Skocz do zawartości

Częste rebooty, bsody, niestabliny PC


Roman2233

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Udało mi się uruchomić komputer ze slotów #1 i #2 na kościach z innego komputera (wszystkie ustawienia ramu w biosie auto).

Dosłownie chwilę po zalogowaniu na konto użytkownika w windowsie, crash z minidumpem Memory_Managment. LINK

 

Jeszcze wcześniej uruchomiłem kompa z tymi kośćmi w #1 i #2 poprzez taką sekwencję

1.moje ramy w #2 i #4 (dalej 200MHz i CL1) -> 2.wszedłem do biosu, zmieniłem timingi na 7-7-7-20, 1.65V oraz 1333MHz

3.na moje kości ramu żadnego efektu to nie dało 4.zmieniłem na kości z drugiego komputera tyle, że na sloty #1 i #2

5.wszystko ładnie się uruchamia, sprawdzam w hwinfo -> i jest 667MHz CL7! niestety po paru minutach freeze.

6.powrót na moje kości na slotach #2 i #4

 

Tryb awaryjny z kośćmi z drugiego komputera w slotach #1 i #2 chodzi OK

 

@Edit:

W czystym rozruchu post-11940-0-75000000-1384602031_thumb.png ustawienia auto

Chodzi dobrze dopóki nie włączę jakiejś gry, wtedy mam ~2minuty max.

Odnośnik do komentarza

Bardzo możliwe, że masz uszkodzone sloty RAM po tych wszystkich kombinacjach (mogły powstać niepewne połączenia w którejś warstwie druku płyty).

 

Zrób to:

 

 

Szczególny przypadek gdy funkcjonowanie systemu kończy się BSOD lub restartem.

 

Mając otwarte okno Sensors należy kliknąć na Start Logging (na dole okna) - podać lokalizację, nazwę pliku i zatwierdzić.

Jeżeli crash systemu nie nastąpi w ciągu około 30 minut należy przełączyć się do Sensors i wybrać Stop Logging. Powstanie zbyt duży plik do analizy.

 

W takiej sytuacji należy powtórzyć ponowny log - jak wyżej.

Jeżeli nastąpi restart lub BSOD należy spakować plik logu, shostować go i podać link do pobrania i analizy.

 

Oczywiście minimalizujesz tylko okno Sensors a nie zamykasz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...