Skocz do zawartości

Nie działa USB. Podłącze cokolwiek, to błąd instalacji.


Mrrruczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo serdecznie.

Co podłącze pod USB, wyskakuje "błąd instalacji sterownika...". Podłączam pendrive, a tu bląd, że instalacja sterowników nie powiodła się, tak samo telefon z androidem przez kabel usb, też wyskakuje błąd, ale wszystko działa (mogę usuwać itd. pliki z telefonu - ale to pewnie dlatego, że już kiedyś się zainstalowały te sterowniki). Ale... jeżeli chce podłączyć coś "nowego", czy to pendrive, telefon, mikrofon, czy nawet głośniki, to wyskakuje błąd, że instalacja sterowników nie powiodła się.

 

Miałem też ten sam problem z obecną myszką i klawiaturą po przeprowadzce do innego pokoju, bo ich nie wykrywało i wyskakiwały błędy podczas instalacji urządzenia, ale zostawiłem komputer wyłączony na parę godzin i samo się naprawiło (hmm...).

 

Próbowałem odinstalowywać sterownik, jednakże ten błąd cały czas wyskakuje. Robiłem też aktualizacje przez Windows Update, oraz skanowałem system (sfc scan, czy coś takiego) w poszukiwaniu błędów, brakujących plików itd, ale też nic, niestety.

 

 

Bardzo proszę o pomoc

 

Zdjęcie z programu HWINFO

post-12464-0-75000000-1390149061_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Uwaga! Poniższa procedura nie jest docelowym rozwiązaniem problemu, ma tylko na celu dokładniejszą diagnostykę.

Uruchom komputer na koncie administratora (nie użytkownika z prawami administratora - to nie to samo). W tym celu w polu wyszukiwania wpisz "cmd". Kliknij prawym przyciskiem myszy na wyniku wyszukiwania (cmd.exe) i z menu kontekstowego wybierz "Uruchom jako administrator". Potwierdź klikając na "OK". Otworzy się okno konsoli. Wpisz w nim "net user administrator /active:yes" Powinien pojawić się komunikat "Polecenie zostało wykonane pomyślnie". Wyloguj się. Na ekranie logowania pojawi ci się konto Administrator. Zaloguj się na nie i podłącz jakieś urządzenie, z którym były problemy. Jeśli sterownik zainstaluje się poprawnie będzie to znaczyło, że problemem jest brak uprawnień do zapisu w folderach systemowych.

 

Pewnym obejściem problemu będzie zainstalowanie wszystkich potrzebnych sterowników na koncie Administrator.

Potem ze względów bezpieczeństwa należy je wyłączyć wpisując w konsoli "net user administrator /active:no".

Edytowane przez gajowy
Odnośnik do komentarza

Do postu wyżej dodatkowa informacja.

Po uaktywnieniu konta administrator nie należy wpisywać hasła przy wybraniu konta administratora - domyślnie jest puste.

Oczywiście w sytuacji jeżeli nie było wcześniej używane i konfigurowane.

 

Radzę na tym koncie użyć w panelu sterowania - Konta użytkowników - i ustawić mocne hasło oczywiście zapamiętując je.

Po następnej aktywacji konta administratora konieczne będzie użycie tego hasła.

Konto jest nadrzędne nad wszystkimi stosowanymi w systemie jako użytkownik.

Odnośnik do komentarza

Dwie propozycje:

1. Aktualizacja sterowników chipsetu np ze strony Intela.

2. Spróbuj działania jaki zaproponowałem w innym temacie.

 

1. Menadżer Urządzeń - Kontroler USB - PPM na wszystkich elementach wewnątrz i Usuń.
2. Nie należy wykonywać restartu aż do usunięcia wszystkich gałęzi oraz działań niżej. Przy sugestii Uruchom wybierz - Później.
3. Usuń dokładnie ten plik: c:\Windows\System32\DriverStore\Infcache.1 Uwaga - plik ukryty.
4. Dopiero teraz restart. Obserwuj info w Tray`u - czy znaleziono nowe urządzenia i ewentualnie ponowny restart zgodnie z sugestią systemu.
5. Podpinasz np. pena i obserwujesz.

 

Plik INFCACHE.1 możesz usunąć via cmd uruchomionego jako administrator i w oknie komenda:

del c:\Windows\System32\DriverStore\Infcache.1 . Po wykonaniu sprawdź czy plik zniknął i wówczas restart.

 

Po restarcie wszystko zostanie odbudowane.

Odnośnik do komentarza

Nie moge tego zrobic, bo gdy zaloguje sie na konto mam okolo 15 sekund(czasami mniej czasami wiecej) aby cokolwiek zrobic, po tym czasie mycha oraz klawiatura przestaja dzialac, chociaz i tak przez ten czas nic da sie wlaczyc bo system wszystko wczytuje no i po prostu zamula. W trybie awaryjnym tez sie nie da, dzieje sie to samo.

