane żadne części, a poszczególne elementy kompa były dobierane przez sprzedawce.

OTL.Txt

Extras.Txt

FRST.txt

Addition.txt

defogger_disable.txt

Odnośnik do komentarza

OK. O podkręcaniu, czyli wyciąganiu z procesora, pamięci czy karty graficznej więcej niż "fabryka dała", w twoim przypadku możemy zapomnieć... ;) 

Nie jest to problemem i nie stanowi zagrożenia. Zasilacz markowy i wystarczająco mocny, by uciągnąć twoją konfigurację, o ile nie masz kilku prądożernych, dodatkowych urządzeń. Bo szału nie ma... ;) 

 

Tak czy inaczej warto, byś sobie zdiagnozował napięcia i temperatury dowolnym programem do tego celu. Skoro umiesz załączyć pliki z programów testujących, to chyba nie muszę ci tłumaczyć, skąd je pobrać...

 

Przeglądam sobie z wolna twoje raporty z OTL i już widzę kupę syfu. Nie chcę się za bardzo wtrącać moderatorom w ten temat, bo chyba kwalifikuje się do działu "pomoc doraźna". 

Już bym instalował pierwszą piątkę z tej strony:

http://www.bleepingcomputer.com/download/windows/security/

 

Pomijając tylko pozycję pierwszą (bo z ComboFixa trza umiejętnie korzystać!) i doliczając może jeszcze RogueKillera.

 

Już na wstępie widać: Doko-search.com, ffxtlbr@dokotoolbar.com, pluswinks@PlusWinks...

Są to kwiatki, które z pewnością należy wyrwać... 

 

Sorry, że się bardziej nie rozpuszczę nad tematem, ale mam właśnie gości... ;)

Odnośnik do komentarza

Masz trochę "adware". Poprzez "Panel sterowania"-->"Dodaj / usuń programy" - odinstaluj: Dealply, Doko Chrome Toolbar, Doko toolbar, Funmoods, HDVidCodec, LiveVDO plugin 1.3, Updater Service

 

Zagnieździło się to poprzez: SoftonicDownloader; PDFill-PDF-Tools-Free(25188).exe

 

Masz uszkodzone zmienne środowiskowe:

FRST pokazuje:
Filter: application/octet-stream - {1E66F26B-79EE-11D2-8710-00C04F79ED0D} - mscoree.dll No File
Filter: application/x-complus - {1E66F26B-79EE-11D2-8710-00C04F79ED0D} - mscoree.dll No File
Filter: application/x-msdownload - {1E66F26B-79EE-11D2-8710-00C04F79ED0D} - mscoree.dll No File
Filter-x32: application/octet-stream - {1E66F26B-79EE-11D2-8710-00C04F79ED0D} - mscoree.dll No File
Filter-x32: application/x-complus - {1E66F26B-79EE-11D2-8710-00C04F79ED0D} - mscoree.dll No File
Filter-x32: application/x-msdownload - {1E66F26B-79EE-11D2-8710-00C04F79ED0D} - mscoree.dll No File

