Skocz do zawartości

Netbook Acer Aspiro one i procek obciążony w spoczynku


FiK

Rekomendowane odpowiedzi

Model D250 - http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=5143&review=acer+aspire+one+d250.

 

Procesor jest obciążony praktycznie cały czas od 20 do 99%. Nie da się jednoznacznie wskazać procesu, który jest za to odpowiedzialny, najdłużej svhost wisi na 30% przez sekundę. Otwarcie menadżera zadań skutkuje chwilowym wzrostem na 99, ale stałe jest 20-50% non-stop przez różne procesy, których nie da się wyłapać.

 

System jest świeży, na nim tylko avast i chrome. Ma może 3 dni. Problemy pojawiły się prawdopodobnie gdy wszystkie aktualizacje się zainstalowały. Z początku brat myślał, że to ram i zamienił kość na nową 2GB (prosto ze sklepu). 

 

Poniżej wszystkie logi. GMER pracował 4 godziny :x
Osobiście nie wiem, czy nie wrócić tutaj na xp i mieć więcej wolnej pamięci, z drugiej jednak strony ma to być docelowo urządzenie ojca, na którym będzie miał otwartych 9-10 zakładek chroma + szachy i Heroes 3, a siódemka mu się podoba. Do momentu aktualizacji w sumie nawet na tym 1GB było wszystko w porządku.

OTL.Txt

Extras.Txt

FRST.txt

Addition.txt

gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do stosownego działu Windows. To nie jest problem infekcji.

 

 

System jest świeży, na nim tylko avast i chrome. Ma może 3 dni. Problemy pojawiły się prawdopodobnie gdy wszystkie aktualizacje się zainstalowały.

Microsoft Windows 7 Home Premium Service Pack 1 (X86) OS Language: Polish

Internet Explorer Version 9

 

==================== Processes (Whitelisted) ===================

 

(Microsoft Corporation) C:\Windows\System32\wuauclt.exe

 

1. W procesach jest nadal Windows Update. I nie wygląda na to, że aktualizacje zostały ukończone, co widać choćby po statusie Internet Explorer (stara wersja IE9, a z aktualizacji powinny być jeszcze IE10 lub od razu IE11). Tak więc: na początek ukończ wszystkie aktualizacje. Powtarzaj rundy z wyszukiwaniem Windows Update do momentu, gdy zostanie zwrócone zero wyników. Z tym, że nie jestem pewna czy tu nie ma aby jakiejś usterki, bo w Dzienniku zdarzeń stoi taki oto wtręt:

 

System errors:

=============

Error: (01/11/2014 06:37:58 AM) (Source: Microsoft-Windows-LanguagePackSetup) (User: ZARZĄDZANIE NT)

Description: Inicjacja klienta CBS nie powiodła się. Ostatni błąd: 0x80080005

 

Potencjalne przyczyny: KLIK. I tu nasuwają się pytania:

 

- Źródłem błędu jest instalacja pakietu językowego, a stoi tu edycja Windows 7 Home Premium (brak obsługi zmiany języków wyświetlania). Wymuszanie instalacji pakietu na edycji, która tego natywnie nie obsługuje, może mieć skutki uboczne. Tak więc: czy mieszano tu z Polskim pakietem językowym? Coś jakby ślady tego procesu tu widać, bo w root dysku C leży plik C:\lp.cab (skąd on jest):

 

2014-01-08 16:41 - 2014-01-08 16:41 - 00000000 ____D C:\Windows\system32\pl

2014-01-08 16:41 - 2014-01-08 16:41 - 00000000 ____D C:\Windows\pl-PL

2014-01-08 16:21 - 2014-01-05 15:18 - 47843944 _____ C:\lp.cab

 

- Dodatkowe pytania: co widzisz podczas prób wyszukiwania i instalacji aktualizacji, czy wszystkie poprzednie aktualizacje zakończyły się powodzeniem?

 

 

2. Ponadto, nie wygląda na to, że wszystkie sterowniki zostały zainstalowane. W spisie wadliwych urządzeń figuruje:

 

==================== Faulty Device Manager Devices =============

 

Name: Globetrotter HSUPA Modem

Description: Globetrotter HSUPA Modem

Class Guid:

Manufacturer:

Service:

Problem: : The drivers for this device are not installed. (Code 28)

Resolution: To install the drivers for this device, click "Update Driver", which starts the Hardware Update wizard.

