Skocz do zawartości

youitew


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebowałem przenieść dane przenośnym dyskiem i na tym sprzęcie z którego zbierałem te dane zaatakowało mnie coś takiego jak w temacie, wszystkie katalogi na pierwszym planie po wejściu na dysk zrobiły się skrótami, a właściwie to wywołują połączenie z internetem, są przy ikonach te strzałeczki skrótów, internet jest odłączony więc się nie łączą i dla tego nie wiem gdzie, no ale właściwie to chciałem się dowiedzieć jak z tego wybrnąć bo muszę ten dysk podłączyć pod drugi komp i przenieść te dane, co ciekawe jak utworzyłem na tym dysku nowy folder to on już nie ma tego skrótu i można do niego normalnie wchodzić.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
wszystkie katalogi na pierwszym planie po wejściu na dysk zrobiły się skrótami, a właściwie to wywołują połączenie z internetem, są przy ikonach te strzałeczki skrótów

 

To już tu było (np. KLIK). Katalogi są ukrywane (dostają atrybuty H+S), a na widoku dorabiana jest symulacja LNK o nazwie takiej jak katalog. Akcja w skrócie: usunięcie wszystkich plików *.LNK oraz zdeatrybutowanie wszystkich folderów, o ile to jedyny element i nie ma gdzieś reloadera.

 

No tak, ale logi są potrzebne (OTL / GMER), by było wiadomo ile, jak i gdzie. Zaś pod kątem wyciągów z root wszystkich dysków USBFix z opcji Listing.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

@picasso, mnie by chodziło tylko o zrobienie tego na tym dysku przenośnym, to co jest na lapku będzie formatowane, potrzebuję tylko przenieść trochę danych, tak więc nie potrzebuję chyba tam nic na nim czyścić, no chyba że jest to konieczne.

 

Edit:

Najgorzej że jest to Vista HP, a ja w tej viście to nie bardzo jeszcze śmigam.

Odnośnik do komentarza
mnie by chodziło tylko o zrobienie tego na tym dysku przenośnym

 

1. Bez potwierdzeń od razu można zmontować BAT zbiorczo usuwający skróty LNK i zdejmujący z wszystkich katalogów atrybuty HS:

 

X:
del /s X:\*.LNK
attrib /d /s -s -h X:\*
pause

 

Gdzie X: to ustawienie litery napędu. BAT zastartowany przez Uruchom jako Administrator.

 

2. Można też jeszcze wykonać usuwanie wszystkich *.LNK po prostu z palca + we Właściwościach folderów zdjąć atrybut ukryty (ale atrybut systemowy tylko z linii komend). Warunek to praca na widoku pokazującym wszystkie ukryte, czyli w Windows Explorer > Organizuj > Opcje folderów i wyszukiwania > Widok: zaznacz Pokaż ukryte pliki i foldery + odptaszkuj Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

No to lipa, lnk znikło i zrobiło się pusto, no ale nie mogę odkryć ukrytych plików, mimo że jest zaznaczone w opcjach folderów, to mam puste okno, ale z dysku chyba nic nie znikło bo nie widać zmiany zajętości miejsca.

 

Edit:

No O.K. ja zaznaczyłem pokaż ukryte pliki, a to trzeba było systemowe, zrobiłem to zanim dopisałaś drugi punkt.

 

Edit 2:

No i przy okazji pokazały się te 2 syfki youitew.exe i youitew.scr, a te katalogi i pliki są w dalszym ciągu jako ukryte, mają te blade ikony, to już tak zostanie, czy można to zmienić.

I czy teraz jak wywale te dwa syfy to już mogę przełożyć dysk?

Odnośnik do komentarza
No to lipa, lnk znikło i zrobiło się pusto, no ale nie mogę odkryć ukrytych plików, mimo że jest zaznaczone w opcjach folderów

 

To wskazuje, że się nie wykonało w ogóle polecenie "attrib", bo powinno się uwidocznić. Skoro rzekomo jest zaznaczone pokazywanie wszystkich ukrytych a nic nie widać, to sugeruje, że system z poziomu którego to oglądasz jest zainfekowany. I odkrywanie ukrytych może być całkowicie nieskuteczne dopóki działa coś w samym systemie. No ale spróbuj zaimportować do rejestru ten fiks = Otwórz Notatnik i wklej:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced]
"SuperHidden"=dword:00000001
 
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced]
"Hidden"=dword:00000001
 
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced]
"ShowSuperHidden"=dword:00000001
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\Hidden\SHOWALL]
"CheckedValue"=dword:00000001
 
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\SuperHidden\Policy\DontShowSuperHidden]
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\SuperHidden\Policy\DontShowSuperHidden]
@=""

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG

 

Start > w polu szukania wpisz regedit > z prawokliku Uruchom jako Administrator i zaimportuj ten FIX.REG. Zatwierdzenie zmian przez restart komputera.