OTL:
O18:[b]64bit:[/b] - Protocol\Filter\application/octet-stream {1E66F26B-79EE-11D2-8710-00C04F79ED0D} - mscoree.dll File not found
O18:[b]64bit:[/b] - Protocol\Filter\application/x-complus {1E66F26B-79EE-11D2-8710-00C04F79ED0D} - mscoree.dll File not found
O18:[b]64bit:[/b] - Protocol\Filter\application/x-msdownload {1E66F26B-79EE-11D2-8710-00C04F79ED0D} - mscoree.dll File not found
O18 - Protocol\Filter\application/octet-stream {1E66F26B-79EE-11D2-8710-00C04F79ED0D} - mscoree.dll File not found
O18 - Protocol\Filter\application/x-complus {1E66F26B-79EE-11D2-8710-00C04F79ED0D} - mscoree.dll File not found
O18 - Protocol\Filter\application/x-msdownload {1E66F26B-79EE-11D2-8710-00C04F79ED0D} - mscoree.dll File not found
O20:[b]64bit:[/b] - AppInit_DLLs: (c:\progra~3\bitguard\271769~1.27\{c16c1~1\loader.dll) - File not found
O20:[b]64bit:[/b] - HKLM Winlogon: Shell - (Explorer.exe) - File not found
O20:[b]64bit:[/b] - HKLM Winlogon: VMApplet - (SystemPropertiesPerformance.exe) - File not found
O20 - HKLM Winlogon: Shell - (explorer.exe) - File not found
O20 - HKLM Winlogon: VMApplet - (SystemPropertiesPerformance.exe) - File not found
O21:[b]64bit:[/b] - SSODL: WebCheck - {E6FB5E20-DE35-11CF-9C87-00AA005127ED} - No CLSID value found.
O21 - SSODL: WebCheck - {E6FB5E20-DE35-11CF-9C87-00AA005127ED} - No CLSID value found.
O29:[b]64bit:[/b] - HKLM SecurityProviders - (credssp.dll) - File not found
O29 - HKLM SecurityProviders - (credssp.dll) - File not found

 

Tu zacytuję ( wstać ) Picasso: ( siadać )

 

Panel sterowania > System i zabezpieczenia > System > Zaawansowane > Zmienne środowiskowe > w sekcji Zmienne systemu zedytuj zmienną Path wklejając ciąg:

%SystemRoot%\system32;%SystemRoot%;%SystemRoot%\System32\Wbem;%SYSTEMROOT%\System32\WindowsPowerShell\v1.0\

 

Usunięcie pozostałośći po adware:

Otwórz notatnik i wklej:

