Skocz do zawartości

Przejęcie kontroli nad myszką


Szib

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z komputerem polegający na zacinaniu się kursora myszki zwłaszcza jak gram  na ChessCube.com. Kursor na chwilę się zatrzymuje i chaczy co uniemożliwia grę. System niedawno postawiony Windows 7 x64. Mam zainstalowany Comodo Internet Security (skonfigurowany) . Proszę o pomoc bo będe musiał przeinstalować system. Nie potrafie sobie z tym poradzić.

Daje logi

 

Dziękuję za pomoc

FRST.txt

Addition.txt

OTL.Txt

Extras.Txt

GMER.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Windows. Ja tu nie widzę żadnych oznak infekcji, zaś adnotacje "suspicious modification" w GMER to mogą być generowane przez program zabezpieczający. Dla świętego spokoju sprawdź co powie Kaspersky TDSSKiller.

 

Jest tu jeden zastanawiający punkt, co to za kopia pliku Microsoftu, co ją utworzyło:

 

2013-12-25 17:55 - 2009-07-14 01:00 - 00006656 _____ (Microsoft Corporation) C:\Windows\system32\Drivers\beep.sys_old

 

PS. Drobne akcje dodatkowe (nie związane z problemem) w spoilerze:

 

 

 

1. Ale w Firefox owszem adware jest (albrechto + przekierowania Search.us.com i zablokowanie tego plikiem user.js). Wyczyść konkretnie: menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox. Zakładki i hasła intactum. Na Pulpicie powstanie folder "Stare dane programu Firefox" = do śmieci.

 

2. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

StartMenuInternet: IEXPLORE.EXE - C:\Program Files (x86)\Internet Explorer\iexplore.exe
SearchScopes: HKCU - {1801672A-6222-4B57-8DAD-11E91FC13604} URL = http://search.us.com/serp?guid={5EA3440B-8DC8-4DBC-8E1B-ED4766039B73}&k={searchTerms}
SearchScopes: HKCU - {72CC02D0-621C-4813-BEF7-7CF378841C23} URL = http://search.yahoo.com/search?p={searchTerms}&fr=tightropetb&type=10513
SearchScopes: HKCU - {90C3BD4D-D058-49A4-878D-83D5ECEF8B82} URL = http://search.us.com/serp?guid={E136845C-F9C5-4876-A67C-8D5AEEC74F25}&k={searchTerms}
S0 vqdtrh; No ImagePath
HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Minimal\70772200.sys => ""="Driver"
HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Network\70772200.sys => ""="Driver"
C:\Users\Mam\AppData\Local\Temp\*.exe

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt. Przedstaw go.

 

 

 

 

Mam problem z komputerem polegający na zacinaniu się kursora myszki zwłaszcza jak gram na ChessCube.com. Kursor na chwilę się zatrzymuje i chaczy co uniemożliwia grę. System niedawno postawiony Windows 7 x64. Mam zainstalowany Comodo Internet Security (skonfigurowany) .

Na razie najbardziej prawdopodobna jest koncepcja zbyt przedsiębiorczego CIS. Dodatkowo pytanie o mysz, jaki typ jest na chodzie, gdyż wg Addition.txt jest jakieś zdefektowane wystąpienie PS/2:

 

==================== Faulty Device Manager Devices =============

 

Name: Mysz Microsoft PS/2

Description: Mysz Microsoft PS/2

Class Guid: {4d36e96f-e325-11ce-bfc1-08002be10318}

Manufacturer: Microsoft

Service: i8042prt

Problem: : This device cannot start. (Code10)

Resolution: Device failed to start. Click "Update Driver" to update the drivers for this device.

On the "General Properties" tab of the device, click "Troubleshoot" to start the troubleshooting wizard.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Podaje loga z FRST i TDSSKiller http://www.wklejto.pl/187969

Jeśli idzie o myszkę to podczas instalacji windowsa była podłączona myszka na ps/2 oraz zestaw klawiatura (A4Tech G6 model HK7) i myszka bezprzewodowa (G6 saver model G6-700) na usb  ( z którego korzystałem głównie gdy wyświetlałem obraz na tv).

Myszka na ps/2 podczas instalacji nie działała więc użyłem tej na usb. ( myszka na ps/2 uszkodzona sprawdzone na innym komputerze)

 

 Kursor znowu szaleje. :(

Fixlog.txt

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Usuń sterowniki wszystkich myszy ( myszki odłącz ). Ukryte stery zobaczysz po wykonaniu tego:

Pokazywanie ukrytych sterowników:

Oczywiście nie wszystkie sterowniki są typu Plug & Play np. sterowniki aplikacji (choć nie tylko) -aby je zobaczyć musimy włączyć w menadżerze urządzeń opcję "Pokaż ukryte urządzenia".Aby zobaczyć bezwzględnie wszystkie urządzenia -także te które zostały odłączone fizycznie od komputera,
trzeba jeszcze dokonać drobnej korekty w ustawieniach systemowych:

Panel Sterowania >>System >>Zaawansowane ustawienia systemu >>zmienne środowiskowe >>zmienne użytkownika dla... >>
>>nowa >>nazwa zmiennej: devmgr_show_nonpresent_devices >> wartość zmiennej 1

lub krócej:

Start>>Szukaj>>sysdm.cpl

i wstawić frazę:

devmgr_show_nonpresent_devices=1

 

Reset komputera.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...