Skocz do zawartości

Pierwszy montaz - kabelki.


kaczakkkk

Rekomendowane odpowiedzi

Te dwa zdjecia dotycza zapytania o poprawnosc podlaczenia do Asus Q-connector.
http://img41.imageshack.us/img41/9656/fdos.jpg
http://img29.imageshack.us/img29/3959/ybxe.jpg
Wtyczki wentylatora to duzy Molex  (ktory jak sie domyslam moze byc zasilany z lini Molex zasilacza) natomiast zdjecie gniazda na plycie zaraz Ci wysle.
Po prawej stronie od pojedynczego kondensatora; http://img14.imageshack.us/img14/2087/ry27.jpg
Tak to teraz wyglada: http://img513.imageshack.us/img513/4973/tcn6.jpg
Zdjecia sa jakie sa - bo do komfortu pracy mi bardzo daleko (wielka improwizacja)
Mysle ze RAM dowioza jutro

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Te dwa zdjecia dotycza zapytania o poprawnosc podlaczenia do Asus Q-connector.

 

Wygląda, że dobrze.

Na razie wentylatory podłącz do molexów zasilacza - póżniej się będziesz zastanawiał, czy można to podłączyć do 4-pin na płycie.

A tak w ogóle to zaciemniasz obraz podłączając te wentylatory. Ty jeszcze ani razu nie odpaliłeś zestawu po montażu. Czym mniej podpiętych elementów nieistotnych przy uruchamianiu/testowaniu nowego zestawu - tym lepiej. W razie jakichkolwiek problemów - łatwiej dojść przyczyny. Miałeś szansę testować zestaw na "pająka" ( nie pytaj, szukaj w necie co to znaczy) ale Ty chcesz być hart.

Odnośnik do komentarza

Aż się boję zapytać: pamiętałeś o tym ( a powinno być ani mniej ani więcej niż otworów w MB) :

post-41-0-15625000-1382455094_thumb.png

 

A tak na powaznie, to przydalaby mi sie strona z wszystkimi rodzajami zlaczy i koncowek

 

Jak będziesz miał później to sobie ją znajdziesz. Liczysz, że ja mam jakieś gotowce? Zapomnij i szukaj sobie sam.

Na razie to obowiązuje Cię przede wszystkim user manual do TEJ płyty.

 

kaczakkk - chciałbym Cię poinformować, że jak Ci się szczęsliwie uruchomi ten zestaw to coś zapewne będzie trzeba poustawiać w BIOS.

I tu właśnie niespodzianka - JA ODPADAM. Nie mam pojęcia o BIOS/UEFI czy jak to tam się nazywa tej płyty. Nigdy nie miałem z taką do czynienia a obrazkowo to jest nie do ogarnięcia i doradzania komuś o czym nie ma się żadnej wiedzy. Więc w razie co liczy na innych.

Odnośnik do komentarza

@gajowy
dziekuje, ale ta lista jest niekompletna, brakuje wtyku z 4 otworami (wiatrak) ktory jest osadzony na gniezdzie z 4 pinami. Zdjecie zalaczylem wczesniej.

@Bonifacy.
Spoko. njpierw idzie tacka na ktorej juz sa dystanse, na to idzie plyta - i dokrecanie 9 srubek.
O pierwszenstwie manualu tez wiem i jestem caly czas na biezaco.
Komp juz zlozony, tylko RAM brakuje i musze czekac. Jutro sobie jeszcze raz przepatrze krok po kroku.
Mam nadzieje ze BIOS jest ustawiony na jakies parametry poczatkowe ktore umozliwiaja odpalenie kompa, a ustawianie i tunning pozniej jak sie wie czego sie chce i jak to zrobic.
UEFI to przyszlosc i niestety im szybciej przejde przez te bule (za hrabia??? autorem) tym lepiej.
Dziekuje Bonifacy za caloksztalt, ze wzgledu na odleglosc stawiam tylko wirtualne piwo. Pozdro.
 

