Skocz do zawartości

Windows Update bez podgladu aktualizacji


Kromlech

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ustawioną WU na opcję: "Wyszukaj aktualizacje, ale pozwól mi wybrać czy je pobrać i zainstalować" Update informuje mnie o dostępności i gdy w centrum akcji chcę sprawdzić co to Bill mi podesłał widzę li tylko liczbę informującą ile owych aktualności jest, ale nie ma informacji co to za pliki. Nie chcę instalować wszystkiego hurtem, gdyż z wielu ofert MS nie korzystam. Zależy mi natomiast na aktualizacjach zabezpieczeń.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Na to okno tak. Następnie pojawić się powinna lista z aktualizacjami do za, bądź odptaszkowania tego co chcę, bądź odrzucam. Tymczasem widać tylko białą stronę i z lewej ilość dostępnych ale jakich - nie wiadomo. Szkoda, że nie mam obrazka, byłoby łatwiej wytłumaczyć

Poza tym zauważyłem, że centrum akcji jakby pomija aktualizacje - nie informując o nich z paska . Dopiero kliknięcie w nim na "Windows update" oświeca mnie, że jednak coś tam czeka na pobranie

Odnośnik do komentarza

Na to okno tak. Następnie pojawić się powinna lista z aktualizacjami do za, bądź odptaszkowania tego co chcę, bądź odrzucam. Tymczasem widać tylko białą stronę i z lewej ilość dostępnych ale jakich - nie wiadomo.

Tzn. wyświetlają się statytystyki o dostepnych aktualizacjach ale samych aktualizacji nie ma jak tu:

 

23283d1250366002-cant-see-updates-windows-update-capture.jpg

 

czy może dodtkowe są efekty jak dziwne znaczki w tekście lub brak tekstu?Czy jescze jakoś inaczej?

 

Szkoda, że nie mam obrazka, byłoby łatwiej wytłumaczyć

Ty leniu!Więc łaskawie go sporządź i dostarcz tu.

Odnośnik do komentarza

Nie leniu, nie leniu, tylko wcześniej bezmyślnie kliknąłem na OK i zainstalowałem. (ostatnie to poprawki do IE9 ) Teraz nie ma nowych, więc i obrazek nie jest generowany

Ale tak Flaviusie, u mnie jest dokładnie taki sam obraz. Czysta strona bez żadnych krzaczków i dziwnych tekstów

 

IE9 jest ciągle w wersji testowej i rzeczywiście może powodować problemy -WU rzeczywiście korzysta z części silnika IE...Odinstaluj IE9.

Odnośnik do komentarza

IE9 jest ciągle w wersji testowej i rzeczywiście może powodować problemy -WU rzeczywiście korzysta z części silnika IE...Odinstaluj IE9.

 

Ale ja nie napisałem, że mam IE9, tylko, że nie mając podglądu "na ślepo" zainstalowałem 2 aktualizacje z WU a okazało się, że to są poprawki do IE9. Tak więc problem raczej nie jest związany z wersją beta IE9

Odnośnik do komentarza

Spróbuj jak Ci się uda. W Programy i funkcje po poprawkach już brak możliwości odinstalowania. Powodzenia.

 

Ale jak pisałem wyżej używam IE9 Beta i wszystko jest OK. To raczej nie tu problem.

 

Spróbuję odinstalować poprawki. Ale to jutro bo dziś noc w pracy.

Choć, jak napisałeś to chyba nie to, bo problem zauważyłem w zeszłym tygodniu, a żona zainstalowała IE9 w sobotę, lub niedzielę

Odnośnik do komentarza

Spróbuję odinstalować poprawki. Ale to jutro bo dziś noc w pracy.

Choć, jak napisałeś to chyba nie to, bo problem zauważyłem w zeszłym tygodniu, a żona zainstalowała IE9 w sobotę, lub niedzielę

 

Mimo wszystko odinstaluj IE9 w całości.Jesli nie pomoże to uruchom menadżer zadań ,odszukaj proces explorer.exe,zabij go i ponownie poprzez menadżer zadań uruchom explorer.exe

 

A jeśli i to nie poskutkuje to wypróbuj MS Fix It z tego artykułu http://support.microsoft.com/kb/2264107

 

@Flavius

Tylko informacyjnie.

Mam co prawda W7 x64 ale od pojawienia się pierwszej wersji Beta IE9 mam ją zainstalowaną.

Wczoraj była aktualizacja IE9.