 

ale z dysku chyba nic nie znikło bo nie widać zmiany zajętości miejsca

 

To możesz od razu potwierdzić. Start > w polu szukania CMD > z prawokliku Uruchom jako Administrator i dwa polecenia daj:

 

X: (zmiana ścieżki na ów dysk)

DIR /A:H (listowanie ukrytych)

 

I tu na podstawie widoku można po kolei wpisywać kolejne polecenia odkrywania:

 

ATTRIB -H -S "Nazwa folderu"

 

 

EDIT:

 

Edit:

No O.K. ja zaznaczyłem pokaż ukryte pliki, a to trzeba było systemowe, zrobiłem to zanim dopisałaś drugi punkt.

 

Pisałam nie widząc edycji. W związku z tym FIX.REG nieaktualny. Ale nadal aktualne ręczne ściąganie po kolei atrybutów H + S z folderów.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Edit 2:

No i przy okazji pokazały się te 2 syfki youitew.exe i youitew.scr, a te katalogi i pliki są w dalszym ciągu jako ukryte, mają te blade ikony, to już tak zostanie, czy można to zmienić.

(...)

Jeszcze tam dopisałem 2 edycję, no i jeszcze jest tam jeden plik autorun.inf, nie katalog, ale nie mogę go usunąć informuje że jest gdzieś uruchomiony i nie da rady wywalić.

 

1. W pierwszej kolejności musisz usunąć wszystkie szkodliwe obiekty, a skoro autorun.inf jest w użyciu, to nie zrobisz tego. By uprościć sobie sprawę, użyj OTL. W sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Processes
killallprocesses
 
:Files
X:\autorun.inf
X:\youitew.exe
X:\youitew.scr

 

Klik w Wykonaj skrypt. Będzie resetartował.

 

2. Blade = przecież cały czas mówię, musisz ręcznie zdjąć atrybuty H+S z każdego katalogu po kolei, bo się samo nie zrobi. Jeśli polecenia z linii komend (stosowałeś?) nie działają, to aktywna infekcja zapobiega przestawieniu tego. Ale bez przeszkód to powinno się dać wykonać po usunięciu szkodników.

 

A $Recycle.bin i Recycler to tosamo?

 

Nie. Oba wprawdzie to katalogi Koszy, ale pochodzą z różnych systemów. RECYCLER to nazwa Kosza generowana przez starsze Windows na systemie plików NTFS (na FAT jest RECYCLED). $Recycle.bin to nazwa Kosza generowana przez Vista i Seven. Na urządzeniu powstaje tylko katalogów Koszy, ile razy miał na ten dysk wpływ odrębny system. Przy okazji: nie wiadomo co w nich jest, toteż możesz z czystym sumieniem oba foldery przez SHIFT+DEL skasować. Jeden z nich się odtworzy jako czysty po kasacji, a który to już zależy do jakiego systemu będzie ten dysk podczepiony.

 

I czy teraz jak wywale te dwa syfy to już mogę przełożyć dysk?

 

Jeśli pomyślnie wykonasz wszystkie operacje wyżej to tak.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

To na razie pięknie dziękuję idę już spać, będę działał jutro po południu, życzę smacznego lulu.

 

Edit:

Poradziłem sobie z tym bez problemu, ale proszę jeszcze nie zamykać tematu bo nie jestem jeszcze pewien czy sformatuje tamten dysk i może będę potrzebował pomocy w oczyszczeniu, jak coś to dam znać.

Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Edytowane przez marcinkowski
Odnośnik do komentarza

Witam ponownie.

Zapadła decyzja że nie będziemy formatować systemu więc przydało by się go wyczyścić, więc z wcześniejszymi zaleceniami załączam logi.