Odnośnik do komentarza

O jasny gwint! Przeoczylem te CPU 1 i 2
A tak w ogole to nie jest alternatywnie: albo szeroka listwa zasilajaca ATX po prawej stronie RAM'u --- albo te dwa CPU 1 i 2 na samej gornej krawedzi ponad prockiem??
Jak to jest albo jedno albo drugie? czy tez obydwa razem?. Manual w rozdziale 1.2.2 nie okresla tego precyzyjnie.
 

Musi byc daleko do Niebadzia, bo nigdy o Niebadziu nie slyszalem - co dobrze swiadczy o konspiracyjnych umiejetnosciach jego szacownych mieszkancow.

Odnośnik do komentarza

strzałka w #34 nie wskazuje żadnego CPU! Patrz dobrze i nie zgaduj. To zasilanie procesora. Dwie niebieskie "1" obowiązkowe. Żadne albo albo. OBA zasilania mają być podpięte do wtyków zasilacza!

Do CPU_FAN podłączasz obowiązkowo wtyczkę wentylatora na procesorze! Uszkodzisz/spalisz procek albo wcale się zestaw nie uruchomi.

Aaa Niebądź - :P

Odnośnik do komentarza

Dobra podpinam zasilanie procesora CPU 1 i 2. Linia "Molex" zasilam obydwa wiatraki a linia SATA zasilam napedy optyczne i HDD.
CPU FAN podlaczony na samym poczatku. Przeczytalem ciekawa sprawe (z 2007r - teraz juz chyba nieaktualne) Podobno jezeli masz juz u producenta naniesiona
paste na podstawke radiatora - to masz tylko 3 min czasu (na posadzenie coolera) po jej naruszeniu zanim nie wyschnie i stanie sie przez to bezuzyteczna.
To juz chyba przeszlosc?
I przyszlo mi do glowy jeszcze jedno pytanie, bo zamierzam podzielic HDD na 4 partycje a na kazdej inny Linux ale 32-bitowy! Kiedy RAM'u bede mial 16 GB (do wirtualizacji) Czy mozna bezkarnie uzywac na duzej ilosci szybkiego RAM'u (2133 MHz) 32-bitowe systemy operacyjne???
Bo z 64-bit to jasna sprawa.

Niebadz the capital of the world ! nie przesadzilem troszke? :(

Odnośnik do komentarza

 

 



t09073.gif - zasilanie procesora to EATX12V!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A czy ja twierdze cos innego?

 



Czytając posty (pytania) - @kaczakkkk - niech moc będzie z Tobą. Życzę sukcesu.
Czy masz to wszystko ubezpieczone?

Jazda "bez trzymanki" albo jak wola grupy "po bandzie"
Czulbym sie pewniej gdybys rzucil okiem od czasu do czasu ;)

 



t09073.gif - zasilanie procesora to EATX12V!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Jakbyś miał ludzką klawiaturę to wyszłaby Ci dziura jakich mało w IV RP.

A ta tabela nam mowi ze zasilanie chipsetu to 3,3V
podstawowenapiecia.jpg

Rozumiem - to byla poprzednia generacja a teraz jest 12V na zasilaniu chipsetu. Edytowane przez KolegaDudysa
Posty połączone :)
Odnośnik do komentarza
A ta tabela nam mowi ze zasilanie chipsetu to 3,3V

 

Mnie nie interesuje co mówi tabela którą pokazujesz. Wszystkie gniada na MB są znormalizowane i opisane a opis ten jest też znormalizowany dla wszystkich płyt na świecie.

Zailacze mają normy , kable i wtyczki mają normy takie same na świecie. Taka a taka wtyczka pasuje do gniazda. Inna wtyczka nie będzie pasowała. Jest gniazdo, to znaczy ,ze jest potrzebne.

A jak jest potrzebne to musi być zasilane i trzeba tam wetknąć wtyczkę zasilacza. Dla mnie to proste. Bez filizofii i zbędnych tabelek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...