Skocz do zawartości

Częste rebooty, bsody, niestabliny PC


Roman2233

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od 28.10 zaczęły pojawiać się różnej maści bsody, czasem komputer restartuje się w losowym momencie, było również i tak, że dało się użytkować dłuższy czas bez żadnych problemów. Głównie proszę o analizę minidumpów, które udało mi się zebrać. Przetestowałem wszystkie komponenty, oprócz płyty głównej i procesora, mojego komputera na innym komputerze i działają bez zarzutu. Komputer również testowałem na innym dysku twardym ze świeżą instalacją WIN7 - tak samo rebooty i crashe. Dodam jeszcze, że płyta główna pozwala jedynie na rozruch komputera, gdy pamięci ram znajdują się w #2 i #4 slocie.

 

Specyfikacja mojego PC:

Mobo: Asus M4A77TD PRO - z najnowszym biosem

Zasilacz: OCZ StealthXStream 500W

Procesor: AMD Athlon II x4 640

Grafika: HIS Radeon HD4850 512MB

HDD: Seagate 2TB ST2000VX000

RAM: Kingstone HyperX KHX 1333 C7D3K2/4GX

 

link do minidumpów http://www28.zippyshare.com/v/42700269/file.html

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Rozumiem, że tryb awaryjny działa bez problemów.

To może sugerować problemy ze sterownikami sprzętu.

 

Zakładam, że system jest na C:.

Wstępnie w trybie awaryjnym Start - Akcesoria - Wiersz poleceń - PPM - uruchom jako administrator .

W oknie wiersza wklep: chkdsk C: / f /r - Enter. Zatwierdzasz zgodę na sprawdzanie dysku przy następnym rozruchu i robisz restart.

Nie dotykaj klawiatury tylko czekaj aż nastąpi pełne sprawdzenie dysku - to potrwa dłuuugo.

Wracasz do awaryjnego - podgląd zdarzeń - w administracyjnych szukasz zdarzenia 1001 oznaczonego jako Winint.

Klik na to zdarzenie i przeklejasz do postu dolną część okna.

 

Dalsze działanie to wykonanie czystego rozruchu (opis w artykule) - http://support.microsoft.com/kb/331796/pl.

Jeżeli komp w trybie czystego rozruchu będzie działał to zrób obrazki z HWInfo - podstawowe (System Summary oraz Sensors).

 

Przydałby się również obrazek z Zarządzania dyskami.

 

Później będzie sprawdzenie integralności plików systemowych ale to zależy od wyników.

Odnośnik do komentarza

Dobra udało mi się uzyskać log z hwinfo:

do mniej więcej 420 wiersza siedziałem na pulpicie, bądź uruchomiony był firefox,

potem uruchomiłem grę, po 4 minutach samoistny restart bez blue screena

link do logu http://www64.zippyshare.com/v/5792850/file.html

 

 

Tak tryb awaryjny działa bez problemu.

post-11940-0-20312500-1384280119_thumb.png

Edytowane przez Roman2233
Odnośnik do komentarza

To wejdź do biosu i podaj jakie jest napiecie dla tych kostek > powinno być na 1,65 ?

 

Poza tym cos z nimi jest nie tak. W opisie wynika że to kości przeznaczone dla Intela.

 

KHX1333C7D3K2/4GX

khx1333c7d3k2-4gx_0.jpg

Opis KHX1333C7D3K2 4GX

Zestaw pamięci DDR3 DIMM o pojemności 4 GB (2 x 2048 MB), pracujących z częstotliwością 1333 MHz. Opóźnienia wynoszą 7 CL. Współpracuje z Intel XMP.

 

 

Nie wspominając juz o tym że nie ma ich na liście zakwalifikowanych do Twojej płyty. No ale listy producent zazwyczaj nie aktualizuje.

Odnośnik do komentarza

Na naklejkach na kościach jest napisane, że 1,65V. Obecnie jest ustawione auto..

 

Komputer pierwotnie działał z innym ramem - KHX/1333C7AD3K2/4G ale były problemy, że komputer nie startował (tylko wiatraczki się kręciły).

 

Od mniej więcej początku roku mam te KHX 1333 C7D3K2/4GX, dopiero teraz są te błędy z rebootami i bsodami.

 

@edit: screen po sprawdzeniu chkdsk

post-11940-0-07812500-1384284271_thumb.png

Odnośnik do komentarza

@Belfegor

Te ramki są kompatybilne z oboma platformami. Intel - XMP, a AMD - SPD.

 

@Roman2233

W System Summary - prawy dolny róg - lista od RAM - kolejno klik na każdy moduł i pokaż wycinki z tego obrazka korzystając z systemowego narzędzia Wycinanie (w akcesoriach).

 

Następnie otwórz budę - wyłącz całkowicie zasilanie włącznie z kablem - wymontuj Ramy przedmuchaj sloty (ewentualnie delikatnie wacikiem nasączonym spirtem) - zamontuj ponownie i sprawdź co pokazuje SS w tej samej części okna.

 

Dysk OK.

Analiza logu w tej chwili nie ma sensu dopóki nie sprawdzisz RAM - bo to tu jest prawdopodobnie główny problem.

Oczywiście nie wykluczam uszkodzenia RAM ale to mało prawdopodobne (Kingston !). Raczej zły montaż kostek.

Odnośnik do komentarza

Coś tu nie tak. Popatrz na poprzednie SS - był #1 i #3 więc nie może być ponownie #1 w DIMM_B1.

 

W takim razie zamontuj jedną kość w DIMM_A1.

Dodatkowo w BIOS sprawdź w sekcji Chipset czy ECC Configuration masz na Disabled.

 

EDYTA

Do @edit.

 

Musisz doprowadzić RAM do normalnego trybu pracy - 667 MHz przy CL9 a nie jak teraz 200 MHz i CL1 !!!!!!

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...