Tu taka mała uwaga, OTL-a przez nieuwagę uruchomiłem normalnie z dwukliku bez opcji administratora, jeżeli to będzie coś przeszkadzało no to zrobię drugie logi.

OTL.Txt

Extras.Txt

gmer.txt

Odnośnik do komentarza

Zanim zacznę to robić mam pytanie, chodzi o tego USBFix-a, czy on jest konieczny bo ja tylko co podłączałem ten dysk co przenosiłem dane, i już go nie używam a więcej nic tam nie ma podłączonego do USB, tylko mysz.

I jeszcze jedno pytanie, czym zabezpieczyć pena zanim podłącze go do tego kompa, mam go zabezpieczonego FlashDisinfector-em, czy to wystarczy i czy będzie działać pod Vistą, chodzi głównie o zabezpieczenie przed tym youitew, a tak w ogóle to jak wyłączyć w Viście autoodtwarzanie.

 

Edit:

Z tego co się orientuję to jest tam jedno konto, i konto gościa, pisze że jest wyłączone.

OTLFix.txt

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Zanim zacznę to robić mam pytanie, chodzi o tego USBFix-a, czy on jest konieczny bo ja tylko co podłączałem ten dysk co przenosiłem dane, i już go nie używam a więcej nic tam nie ma podłączonego do USB, tylko mysz.

 

Wbrew nazwie USBFix nie służy tylko do dysków USB. Opcja Listing tworzy wyciągi z root wszystkich dysków dostępnych dla USBFix, czyli i partycji dysków twardych (i wcale nie musi być żadnego USB podpiętego)... Ale ja nie poprosiłam o ten log w punkcie 2, bo w skanie dostosowanym załączyłam komendę listowania ukrytych, co częściowo niejako zastępuje Listing z USBFix (częściowo, bo nie ma pełnego spisu wszystkich obiektów). Po co to: infekcja kopiuje te same pliki na wszystkie dostępne sobie dyski.

 

********************************

 

OTL wykonany. Skan udowadnia, że nastąpiła masowa rekonfiguracja katalogów systemowych otrzymujących niepożądane atrybuty. Są zaprawione: katalog C:\Windows, podkatalogi w system32 oraz katalogi na partycji Recovery Della. Dodatkowo, pliki infekcji są nadal na dyskach. Czy na pewno na dysku E (Recovery) nie zostały także dorobione pliki LNK? Wskazuje na to ukrycie katalogów (na moim Dellu ta partycja ma odkryte katalogi, które u Ciebie są ukryte).

 

1. Powtórka do OTL, tym razem w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
O4 - HKCU..\Run: [youitew] C:\Users\KAROLINKA\youitew.exe File not found
 
:Files
C:\Windows\system32\youitew.scr 
E:\youitew.exe
E:\youitew.scr

 

Klik w Wykonaj skrypt. Nie będzie restartu, wszystko (jako nieczynne) powinno zejść z palca.

 

2. Odrębna sprawa to ściąganie dodanych przez infekcję do prawidłowych katalogów atrybutów HS. Zmajstruj sobie plik BAT o zawartości:

 