Task: {086218F5-EBDA-4D56-B107-215254E2E1F9} - System32\Tasks\Funmoods => C:\Users\Michał\AppData\Roaming\Funmoods\UpdateProc\UpdateTask.exe [2013-05-08] ()
Task: {52EF8E91-D8E0-4469-928F-F0354E5E8392} - System32\Tasks\DealPlyLiveUpdateTaskMachineCore => C:\Program Files (x86)\DealPlyLive\Update\DealPlyLive.exe [2013-10-17] (DealPly Technologies Ltd)
Task: {AF02D502-32C1-48BF-9F34-C49D52C632CA} - System32\Tasks\DealPlyLiveUpdateTaskMachineUA => C:\Program Files (x86)\DealPlyLive\Update\DealPlyLive.exe [2013-10-17] (DealPly Technologies Ltd)
Task: {FBAC4517-DF36-4622-99FC-A825B53C346E} - System32\Tasks\BitGuard => Sc.exe start BitGuard
Task: C:\Windows\Tasks\DealPlyLiveUpdateTaskMachineCore.job => C:\Program Files (x86)\DealPlyLive\Update\DealPlyLive.exe
Task: C:\Windows\Tasks\DealPlyLiveUpdateTaskMachineUA.job => C:\Program Files (x86)\DealPlyLive\Update\DealPlyLive.exe
AppInit_DLLs: c:\progra~3\bitguard\271769~1.27\{c16c1~1\loader.dll => File Not Found
HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.doko-search.com/?babsrc=HP_ss&mntrId=A4C18C89A56DEEFC&affID=125745&tsp=5038
HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,bProtector Start Page = http://www.doko-search.com/?babsrc=HP_ss&mntrId=A4C18C89A56DEEFC&affID=125745&tsp=5038
SearchScopes: HKCU - bProtectorDefaultScope {0ECDF796-C2DC-4d79-A620-CCE0C0A66CC9}
SearchScopes: HKCU - {0ECDF796-C2DC-4d79-A620-CCE0C0A66CC9} URL = http://www.doko-search.com/?q={searchTerms}&babsrc=SP_ss&mntrId=A4C18C89A56DEEFC&affID=125745&tsp=5038
SearchScopes: HKCU - {483830EE-A4CD-4b71-B0A3-3D82E62A6909} URL =
BHO-x32: dokotoolbar Helper Object - {3B9F6E59-04CA-43FF-92DF-F6E66D3A8D82} - C:\Program Files (x86)\Doko-Toolbar\dokotoolbar\1.8.26.9\bh\dokotoolbar.dll (Doko-Toolbar)
BHO-x32: IE5BarLauncherBHO Class - {78F3A323-798E-4AEA-9A57-88F4B05FD5DD} - C:\Program Files (x86)\StartSearch plugin\ssBarLcher.dll No File
BHO-x32: DealPly Shopping - {ae48ed75-5a56-4c5f-bbce-6f1ac3875f66} - C:\Program Files (x86)\DealPly\DealPlyIE.dll No File
Toolbar: HKLM-x32 - StartSearchToolBar - {7AC3E13B-3BCA-4158-B330-F66DBB03C1B5} - C:\Program Files (x86)\StartSearch plugin\ssBarLcher.dll No File
Toolbar: HKLM-x32 - dokotoolbar Toolbar - {339E1B37-76D3-4A64-A988-E81425DF831C} - C:\Program Files (x86)\Doko-Toolbar\dokotoolbar\1.8.26.9\dokotoolbarTlbr.dll (Doko-Toolbar)
Toolbar: HKCU - No Name - {2318C2B1-4965-11D4-9B18-009027A5CD4F} - No File
FF user.js: detected! => C:\Users\Michał\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\5euixrpt.default\user.js
FF NewTab: hxxp://www.doko-search.com/?babsrc=NT_ss&mntrId=A4C18C89A56DEEFC&affID=125745&tsp=5038
FF Homepage: hxxp://www.doko-search.com/?babsrc=HP_ss&mntrId=A4C18C89A56DEEFC&affID=125745&tsp=5038
FF SearchPlugin: C:\Users\Michał\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\5euixrpt.default\searchplugins\dokotoolbar.xml
R3 WinHttpAutoProxySvc; winhttp.dll [x]
S3 catchme; \??\C:\ComboFix\catchme.sys [x]
C:\Users\Michał\Downloads\SoftonicDownloader_dla_gios-pdf-splitter-and-merger.exe
C:\Windows\Tasks\DealPlyLiveUpdateTaskMachineUA.job
C:\Windows\Tasks\DealPlyLiveUpdateTaskMachineCore.job
C:\Users\Michał\Downloads\PDFill-PDF-Tools-Free(25188).exe
FF Plugin-x32: @tools.dpliveupdate.com/DealPlyLive Update;version=3 - C:\Program Files (x86)\DealPlyLive\Update\1.3.23.0\npGoogleUpdate3.dll (DealPly Technologies Ltd)
FF Plugin-x32: @tools.dpliveupdate.com/DealPlyLive Update;version=9 - C:\Program Files (x86)\DealPlyLive\Update\1.3.23.0\npGoogleUpdate3.dll (DealPly Technologies Ltd)
FF Extension: dokotoolbar.com - C:\Users\Michał\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\5euixrpt.default\Extensions\ffxtlbr@dokotoolbar.com [2013-10-17]
FF Extension: DealPly Shopping - C:\Users\Michał\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\5euixrpt.default\Extensions\{906000a4-88d9-4d52-b209-7a772970d91f} [2013-10-17]
FF Extension: HDvid Codec - C:\Users\Michał\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\5euixrpt.default\Extensions\hdvc@hdvc.com.xpi [2013-04-17]
FF Extension: Speed Analysis 2 - C:\Users\Michał\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\5euixrpt.default\Extensions\speedanalysis02@SpeedAnalysis.com [2013-06-05]
CHR DefaultSearchKeyword: doko-search.com
CHR DefaultSearchProvider: Doko Search
CHR DefaultSearchURL: http://www.doko-search.com/?q={searchTerms}&babsrc=SP_ss&mntrId=A4C18C89A56DEEFC&affID=125745&tsp=5038
CHR Extension: (HDvid Codec) - C:\Users\Michał\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\kpkbnefaikfaeadgidhpoanckoiaheli [2013-12-24]
CHR HKLM\...\Chrome\Extension: [bbjciahceamgodcoidkjpchnokgfpphh] - C:\Users\MICHA~1\AppData\Local\funmoods_2.3.crx [2013-05-08]
CHR HKCU\...\Chrome\Extension: [bbjciahceamgodcoidkjpchnokgfpphh] - C:\Users\MICHA~1\AppData\Local\funmoods_2.3.crx [2013-05-08]
CHR HKLM-x32\...\Chrome\Extension: [bbjciahceamgodcoidkjpchnokgfpphh] - C:\Users\MICHA~1\AppData\Local\funmoods_2.3.crx [2013-05-08]
CHR HKLM-x32\...\Chrome\Extension: [edcikfknpchdehdlmjpbofgkoaonaijg] - C:\Users\Michał\AppData\Roaming\BabSolution\CR\Doko.crx [2013-04-17]
CHR HKLM-x32\...\Chrome\Extension: [kpkbnefaikfaeadgidhpoanckoiaheli] - C:\Program Files (x86)\HDvidCodec.com\HDvidCodec10.crx [2013-04-17]
CHR HKLM-x32\...\Chrome\Extension: [pbiamblgmkgbcgbcgejjgebalncpmhnp] - C:\Program Files (x86)\StartSearch plugin\vshareplg.crx [2013-03-20]
CHR HKLM-x32\...\Chrome\Extension: [dgjkhjdcljddbedokogakmmdjgnbeanf] - C:\Users\Michał\AppData\Roaming\SpeedAnalysis2\SpeedAnalysis.crx [2013-04-17]

