Skocz do zawartości

"Reboot and Select proper Boot device"


dulqz123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

próbowałem zrobić skan w otl ale niestety nie udaje mi sie jego wykonać gdyż po 2/3 minutach od rozpoczęcia komputer się resetuje i wyskakuje czarny ekran z napisem "reboot and select proper boot device Or insert boot media in selected boot device and Press a key". Chcialem zrobić skan gdyż od paru dni jak korzystam z przeglądarki to avast znajduje jakiś błąd url mal

proszę o pomoc, jacek

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Log z GMER zrobiony w złych warunkach, przy czynnych sterownikach Alcohola. Na początek rozróżnię, że są tu dwa zupełnie odrębne problemy:

 

1. Zgłoszenia URL:Mal są związane z adware. I na razie tym się nie zajmuję, gdyż jest to rzeczą podrzędną w ogóle nie związaną z poniższym obszarem, gdyż adware nie ingeruje w tak wczesną fazę rozruchu (detekcja urządzenia bootującego):

 

2. Komunikat "Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key" i inne kłopoty ze startem. Kłopoty ze startem objawione całkowitą niemożnością załadowania XP, ładowaniem tylko w Trybie awaryjnym i podobnymi wariacjami sugeruje problem z dyskiem twardym. Przyczyny mogą być różne np.: zabrudzenia, złe połączenie / niedopięcie, zdefektowany dysk per se. Na początek podsuwam filmik YouTube (z fatalnym angielskim) pokazujący podstawowe kierunki rozwiązywania tego typu defektu: KLIK. Są podane następujące metody: przepięcie połączeń dysku, załadowanie domyślnych ustawień BIOS, a trzecia "metoda" to już humorystyczny wątek, problemem może być bowiem wadliwy dysk twardy kwalifikujący się w ogóle do wymiany.

 

Proponuję zacząć od dokładnego wyczyszczenia wnętrza skrzyni, sprawdzenia połączeń dysku i resetu BIOS. Jeśli to nic nie wskóra, przeniosę temat do działu Hardware na dalsze dywagacje. Czyszczeniem adware zajmę się na szarym końcu, gdy sytuacja dysku będzie klarowna.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam, sprawdziłem wszystko tak jak zostało napisane , później zresetowałem bios . Udało się uruchomić Windows, zrobiłem formatowanie, zainstalowałem na nowo system. Wszystko szlo dobrze, zainstalowalem część sterowników, ale przy którymś z restartów po instalacji sterownika wyświetlił się ponownie komunikat o którym pisalem na początku tego tematu . Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

Jeżeli z jakiegoś powodu nie można wykonać tego co powyżej proszę zastosować alternatywę.

 

W uruchomionym HWINFO -> Save Report -> Text LogFile -> Browse -> Nazwa i lokalizacja z rozszerzeniem .txt -> Dalej -> Zakończ.

Plik raportu należy wkleić do posta. Jeżeli pominiemy pewien etap i powstanie plik z rozszerzeniem .log - należy je zmienić na .txt.

Forum nie akceptuje plików z rozszerzeniem .log.

 

Taki raport jest niestety problematyczny w analizie z powodu koniecznych odwołań do treści w innych miejscach i powinien być wykonany i załączony tylko w przypadku szczególnych problemów lub na wyraźne życzenie osoby udzielającej pomocy w celu precyzyjnego zdiagnozowania konkretnego podzespołu komputera.

 

Czytanie takiej książki nie jest moim ulubionym zajęciem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...