ATTRIB -S -H C:\Windows

CD C:\WINDOWS\SYSTEM32

ATTRIB -S -H 0409

ATTRIB -S -H 0415

ATTRIB -S -H ar-SA

ATTRIB -S -H bg-BG

ATTRIB -S -H Boot

ATTRIB -S -H Branding

ATTRIB -S -H ca-ES

ATTRIB -S -H catroot

ATTRIB -S -H catroot2

ATTRIB -S -H CodeIntegrity

ATTRIB -S -H com

ATTRIB -S -H config

ATTRIB -S -H cs-CZ

ATTRIB -S -H da-DK

ATTRIB -S -H directx

ATTRIB -S -H drivers

ATTRIB -S -H DriverStore

ATTRIB -S -H el-GR

ATTRIB -S -H en

ATTRIB -S -H en-US

ATTRIB -S -H ENU

ATTRIB -S -H es-ES

ATTRIB -S -H et-EE

ATTRIB -S -H eu-ES

ATTRIB -S -H EventProviders

ATTRIB -S -H fi-FI

ATTRIB -S -H fr-FR

ATTRIB -S -H GroupPolicy

ATTRIB -S -H GroupPolicyUsers

ATTRIB -S -H he-IL

ATTRIB -S -H hr-HR

ATTRIB -S -H hu-HU

ATTRIB -S -H ias

ATTRIB -S -H IME

ATTRIB -S -H inetsrv

ATTRIB -S -H it-IT

ATTRIB -S -H ja-JP

ATTRIB -S -H ko-KR

ATTRIB -S -H Lang

ATTRIB -S -H licensing

ATTRIB -S -H LogFiles

ATTRIB -S -H lt-LT

ATTRIB -S -H lv-LV

ATTRIB -S -H Macromed

ATTRIB -S -H manifeststore

ATTRIB -S -H Microsoft

ATTRIB -S -H migration

ATTRIB -S -H migwiz

ATTRIB -S -H Msdtc

ATTRIB -S -H MUI

ATTRIB -S -H nb-NO

ATTRIB -S -H NDF

ATTRIB -S -H networklist

ATTRIB -S -H nl-NL

ATTRIB -S -H no-NO

ATTRIB -S -H oem

ATTRIB -S -H oobe

ATTRIB -S -H pl

ATTRIB -S -H pl-PL

ATTRIB -S -H Printing_Admin_Scripts

ATTRIB -S -H pt-BR

ATTRIB -S -H pt-PT

ATTRIB -S -H ras

ATTRIB -S -H RemInst

ATTRIB -S -H restore

ATTRIB -S -H ro-RO

ATTRIB -S -H ru-RU

ATTRIB -S -H setup

ATTRIB -S -H sk-SK

ATTRIB -S -H sl-SI

ATTRIB -S -H slmgr

ATTRIB -S -H SLUI

ATTRIB -S -H SMI

ATTRIB -S -H Speech

ATTRIB -S -H spool

ATTRIB -S -H SPReview

ATTRIB -S -H sr-Latn-CS

ATTRIB -S -H SRSLabs

ATTRIB -S -H sv-SE

ATTRIB -S -H sysprep

ATTRIB -S -H Tasks

ATTRIB -S -H th-TH

ATTRIB -S -H tr-TR

ATTRIB -S -H uk-UA

ATTRIB -S -H vi-VN

ATTRIB -S -H Vistalizator

ATTRIB -S -H vs08

ATTRIB -S -H wbem

ATTRIB -S -H WCN

ATTRIB -S -H WDI

ATTRIB -S -H wfp

ATTRIB -S -H winevt

ATTRIB -S -H winrm

ATTRIB -S -H XPSViewer

ATTRIB -S -H zh-CN

ATTRIB -S -H zh-HK

ATTRIB -S -H zh-TW

E:

ATTRIB -S -H dell

ATTRIB -S -H "Program Files"

ATTRIB -S -H sources

ATTRIB -S -H Tools

ATTRIB -S -H Users

ATTRIB -S -H Windows

PAUSE

 

3. Prezentujesz: Log powstały z usuwania OTL oraz nowy OTL (Extras mi niepotrzebne już) wykonany na tym samym warunku co wcześniej.

 

 

PS. Dodatkowy komentarz: widzę Vistalizator oraz bardzo dużą liczbę katalogów MUI od różnych języków (czeskie / holenderskie etc...). Tak wiele alternatywnych pakietów językowych na Vista może skutecznie rozwalić zdolność grubszych aktualizacji. Opisywałam ten problem na starych śmieciach, u mnie jeden z systemów upasiony pakietami językowymi odmówił instalacji SP, a śledztwo tego zajęło mi kupę czasu. Moja rada: pozbyć się wszystkich alternatywnych pakietów z wyjątkiem tego jedynego z którego się korzysta (jak mniemam: MUI polskie).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Odnośnie Recovery, fakt, są tam skróty, tak w ogóle to nie wiem dla czego ta partycja nie jest ukryta tylko siedzi w Mój Komputer, czy ona nie powinna być ukryta, ale co i jak to może później.

Teraz tak, coś jest nie tak z tym skryptem bat, chyba jest jakieś zapętlenie, wiersze w pozycji C:\windows, cały czas mrygają ale dalej nic nie przechodzi, nie wiem jak by to opisać.

Wklejam log z fiksowania:

OTLFix.txt

Odnośnik do komentarza
Odnośnie Recovery, fakt, są tam skróty

 

Zaznacz wszystkie i SHIFT+DEL.

