Skocz do zawartości

Niestabilny internet i zmienne kanały z routera UPC


Aninaj

Rekomendowane odpowiedzi

Mam internet z UPC od 3 lat. Do sierpnia 2013 r. szybkość 30 Mbps Poniewaz ciagle miałam problem z szybkością i stabilnością od sierpnia korzystając z promocji zmieniłam na 60 Mbps  z nadzieją na lepsze.Niestety problem pozostał, a od grudnia była istna masakra..Speed testy pokazywały na  kablu podłączonym do komputera stacjonarnego od nawet O.4 Mbps do 20 Mbps Po interwencji u operatora i resecie routera który nie mógł się ponownie załączyć ponad godzinę, stwierdzono,że coś jest nie wporządku na łączu. Trzykrotny pobyt serwisu i wymiana  routera nie wiele zmienił. No tylko tyle,że nie ma juz takich poniżej 1 Mbps. Serwis UPC twierdzi,że mam słaby komputer (Procesor AMD Semtron 2500+ Pamięć 1 GB Karta Nividia Geforce 7600 GS Kontroler sieci Nividia uforce) Ale oprócz stacjonarnego komputera mam też telewizor( nowy) samsung z internetem i smartfona HTC Desire gdzie internet pobierany jest przez wi-fi.. Na tych urządzeniach internet tez jest bardzo niestabilny. W sobote poświęciłam dzień na częste sprawdzanie po kilka razy w ciągu godziny szybkości internetu na smartfonie w odległości 1 m od routera i wielkości były bardzo zmienne. od 11 Mbps do skoku za kilka minut nawet do 54 Mbps.Aby to udokumentować drugim telefonem zaczęłam robić zdjęcia pomiarów na smartfonie ( ustawione w kolejności od 1 do 11 z godnie z czasem pomiarów.) Na zdjęciu 8 i 9 widać jak w ciągu jednej minuty prędkość  połączenia sie zmieniła z 11 Mbps do 48 Mbps. Dziś też, ponieważ wydawało mi się,że szybkość jest marna to zmierzyłam. Okazało się,że jest tylko 5 Mbps, a za kilkadziesiąt minut było już 48 Mbps i tak na zmianę.

Poza tym zauważyłam,że  internet jest na różnych kanałach np widziałam w piatek był kanał 11 w sobotę 1, a dziś 6. Myślałam,że kanał na ruterze jest stały. Czy sie mylę  w tym wypadku ?

Acha komputer stacjonarny ma avasta. Jego wyłaczenie poprawia szybkość o kilka Mbps.Poza tym robiłam skany w poszukiwaniu wirusów m. in. MBM.oraz standartowe czyszczenie.

Pisze o tym wszystkim bo potrzebuję potwierdzenia lub nie czy mam rację twierdząc,że to wina operatora gdyż chcę wymusić na  UPC  poprawę szybkości łacza i znalezienia problemu, a nie zbywania mnie że mam lipny sprzęt.Dlatego chcę mieć realne argumenty, a sama sie na tym nie znam  na tyle by z nimi dyskutować i przekonywać o swoich racjach. Będę wdzięczna za wszelkie uwagi.

LInk do albumu ze zdjęciami dokumentujacymi pomiary

http://www.fmix.pl/album/111502/upc/1?privgal=50d61fc978388d8ddfc1d06be7891775

 

 

edytowany 06.02.2014

 

Czy jest ktoś kto mi odpowie, czy kanał na routerze z UPC może się sam zmieniać

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

A gdzie speedtest.net? Przez tydzień, każdego dnia rób o rożnych porach pomiary i zapisuj z mich obrazki, zbieraj dokumentację. To co pokazujesz na obrazkach to nic nie znaczy – takie to malowane życzenie a nie fakt. Gówniane routery z UPC to standard na dzisiaj. Zgłaszaj im kilka razy niestabilne działanie routera, niech go wymieniają ale sami powinni pogrzebać w swoim kablu. Czasem ktoś, gdzieś coś źle podłączy i są problemy. Próbuj ich zmusić do wymiany tego Thomsona czy klon Technicolor na Cisco. Najlepiej byłoby wziąć modem, ale oni dbają żeby nikomu modemu nie dawać. Z modem masz tak, że kupujesz do niego porządny router i sieć hula jak wiatr w Tatrach. Komputer masz stary ale przyzwoity a debile z UPC mówią że jest za słaby do Internetu?? Jakim cudem?? Nawet 486 będzie dobrze z internetem działać, oczywiście flach się udławi ale www, poczta, musi działać stabilnie. Pamiętaj aby reklamacje napisać szczegółowo co Ci nie działa i żądaj aby to naprawili. Piszesz na papierze, kopię chowasz, pismo poleconym wysyłasz do UPC. Nic telefonicznie! Po trzech razach wypowiedz umowę z ich winy. Oni co prawda będą straszyć karą umowną, ale to możesz olać bo w sądzie pokażesz swoje reklamacje i ich zbywanie Cię. W między czasie w związku z rezygnacją zadzwoni do Ciebie ktoś z Katowic i da Ci modem.

 

Kanał WiFi w roterze od UPC sobie możesz zmieniać do woli: 192.168.0.1 login: nic nie wpisujesz, hasło: admin i w zakładce wifi ustawiasz sobie co chcesz – zmień sobie nazwę sieci na normalną i daj jakieś porządne hasło. Jednak tak czy siak to proteza i to taka, która jest wadliwa.

Odnośnik do komentarza

Pracowałem kiedyś w kablówce. To są najgorsze do zdiagnozowania objawy. Z reguły to źle zarobione łącze, prawie przerwany kabel. Wymieniało się klientowi ruter, modem a objawy nie ustępowały. Dopiero wymiana okablowania lub znalezienie usterki pomagało. To może być taka pierdółka że nawet miernik nie pomoże.

 

Najprostsze rozwiązanie to puścić tymczasowy kabel ze skrzynki na klatce do modemu/rutera i sprawdzić czy usterka ustąpiła. 

Odnośnik do komentarza

Dzięki za rady. Będę interweniować. Speed testy na smartfonie robiłam i się pokrywają z tym co mi pokazuje sam telefon. Rozwiązanie umowy to nie rozwiązanie przynajmniej na razie, bo mam od nich także kablówkę telewizji, a w pakiecie to taniej trochę wychodzi  aniżeli oddzielnie internet od kogoś i oddzielnie telewizja.Oni zdaja sobie z tego sprawę i dlatego chyba jest tak jak jest. Pozostaje mi tylko ich nękać.

A czy to normalne,że kanał się sam zmienia?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...