Skocz do zawartości

Po użyciu Live update 5 MSI błąd: brak lub uszkodzony ntoskrnl.exe


Maksio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Komputer działał dobrze, ale coś mnie podkusiło, żeby użyć narzędzia ze strony MSI Live update.

Pokazało wersję biosu zainstalowaną 1C, wersja online 1D

i odziwo, że żaden inny steronik jak chipset czy karta muzyczna itd. nie jest zainstalowany

 

kliknąłem total install czy coś podobnego, pobrało wszystko i na sam koniec po instalacjach wyskoczyło okienko z komunikatem, coś w stylu, że

 

wersja CMOS gdzieś tam nie jest kompatybilna z wersją CMOS gdzieś tam - zalecane jest użycie przełącznika C (podaję przykład komunikatu, nie pamiętam dokładnie)

 

kliknąłem, żeby przeprowadziło flash zgodnie z rekomendacją, wszystko OK, przyszło do restartu i.....

CMOS checkus bad : press F1 or F2 to load default - mniej więcej taki komunikat, wczytanie ustawień doprowadziło do komunikatu:

 

Nie można uruchomić systemu Windows, ponieważ następujący plik nie został znaleziony lub jest uszkodzony:
<katalog główny Windows>\sytem32\ntoskrnl.exe.
Zainstaluj ponownie kopię tego pliku

 

czasami jeszcze pojawia się hal.dll lub podobny

 

podczas uruchamiania systemu mam do wyboru "Microsoft Windows Recovery Console" - odziwo uruchamia się konsola systemu XP (a system jest przecież 7) - niestety prosi o hasło administratora, póbowałem już wszystkiego (łącznie z kliknięciem po prostu entera) i ciągle, że złe hasło i po 3 próbach restart.

Pech dodatkowy: mam uszkodzony napęd DVD, pozostają tylko nośniki typu pendrive

 

Pytanko, szanowna Picasso lub ktoś z mądrzejszych ode mnie w temacie: mogę odratować system czy to już koniec ?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nawet nie podałeś jaką masz płytę główną, jakiej firmy bios. Wrzuć raport z AIDA 64x i pokaż co tam masz. 

 

Można spróbować najbardziej prymitywnego sposobu - przywrócenie biosu do opcji domyslnych. 

 

Potem zrobić instalke win 7 na pendrive: 

https://www.fixitpc.pl/topic/520-bootowalna-instalacja-windows-na-usb/

 

i potem: 

https://www.fixitpc.pl/topic/54-winre-metody-startu-opis-funkcji-naprawczych/

I wybrać opcję: 

Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia. 

Jeśli nie pomoże to zrobić instalację naprawczą. 

 

To tak na początek...

Odnośnik do komentarza

Nawet nie podałeś jaką masz płytę główną, jakiej firmy bios. Wrzuć raport z AIDA 64x i pokaż co tam masz. 

 

Można spróbować najbardziej prymitywnego sposobu - przywrócenie biosu do opcji domyslnych. 

 

Potem zrobić instalke win 7 na pendrive: 

https://www.fixitpc.pl/topic/520-bootowalna-instalacja-windows-na-usb/

 

i potem: 

https://www.fixitpc.pl/topic/54-winre-metody-startu-opis-funkcji-naprawczych/

I wybrać opcję: 

Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia. 

Jeśli nie pomoże to zrobić instalację naprawczą. 

 

To tak na początek...

 

Faktycznie umknęła mi kwestia płyty głównej:

 

Płyta główna MSI K9A2 CF

bios ściągany ze strony MSI

 

zabieram się za lekturę linków - w międzyczasie pytanko, czy konieczny będzie format partycji systemowej, czy podane porady pozwalają na przywrócenie systemu bez formatowania ?

Odnośnik do komentarza

Nie wykonuj żadnych napraw nakładkowych.

 

Przez swoją niefrasobliwość masz rozwalony BIOS i stąd uszkodzenia systemu w warstwie sprzętowej.

 

Zacznij od zresetowania BIOS na płycie głównej przy pomocy zworki do resetu - opis w manualu . Możesz to zrobić również przez wyjęcie baterii na około 30 sekund.

Sadząc po modelu płyty bateria do wymiany.

 

Następny krok. Przy starcie systemu wciskasz klawisz F8 i wybierasz przywracanie systemu lub ostatnia dobra konfiguracja (nie pamiętam bo nie będę teraz sprawdzał).

Odnośnik do komentarza

Doszedł kolejny problem i muszę pisać z telefonu, pendrive kolegi zainfekowal mi sprawnego laptopa wirusem Brontok-CE :/ udało mi się za to uruchomić napęd i włączyłem naprawe systemu, jednak żadna opcja nic nie daje ciągle ten sam błąd. Reset CMOS zworka tez nie pomogl. Polecenie expand też nie dziala. Zaczynam tracić nadzieję...

Odnośnik do komentarza

Jeżeli nie miałeś aktywnej ochrony systemu (przywracanie) - to tylko format i stawianie systemu od zera.

Możesz oczywiście wcześniej skopiować ważne dane demontując dysk i podłączając do innego kompa ale przy infekcji to problematyczne.

Chyba, że ten drugi komp ma stosowny soft zabezpieczający i możesz nim przeskanować i naprawić swój dysk w celu czystego kopiowania.

Odnośnik do komentarza

Przywracanie było włączone, ostatnia kopia jest z wczoraj - natomiast to również nie pomogło

 

infekcji na komputerze stacjonarnym nie ma, tym gdzie po aktuzalizacji biosu padł system

 

na laptopie (z którego teraz pisze) była infekcja, ale już usunąłem

 

Nie wiem tylko dlaczego nie działa funkcja expand... moze ktoś coś jeszcze podpowie ?

Odnośnik do komentarza

tryb awaryjny nie działa, wywal ten sam błąd

 

https://www.fixitpc.pl/topic/54-winre-metody-startu-opis-funkcji-naprawczych/

 

ten topic już czytałem, użyłem większości z tych narzędzi (przywracanie systemu, kopia była z wczoraj sprzed awarii), odzyskiwanie systemu (pierwsze opcja z listy do wyboru), uruchamiałem też wiersz poleceń i próbowałem zastąpić uszkodzny plik ntoskrnl poleceniem expand, ale nie działa

 

znając życie, to i przy reinstalacji systemu pojawiają się teraz jakieś błędy :unsure: :mellow:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...