 

tak w ogóle to nie wiem dla czego ta partycja nie jest ukryta tylko siedzi w Mój Komputer, czy ona nie powinna być ukryta, ale co i jak to może później.

 

To prawidłowe zjawisko. Patrz w mój post: KLIK. Na Dell są aż trzy partycje serwisowe: nieukryta Recovery (ona trzyma tylko pełny obraz systemu i majdan instalacyjny), ukryta bez litery równa 2GB (środowisko WinRE dostępne przez F8 a dające opcję rolowania wstecz i tu w menu opcja Dell Factory Image Restore pobiera obraz systemu z nieukrytej partycji Recovery), ukryta EISA (ma wbudowane narzędzia diagnostyczne Dell).

 

Teraz tak, coś jest nie tak z tym skryptem bat, chyba jest jakieś zapętlenie, wiersze w pozycji C:\windows, cały czas mrygają ale dalej nic nie przechodzi, nie wiem jak by to opisać.

 

Hmm? To jest bardzo prosta komenda i bez rekursywności (nie ma parametru /S). Spróbuj zmodyfikować BAT, wytnij pierwszą linię.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

No więc jak usunąłem pierwszą linijkę to poszło.

Zanim jeszcze będę miał loga, faktem jest że Vista była po angielsku i m.in. miałem dać jej spolszczenie, ale ja ściągnąłem tylko Vistalizator i polski pakiet językowy, a z kąd tam tych pakietów to nie mam zielonego pojęcia, a z usuwaniem ich to trzeba by mnie trochę pokierować.

Odnośnie Della to mam jeszcze jedno pytanie, jest na nim zainstalowane oprogramowanie Citrix, z tego co wiem właścicielka tego sprzętu sama nie mogła jego tam wrzucić, czy możliwe że serwis Dell-a w Anglii daje to razem z oprogramowaniem?

 

Edit:

Jakiś on krótki wyszedł, czy coś źle zrobiłem.

 

Edit 2:

Na Dell są aż trzy partycje serwisowe: nieukryta Recovery (ona trzyma tylko pełny obraz systemu i majdan instalacyjny), ukryta bez litery równa 2GB (środowisko WinRE dostępne przez F8 a dające opcję rolowania wstecz i tu w menu opcja Dell Factory Image Restore pobiera obraz systemu z nieukrytej partycji Recovery), ukryta EISA (ma wbudowane narzędzia diagnostyczne Dell).

W niektórych Dell-ach jest jeszcze partycja z MediaCenter.

UsbFix.txt

Odnośnik do komentarza

Nie skonfigurowałeś OTL jak poprzednio, by zDIRował pewne ścieżki. Może po prostu daj mi log z USBFix (podstaw go za ten OTL w poście wyżej). To będzie prostsze a lista z root dysków C+E pełniejsza (a nie muszę już sprawdzać ścieżki system32, bo BAT poszedł i w OTL widzę że zdjęte atrybuty).

 

EDIT:

 

1. Log dodany. Krótki i to jest OK. Nadal mamy ukryty katalog Windows (i to ostatnia rzecz do korekty):

 

[19/11/2010 - 17:45:00 | SHD ]     C:\Windows

Spróbuj raz jeszcze zdjąć atrybuty z tego katalogu. Start > w polu szukania CMD > wpisz ATTRIB -S -H C:\Windows

 

2. Na koniec jeszcze należy sprzątnąć kopie infekcji: w OTL wywołaj funkcję Sprzątanie + wyczyść foldery Przywracania systemu (KLIK).

 

3. Wreszcie i aktualizacje oprogramowania Adobe Reader i Java: KLIK.

 

 

Zanim jeszcze będę miał loga, faktem jest że Vista była po angielsku i m.in. miałem dać jej spolszczenie, ale ja ściągnąłem tylko Vistalizator i polski pakiet językowy, a z kąd tam tych pakietów to nie mam zielonego pojęcia, a z usuwaniem ich to trzeba by mnie trochę pokierować.

 

W Vistalizator powinna być opcja deinstalacji nadwyżki. Czyli w sekcji "Installed languages" wszystkie pakiety powinny być na liście i wystarczy tylko pozaznaczać i klik w "Remove language". Nie ma tego?

 

Odnośnie Della to mam jeszcze jedno pytanie, jest na nim zainstalowane oprogramowanie Citrix, z tego co wiem właścicielka tego sprzętu sama nie mogła jego tam wrzucić, czy możliwe że serwis Dell-a w Anglii daje to razem z oprogramowaniem?