Od zainstalowania nie występują żadne tego typu problemy.

 

Wiesz to że ty nie masz problemu nie znaczy że inna osoba nie będzie mieć problemu.Wchodzić tu mogą reakcje IE z innymi programami czy ustawieniami IE wydającymi się niewinnymi.Oczywiście jeśli problem rzeczywiści pojawił się jeszcze przed instalacją IE9 to problemu raczej trzeba szukać gdzie indziej....

Odnośnik do komentarza

Choć, jak napisałeś to chyba nie to, bo problem zauważyłem w zeszłym tygodniu, a żona zainstalowała IE9 w sobotę, lub niedzielę

Czy możesz zidentyfikować zmiany w systemie przed tym faktem (pogrubienie)? Czy coś instalowałeś lub żona?

Czy próbowałeś przywracania systemu - oczywiście jeżeli to nie spowoduje problemów związanych z instalowanymi w międzyczasie aplikacjami?

 

EDYTA

 

@Flavius

A czy zainstalowana(e) przez niego przeglądarki nie mają na to wpływu?

Nic o tym nie pisze z czego korzysta i co instalował.

Odnośnik do komentarza

Nie niczego nie instalowałem w międzyczasie ( żona jak mówi też nie). Wszystkiego spróbuję jutro.

A tak z innej beczki trochę. To mam W7 od kilku miesięcy i system nawet mi sie podoba. Jedynie coraz częsciej jestem świadkiem pojawiania się upierdliwych drobiazgów niewiadomo skąd. Przez wiele lat na XP tego nie miałem i nie mam. Może dlatego, że jest prostszy? Bo jak mówią: "trudno zepsuć stalową kulkę" :)

 

 

Edit:

Flaviusie: skąd wziąłeś obrazek z "moim" błędem?

Odnośnik do komentarza

A czy zainstalowana(e) przez niego przeglądarki nie mają na to wpływu?

Nic o tym nie pisze z czego korzysta i co instalował.

 

Przeglądarki nie - niektóre jak np Firefox korzystają jednie z niektórych ustawień IE,pozostałe jak Opera to wogóle działają na innej płaszczyźnie.Problemy mogą powodować wszelkiego rodzaju wtyczki,plugi,nakładki do IE,akceleratory pobierania,wszelkiego rodzaju programy do zarządzania i monitoringu sieci,softy ochronne no i w skrajnych przypadkach wirusy.

 

Edit:

Flaviusie: skąd wziąłeś obrazek z "moim" błędem?

W sieci jest pełno tego typu błędów jak twój :lol: ,ten akurat pochodzi z sevenforums.com

 

Dwie dodatkowe uwagi:

1.Odnośnie artykułu MS który ci dałem jeśli będziesz musiał go użyć -aby MS Fix It działał musisz wpierw zainstalować łatę KB2264107

szczegóły w tym artkule -przeczytać uważnie sekcję Fix it for me

 

2.Ty chyba nie wiesz wogóle jak wykonywać zrzuty z działalności ekranowej:

 

otwierasz aplikację klikasz lewym przyciskiem myszy na ramkę okna tej aplikacji,następnie wciskasz jednocześnie klawisze ALT+PRTSCREEN ,następnie otwierasz Paint i wklejasz zawartość,zapisujesz obrazek i gotowe.Jeśli chcesz pokazać cały ekran komputera to nalezy wcisnąć sam klawisz PRTSCREEN

Odnośnik do komentarza

2.Ty chyba nie wiesz wogóle jak wykonywać zrzuty z działalności ekranowej:

 

otwierasz aplikację klikasz lewym przyciskiem myszy na ramkę okna tej aplikacji,następnie wciskasz jednocześnie klawisze ALT+PRTSCREEN ,następnie otwierasz Paint i wklejasz zawartość,zapisujesz obrazek i gotowe.Jeśli chcesz pokazać cały ekran komputera to należy wcisnąć sam klawisz PRTSCREEN

 

Żarty sobie stroisz? :angry:

Odnośnik do komentarza

IE9 udało sie odinstalować dopiero za drugim razem. Zostało tylko w historii aktualizacji Narzędzie do przesyłania opinii o programie IE9 i za diabła nie mogę znaleźć miejsca, skad moznaby to wywalić. W programy i funkcje w zainstalowanych poprawkach tego nie ma na liście (KB2452648)

A czy nie masz w "Programy i funkcje" programu FeedbackTool? Ten program to właśnie ta poprawka.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...