To juz nie wiem co zrobic. Reinstslacja systemu,(nie format) pomoze, czy nie bardzo?

Odnośnik do komentarza

Co podłącze pod USB, wyskakuje "błąd instalacji sterownika...". Podłączam pendrive, a tu bląd, że instalacja sterowników nie powiodła się, tak samo telefon z androidem przez kabel usb, też wyskakuje błąd, ale wszystko działa (mogę usuwać itd. pliki z telefonu - ale to pewnie dlatego, że już kiedyś się zainstalowały te sterowniki). Ale... jeżeli chce podłączyć coś "nowego", czy to pendrive, telefon, mikrofon, czy nawet głośniki, to wyskakuje błąd, że instalacja sterowników nie powiodła się.

+

 

Odinstalowalem 2 urzadzenia usb, bo tyle zdazylem i przestala dzialac myszka oraz klawiatura. Chociaz przez pierwsze 15 sekund gdy system wyszukuje sterownikow mycha i klawiatura dzialaja, po 15 sec ze niepowodzenie instalacji sterownika...

Czy przypadkiem nie wyczyściłeś folderu C:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository, np. za pomocą jakiegoś tweakera (typu SunriseSeven)? Opróżnienie tego folderu ma potężne skutki uboczne, nie da się instalować nowych urządzeń.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Spokojnie. Ewidentnie masz uszkodzony plik cache sterowników (Infcache.1).

Musisz go w takim razie usunąć z wykorzystaniem jakiegoś linuksa. Tu nie pomogę bo nie używałem.

Ścieżkę do pliku masz podaną.

Po usunięciu podłączasz mysz i klawiaturę i start - powinno się wszystko odbudować.

 

Ewentualnie opisz co dokładnie zrobiłeś. Jeżeli tylko to co w #11 to nie pisz tylko działaj.

 

Nie widziałem posta @Picasso. Odpowiedz na niego.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Bardzo mozliwe. Mam ten program.

Sprobuje za pomoca linuksa usunac ten plik.

Czyli program masz, to ryzyko przeprowadzenia tej akcji było wysokie, tylko nie wiadomo kiedy to zostało wdrożone. Skoro masz dostęp spod Linuxa, sprawdź ile waży ten folder. W normalnych okolicznościach około kilkaset MB. Niestety, jeśli wdrożyłeś to czyszczenie, kasowanie Infcache.1 i inne operacje nic nie wskórają. Nie rozwiążesz problemu niemożności instalacji urządzeń USB nie odtwarzając pierwotnej zawartości tego folderu (cały folder w oryginalnej postaci musi być przywrócony na miejsce), a jeśli to niemożliwe, to reinstalacja Windows.

 

Przykłady z forum jak się kończy zastosowanie SunriseSeven:

 

https://www.fixitpc.pl/topic/4915-w32malwaregen-tworzy-exeki-z-mgrexe/?p=36481&do=findComment&comment=36481

https://www.fixitpc.pl/topic/5894-nie-mozna-zainstalowac-pendriveczytnika-usb/

https://www.fixitpc.pl/topic/4922-wirtualne-napedy/?pid=36380&do=findComment&comment=36380

https://www.fixitpc.pl/topic/3170-instalacja-service-pack-1-kod-bledu-0x800f0a13/page-2?pid=24843&do=findComment&comment=24843

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Mrrruczek, tu nie trzeba nawet płyty Linuxa. F8 > Napraw komputer > Wiersz polecenia > wklep notepad i w Notatniku z boku klik w Komputer > nawigujesz do tego folderu i pobierasz jego Właściwości. Weryfikuję rozmiar folderu tylko na wszelki wypadek. Ja jestem prawie pewna, że zrobiłeś to fatalne czyszczenie w Sunrise Seven. Objawy są charakterystyczne: tylko nowe urządzenia odmawiały posłuszeństwa, dopóki nie ruszyłeś już zainstalowanych, co usunęło nawet to co było już zainstalowane i nie ma skąd brać do reinstalacji.

 

Jak w podlinkowanych tematach mówię, masz tu ograniczone pole manewru, gdyż trudno odtworzyć ten folder w idealnym stanie. Możliwości:

- Użyć Przywracanie systemu spod WinRE (Napraw komputer). Tylko nie wiadomo od kiedy jest usterka i Przywracanie systemu niestety może nie dysponować punktem sprzed zabaw tweakerem. Usterka mogła być od dawna, tylko nie podłączając nowych urządzeń nie zauważyłeś tego.

- Ekstrakcja szkieletowej wersji tego folderu z oryginalnej płyty instalacyjnej Twojego Windows 7 Ultimate x64, otworzenie za pomocą 7-zip pliku ...\sources\install.wim, by przekopiować z obrazu ten folder.

- Wyszukanie komputera z identyczną konfiguracją sprzętową i zainstalowanym systemem Windows 7 x64 (odpada wersja 32-bit), by skopiować folder.

- Reinstalacja Windows.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...