 

Skoro tego nie instalowała ręcznie, to jak najbardziej możliwe, że jest to spreparowany przez Della gotowiec. Przy czym: GoToAssist jest zbędnikiem i można to odinstalować.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Teraz ręcznie poszły atrybuty.

Zanim zrobię jeszcze te zalecenia to mam pytanie, katalog Dokuments and Settings, jest jako ukryty i ma strzałkę jak skrót, ale w opisie nie jest skrótem i nie można do niego wejść jest odmowa dostępu.

I teraz tak jak zrobię te ostatnie zalecenia to już będzie wszystko?

I jeszcze chciałbym wywalić tego NOD-a, a na jego miejsce dać Comodo, jest jakiś programik do odinstalowania i wyczyszczenia?

W Vistalizator powinna być opcja deinstalacji nadwyżki. Czyli w sekcji "Installed languages" wszystkie pakiety powinny być na liście i wystarczy tylko pozaznaczać i klik w "Remove language". Nie ma tego?

No nie u mnie jest tylko Angielski i Polski, który dodałem.

Odnośnik do komentarza
Zanim zrobię jeszcze te zalecenia to mam pytanie, katalog Dokuments and Settings, jest jako ukryty i ma strzałkę jak skrót, ale w opisie nie jest skrótem i nie można do niego wejść jest odmowa dostępu.

 

Prawidłowe i takich skrótów jest o wiele więcej (np. w katalogu C:\Users\Konto jest spora seria). Zważ, że nazwa jest "z ikspeka". To jest link symboliczny na Vista/7, dla zachowania wstecznej kompatybilności. Link jest chroniony przez uprawnienia (bo tam w ogóle nie należy wchodzić), stąd "Odmowa dostępu". Wszystko w porządku.

 

No nie u mnie jest tylko Angielski i Polski, który dodałem.

 

Jeśli Vistalizator nie widzi tego jako pełnoprawnych instalacji, zostawiam to w spokoju, bo to nie wygląda na zainstalowane.

EDIT: Na mojej Vista wirtualnej (bez zainstalowanych pakietów) też są te foldery.

 

I jeszcze chciałbym wywalić tego NOD-a, a na jego miejsce dać Comodo, jest jakiś programik do odinstalowania i wyczyszczenia?

 

Firmowy deinstalator (ESET Uninstaller) jest dostarczany tylko do najnowszych wersji. Tu jest stary NOD datowany na 2007 i zapewne deinstalator tego nie obejmuje. Zwyczajna deinstalacja szwankuje, że zadajesz takie pytanie?

 

I teraz tak jak zrobię te ostatnie zalecenia to już będzie wszystko?

 

Tak.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Prawidłowe i takich skrótów jest o wiele więcej (np. w katalogu C:\Users\Konto jest spora seria). Zważ, że nazwa jest "z ikspeka". To jest link symboliczny na Vista/7, dla zachowania wstecznej kompatybilności. Link jest chroniony przez uprawnienia (bo tam w ogóle nie należy wchodzić), stąd "Odmowa dostępu". Wszystko w porządku.

Sorry, już zrobiłem, to przez to że zapytałem zanim doczytałem.

 

Firmowy deinstalator (ESET Uninstaller) jest dostarczany tylko do najnowszych wersji. Tu jest stary NOD datowany na 2007 i zapewne deinstalator tego nie obejmuje. Zwyczajna deinstalacja szwankuje, że zadajesz takie pytanie?

Znaczy się nie wiem jeszcze nie sprawdziłem, zapytałem profilaktycznie.

 

I teraz tak jak zrobię te ostatnie zalecenia to już będzie wszystko?

 

Tak.

 

W takim razie wielkie dzięki za poświęcony czas i pomoc, życzę miłej nocy, i polecam się na przyszłość, już niebawem, bo będę miał jeszcze ze dwa sprzęty do oczyszczenia.

 

PS

To tak w ramach znanego tematu na tym forum, znaczy się poszukiwania bratniej duszy, a sąsiadki są trochę zielone w temacie PC, mąż przysłał z za granicy sprzęt no i trzeba pomóc.

Edytowane przez picasso
O Vistalizatorze już skomentowałam na PW. Jest OK. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...