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Reset komputera.

 

Pobierz ADW-Cleanerhttps://www.fixitpc.pl/topic/8-dezynfekcja-zbi%C3%B3r-narz%C4%99dzi-usuwaj%C4%85cych/ . Po uruchomieniu kliknij "szukaj" , po zakończeniu skanu "usuń".  Reset komputera.

 

Pobierz: TFC Temp File Cleaner by Oldtimerhttps://www.fixitpc.pl/topic/5-dezynfekcja-kroki-finalizuj%C4%85ce-temat/  Naciśnij "start" i rozpocznie się usuwanie plików tymczasowych.

 

Zaktualizuj Firefox do najnowszej wersji - 26 ; Flash player do wersji 12

 

Firefox reset wtyczek: kliknij pomarańczowy napis "Firefox"-->"Pomoc"-->"Informacje dla pomocy technicznej'-->"Resetuj program Firefox"

 

Google Chrome: zresetuj  wtyczeki. W pasku adresów wpisz chrome://plugins i ENTER. Na liście wtyczek wybierz dowolną i kliknij Wyłącz. Następnie wtyczkę ponownie włącz.

 

Wykonaj wszystko w takiej kolejności jak napisałem.

 

Jeszcze jedno pytanie Zone Alarm to tylko firewall czy też antywir ( ZoneAlarm Security )?

 

Załącz nowe logi FRST i Additions

Odnośnik do komentarza

@wiesław531 - próbowałem skanować OTL'em dwukrotnie, ale dalej nie ma tego opisu. Wybrałem opcje zgodnie z instrukcją na forum.

@yamata - ściągnąłem HWMonitor do pomiaru temperatury i wartości napięć poszczególnych podzespołów, spróbuje go odpalić dla testu gdy włączę kilka aplikacji, po których normalnie komp się wyłącza. Zrobię print screeny - o ile wcześniej pc się nie wyłączy - i wkleje je tutaj. Jeśli chodzi o te programy to właśnie z paru skorzystałem.

@muzyk75 - Wykonałem wszystko po kolei jak posłuszna owieczka (chociaż nie wiem po co to z FireFoxem - korzystam wyłącznie z Chrome a FF to raczej jako alternatywa baaardzo rzadko używana), logi z FRST z Addition dodane do załączników :))) Jeśli chodzi o ZoneAlarm to firewall, mam zainstalowany antywirus avast. Dodam też, że ZoneAlarm teraz zawsze wyłączam przy starcie bo nie mogę odpalić neta wtedy. Myślę nad jego usunięciem i/lub ewentualną zamianą na coś "lepszego" ale to już raczej offtopic...

