Skocz do zawartości

Nagrywarka 24x nagrywa DVD z prędkością 16x


DragonFire

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To z jaką prędkością są nagrywane płyty zależy od firmware nagrywarki,gdyż w nim jest zapisane jakie nośniki są obsługiwane i z jaką prędkością można je nagrywać.

Zajrzyj na stronę:

http://ala42.cdfreaks.com/MCSE/

pobierz program MediaCodeSpeedEdit ,wczytaj jakikolwiek firmware od Twojej nagrywarki i zobacz prędkości nagrywania.

Przy uzyciu MediaCodeSpeedEdit oraz innych tam wymienionych, możesz dopisywać nośniki oraz zmieniać prędkości.

Często użycie tego programu odpowiada na pytanie ,dlaczego nagrywarka nie widzi płyty jakiegoś producenta.

Zwróć uwagę na ostrzeżenia:

Using patched firmware might damage your drive and will void your warranty.

The use of MediaCodeSpeedEdit is at your own risk.

 

Edycja

Może nie zbyt jasno napisałem -chodzi o prędkość wyjściową, maksymalną do osiągnięcia (idealną) dla danego typu nośnika.

Rzeczywista pokarze np. BurnPlot.

Dorzuciłbym jeszcze stopień fragmentacji dysku.

Odnośnik do komentarza

Płyty cd-Rw to max widziałem x10 prędkość..

CD-R to nawet x52

Ale DVD na powyżej też tylko x 16 widziałem..

 

 

CD-RW to 32x są maks.

binarydetails.jpg

------

 

Dzięki za odpowiedzi. Pozostaje tylko czekać, ale pewnie w nieskończoność, aż ktoś wyprodukuje 24x :(

 

Niestety nie znalazłem firmware do tej nagrywarki :(

 

Dorzuciłbym jeszcze stopień fragmentacji dysku.

Jak zauważyłem, pofragmentowane dyski - przynajmniej u mnie - osiągają transfer max 33 MB/s. Poza tym, w Nero jest taka opcja, dzięki której program testuje transfer danej partycji i jeśli, jest mniejszy niż prędkość nagrywania jaką ustawiłem, Nero sam zmniejszy ją i nagra pliki :)

 

@Ady

Ten program nie obsługuje mojego modelu (maksymalnie ASUS DRW-22B1LT, a ja mam DRW 24B3ST)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...