 

 

Osobiście nie wiem, czy nie wrócić tutaj na xp i mieć więcej wolnej pamięci, z drugiej jednak strony ma to być docelowo urządzenie ojca, na którym będzie miał otwartych 9-10 zakładek chroma + szachy i Heroes 3, a siódemka mu się podoba. Do momentu aktualizacji w sumie nawet na tym 1GB było wszystko w porządku.

Koncepcja z XP powinna upaść. Przecież za kilka miesięcy całkowite odcięcie od aktualizacji, a po tym będzie już tylko gorzej: KLIK. System potwornie stary.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Tak, zostało zainstalowane spolszczenie. lp.cab z witryny microsoftu zaimplementowany przez DISM

DISM /Online /Add-Package /PackagePath:C:\lp.cab 

dane zostały również dwa wpisy na ekran startowy i pożegnalny

bcdedit /set {current} locale pl-pl
bcdboot %windir% /l pl-pl

a na koniec dodany wpis do rejestru

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\MUI\UILanguages\pl-PL]
"LCID"=dword:00000415
"DefaultFallback"="en-US"
"en-US"=hex(7):00,00,00,00
"Type"=dword:00000092

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Nls\Language]
"InstallLanguage"="0415"
"Default"="0415"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Nls\Locale]
@="00000415"
"(Default)"="00000415"

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop]
"PreferredUILanguages"=hex(7):70,00,6c,00,2d,00,50,00,4c,00,00,00,00,00

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\MuiCached]
"MachinePreferredUILanguages"=hex(7):70,00,6c,00,2d,00,50,00,4c,00,00,00

wszystko zgodnie z opisem znalezionym w sieci, który działał na poprzednim laptopie.

 

Owszem, aktualizacji ciągle dochodzi i staram się je na bieżąco instalować, IE już jest w wersji 11. Pozostało do pobrania około 110MB aktualizacji + na zainstalowanie czeka cała masa pod przyciskiem zamknij. Więcej informacji o tym jak się komputer zachowuje podam jak zakończę cały proces aktualizacyjny. Dzięki za naprowadzenie, w najgorszym wypadku (jeżeli tutaj już nic się nie wskóra) znajdę obraz Home PL i przeprowadzę instalację od nowa.

O XP wiem, i głównie dlatego decyzja padła na instalowanie 7, niestety tylko takim 32bitowym obrazem dysponowałem i taki wgrałem, jednak ojciec się uparł, że che mieć PL, a że już wcześniej tym sposobem nie było żadnych problemów, to tak zrobiłem.

 

========================== Edycja po aktualizacji ==========================

Niestety dalej jest bez zmian. Właściwie to nawet gorzej - użycie procesora jest non-stop 100% bez wskazania na konkretny proces. W trybie awaryjnym użycie wynosi 0%, jednak przy samym przesuwaniu okna menadżera zadań wzrasta ono do ~40 bez wskazania na taskmgr. Zrobiłem jeszcze coś takiego, że po kilku restartach od zaktualizowania kompletnego wyłączyłem aktualizacje automatyczne w całości oraz monit temu towarzyszący. Zmian nie widać  :cheer:

 

 

========================== Edycja dodatkowa ==========================

Odkryłem chyba rażący problem - podczas instalacji system nie utworzył sobie 100MB partycji systemowej. Jaki ma to wpływ na działanie i stabilność systemu? Ogólnie zaobserwowałem też, że aplikacje działają tym gorzej im dłużej są uruchomione. I tak np. otwarcie chrome na nowo sprawia, że przez kilka minut jest sprawniejszy, można wysyłać formularze i ogólnie przeskakiwanie między kartami trwa 5 a nie 20 sekund. Okna systemowe czasem potrafią zastygnąć w bezruchu. Najstabilniejszą aplikacją jest notatnik :)

Poddaje się niestety i idę do znajomego po płytę Home Premium PL :(( Tym razem usunę partycje w całości i utworzę także tą systemową.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...