Skocz do zawartości

Problem z drukarką Epson Stylus DX4000


LikwidatoR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam następujący problem z drukarką Epson Stylus DX4000. Jakiś czas temu dokładnie 3 dni temu postanowiłem wydrukować pracę semestralną na studia , ale problem w tym,że mimo pełnego tuszu drukarka albo drukuje poste kartki a jak coś wydrukuje to albo przerywane wyrazy lub rozmazane. Pomyślałem,że tusz się przeterminował, ponieważ nie używałem drukarki ponad 2 miesiące . Nie miałem żadnych prac do roboty wiec jej nie odpalałem. Postanowiłem zamówić nowy tusz , zamiennik oczywiście, lecz zamawiałem ten sam 2 razy i niczym się praktycznie nie różnił z oryginalnym tuszem Epsona. Wsadzam i dalej to samo, albo puste kartki albo bardzo nie wyraźne. Postanowiłem przepuścić parę kartek może się odblokuje i nic. Następnym moim krokiem było zastosowanie się do zaleceń producenta na temat konserwacji drukarki czyli.sprawdzanie dysz głowicy drukującej z pozycji programu jak i przycisków , czyszczenie głowicy drukującej, wyrównanie głowicy drukującej i czyszczenie drukarki z kurzu, pyłów miękką szmatką i nic. Wszystkie zalecenia robiłem krok po kroku zgodnie z instrukcją. Według testu dysz mam niby zapchane , ponieważ widoczne są obszary niewydrukowane wiec wykonałem czyszczenie głowicy i to 4 x i dalej przerywa . Myślę,że to nie wina tuszu bo na starym i na świeżo zamówionym to samo a dawniej na tych tuszach ładnie drukowało obrazki i tekst.Czytałem na necie,że Epsony szybko się zapychają i są z nimi problemy , lecz dokładnie lukając po necie z innymi drukarkami w tym Hp też są te same problemy. Kartki A4 włożone są poprawnie, wszystko dobrze podłączone , wydruk dałem naturalnie jako precyzyjny, wolne drukowanie i też nie działa. Napotkałem ciekawy temat też drukarki Epsona, lecz innego modelu i zaintrygowała mnie wypowiedź usera konmaj

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1378516.html

 

Chodzi mi dokładnie o wężyk pompki, patrzyłem u siebie na swoim modelu lecz tego nie widzę , być może jest w innym miejscu, ja się na drukarkach nie znam , dlatego proszę o fachową pomoc od was, macie jakieś pomysły o co w moim przypadku biega? Czasu mam mało do niedzieli muszę pracę oddać wydrukowaną na uczelnie :)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Powodem usterki jest na 99% właśnie zapchana głowica. U mnie to było jednym z powodów wymiany drukarki na laserową. O ile nikt inny niczego sensownego nie powie to znalazłem taką instrukcję http://siwek.com.pl/regeneracja/instrukcje/plyny/plyny.pdf w internecie ale NIE wiem czy to zadziała, ewentualnie taką http://siwek.com.pl/regeneracja/instrukcje/plyny/instrukcja_epson.pdf

Odnośnik do komentarza

Dzięki MatiK za odpowiedź , tylko ja tego płynu nie mam teraz na stanie a jak teraz nawet zamówię to do niedzieli nie dojdzie :D A spirytusem nie można?? Zaszkodzi to głowicy?? Na zamieszczonej przez Ciebie stronie widnieje obrazek z wyciągniętą głowicą. Pytanie teraz jak mam ją wyciągnąć czy razem z wózkiem czy uda się bez niego. :) Ja się na rozbiórce drukarek nie znam, może i bym jakoś wyciągnął , ale już nie złożę :D Szukam zatrzasków , aby to rozkręcić , ale nie idzie. Z rurki zsunąć tego nie dam rady, lukałem , aby od góry wózka ściągnąć głowice , aby ją przeczyścić, ale nie widać żadnego specjalnie otwarcia ;)

Odnośnik do komentarza

Znalazłem coś takiego http://www.refillbros.com/en/manuals/p1694-epson-stylus-cx2800-cx2900-cx3000-cx3900-dx4000-dx4050-me-200-service-manual/?page=88 Co do czyszczenia samej głowicy sam tego nigdy nie robiłem ale wydaje mi się (i na elektrodzie też tak pisze) że najlepszy będzie alkohol izopropylowy. Gdzie dostać? Tego niestety nie wiem :) Wiem że nim się czyści wszystko co elektroniczne ale nigdy go nie kupiłem.

Odnośnik do komentarza

Dzięki MatiK za starania :) Jutro z rana podjadę do serwisu i mi zrobią . Ja mam dość walki z drukarką,sporo czasu straciłem i nic. Pewnie zapchana głowica , bo nie czyszczona od nowości. Rozkręca ją kompleksową bo ja jeszcze bardziej ją doprawię ;) Jutro napiszę co i jak po wizycie w serwisie czy rzeczywiście głowica czy coś jeszcze wyjdzie w praniu. :P

Odnośnik do komentarza

Dobra podjechałem teraz do serwisu z drukarką. Przedstawiłem sprawę. Koleś powiedział,że kapituluje bo za dużo jest z tym babrania się, papraniny ,czasu na to nie ma. Dał mi specjalny płyn oczyszczający. Zakupiłem do tego strzykawkę i strzyknąłem do środka. . Kazał na parę h , może pomoże, zależy jak jest zapchane/zaschnięte dysze czy głowica . Im bardziej zasyfiona to dłużej kazał oczyszczać. Zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza

Taaaak, tylko problem w tym,że ja nie pojechałem do serwisu sklepu w którym to kupowałem bo gwarancja dawno już minęła. Podjechałem do serwisu w którym koleś , naprawia różnej maści sprzęt RTv, kompy itp. Można również u niego dany sprzęt zakupić, lecz powiedział,że nie ma czasu na tyle babraniny więc mogłem mu skoczyć . Wracając do tematu ten płyn nie pomógł, wstrzyknięty płyn siedział parę h i nic. Zaczyna mnie ta drukarka wku.... niemiłosiernie . Już nigdy nie kupię drukarki Epsona, nigdy. Tylko Canona . W przyszłym tyg.podskoczę do brata sąsiadki co trudni się naprawą sprzętu , może on coś zaradzi jak nie kupuję nową . Nie będę wiecznie tracił czas na tą drukarkę Tak mam parę dni w plecy już :P

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...