 

FRST.txt

Addition.txt

Odnośnik do komentarza

próbowałem skanować OTL'em dwukrotnie, ale dalej nie ma tego opisu.

To nie tu. Start - uruchom - eventvwr.msc - Enter. Ale zakończ temat z infekcjami.

 

@yamata - ściągnąłem HWMonitor do pomiaru temperatury i wartości napięć poszczególnych podzespołów, spróbuje go odpalić dla testu gdy włączę kilka aplikacji, po których normalnie komp się wyłącza. Zrobię print screeny - o ile wcześniej pc się nie wyłączy - i wkleje je tutaj. Jeśli chodzi o te programy to właśnie z paru skorzystałem.

 

Myślę, że wystarczy wstępnie skorzystać z tego - KLIK.

Odnośnik do komentarza

W Chrome zmień stronę staetową np. na google.com  https://support.google.com/chrome/answer/95314?hl=pl i domyślną wyszukiwarkę.

 

Jest widocznych parę błędow:

Nazwa aplikacji powodującej błąd: nvtray.exe
Nazwa aplikacji powodującej błąd: l2.exe
Nazwa aplikacji powodującej błąd: EXCEL.EXE

 

Często pojawia się błąd: I2.exe - to gra Lineage 2.

 

Wykonaj sprawdzenie plików systemowych. Uruchom "Wiersz poleceń" jako administrator i wpisz: sfc /scannow  i klik enter.http://support.microsoft.com/kb/929833/pl

 

Zresetuj jeszcze "Winsock" - uruchom "Wiersz poleceń" jako administrator i wpisz: netsh winsock reset  i klik enter. Reset komputera.

 

Napisz jak teraz zachowuje się system.

Odnośnik do komentarza

@muzyk75 - skanowanie sfc nic nie wykryło, winsock zresetowany.

@wiesław531 - Skorzystałem z HWiNFO64 i wykonałem test. Odpaliłem program z opcją start logging, włączyłem aplikacje po których zazwyczaj wyłącza się komputer (Winamp, Team Speak 3 i Lineage 2) i voila...komputer wyłączył się po 15-20 minutach, z programu uzyskałem plik .csv. Poniżej podaje linka do pobrania pliku:

http://www.sendspace.pl/file/4c01f2265a1d0b0268ff3d0

Zrobiłem wcześniej także test programem HWMonitor...Zarejestrowałem początkowe temperatury i napięcia i co jakiś czas robiłem zrzuty przy odpalonych aplikacjach (ostatni zrobiony po 17 minutach) - komp wyłączył się po 22 minutach:

START:
72acbe6cb74277bdgen.jpg

Po 17 minutach:

bff8f8fb75f12b30gen.jpg

ktoś podejmie się przejrzenia? :)

Odnośnik do komentarza

Zrobię to po powrocie do domu - około 21:00. Teraz nie widzę obrazków ani nie mogę pobrać pliku (blokada firmowa). Będę edytował.

 

Udało mi się pobrać plik i wszystko jasne - procek się smaży i wyłącza go zabezpieczenie termiczne.

 

post-59-0-85937500-1391181364_thumb.jpg

 

Powodem może być pasta, zły kontakt z coolerem (cały czas pracuje na max obrotach a temperatura rośnie) lub źle dobrany cooler.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

To co rzekł @wieslaw531 to święta prawda i nie ma co tu wiele dodawać, niemniej ja dorzuciłbym jescze nieco dziwne napięcia, szczególnie na linii 12V!

Nie chce mi się glapić w to przez lupę, a tym bardziej w tableki. I tak zresztą wzrok mi nieco już pływa, bo opijam własny sukces! ;)

 

Podsumowanie wygląda jednak dość smutnie. Najpierw demontaż wentylatora i wymiana pasty na przykład na jakiś Arctic Silver 5.

Ale trzeba umieć i troszkę się znać, zanim się na takie rzeczy porwiesz. Bo możesz sobie zaszkodzić, a przede wszystkim swojemu CPU.

Choć jak ktoś pojętny i ostrożny, to i filmiki na YouTube wystarczą... ;)

 

Jak to nie pomoże - bedziesz musiał odżałować na nowy wentylator do proca. Recenzje i wybór najlepszego stosunku cena-jakość to już twoja sprawa.

Temperatura może zlecieć nawet ponad 20 stopni. Plus to, co zyskasz na dobrej (i dobrze położonej) paście...

 

Bardzo i się też nie podoba zasilacz. A to podstawa. Daj go komuś, kto umie go zmierzyć pod obciążeniem, albo zrób szybką podmiankę, jeśli masz na co.

Zobaczysz czy to nie jest jedna z przyczyn...

 

Ogólnie czuję wydatki. A niuch mam dobry... ;)

Odnośnik do komentarza

muzyk75 - ja w sprawie formalnej. Bo spadłem z krzesła na glebę po Twojej komendzie.

 

Tu zacytuję ( wstać ) Picasso: ( siadać )

Moim skromnym zdaniem powinno być tak:

"Tu zacytuję Picasso - POWSTAŃ - teraz cytat - SIADAĆ"
Zedytauj swojego posta i usiądż na chwilę t09034.gif
Ciekawe czy Picasso połapała się w czym rzecz i o co tu chodzi :thumbsup: .
Odnośnik do komentarza

Właśnie postanowiłem bardziej gruntownie przeczyścić kompa. Wziąłem pędzelek i pogrzebałem troche wewnątrz wentylatora, poleciał dosłownie piach kurzu...Później odpaliłem wszystko co możliwe (TS3, GG, Winamp, Chrome i Lineage2) i tak przez 2 godziny obserwowałem temperature procka. Temperatura utrzymywała się mniej więcej na poziomie 65stopni, komp przestał się wyłączać także póki co problem jest rozwiązany.

Mimo wszystko dzięki wielkie za wszystkie porady. Pierwszy raz skorzystałem z pomocy przez neta i jestem zdziwiony na tak szybkie reakcje i pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Właśnie postanowiłem bardziej gruntownie przeczyścić kompa. Wziąłem pędzelek i pogrzebałem troche wewnątrz wentylatora, poleciał dosłownie piach kurzu...

 

Masz gdzieś stacje benzynową blisko siebie na której maja kompresor? Umiesz wymienić pastę termo-przewodzącą na procesorze? Bo jak na razie te 65 stopni to o wiele za dużo.

Odnośnik do komentarza

Masz gdzieś stacje benzynową blisko siebie na której maja kompresor? Umiesz wymienić pastę termo-przewodzącą na procesorze? Bo jak na razie te 65 stopni to o wiele za dużo.

 

Fakt że by się go przydało dobrze przedmuchać... Znaczy komputer, nie użytkownika! ;)

Czy dużo, ciężko powiedzieć. Jak na Athlona w stresie, to może być... Fajczą się dopiero gdzieś w okolicach 90-100 stopni. ;)

I to też nie tak od razu...

 

 

Właśnie postanowiłem bardziej gruntownie przeczyścić kompa. Wziąłem pędzelek i pogrzebałem troche wewnątrz wentylatora, poleciał dosłownie piach kurzu...

 

A mówiłem od razu, że syf i malaria! ;)

Przy czym komputerowy syf jest wredny, bo na pierwszy rzut oka niewidoczny...

 

 

Pierwszy raz skorzystałem z pomocy przez neta i jestem zdziwiony na tak szybkie reakcje i pomoc.

 

Masz farta, że trafiłeś na dobre forum. A nie na takie, na którym mądre porady zaczynają się i kończą na dwóch zalecaniach:

"na pewno masz wirusa".

"Sformatuj dysk i postaw system od nowa"... ;)

 

Miłego weekendu!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...