Skocz do zawartości

Pierwszy montaz - kabelki.


kaczakkkk

Rekomendowane odpowiedzi

Nie PWO a PWM. Zatoczyliśmy koło. Zaczynamy od początku. Patrz na schemacie niebieską trójkę "3". Powtarzam się - górne dwa Cię nie interesują. Są do chłodzenia procesora.

Jako,że nie pokazałaś szczegółowo wtuczek wentylatora (wiesz - z tą panią) jest inna alternatywa. Kupujesz dwa wentylatory z wtyczkami 4-pinPWM i wymieniasz te z budy.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Rozumiem. Gdybym kupil te 2 nowe wiatraki to ta przejsciowka http://www.conrad.pl...onrad&pi=971677     nie bedzie potrzebna, bo kazdy z wiatrakow indywidualnie przez wtyk 4 - pinowy bedzie polaczony z deska i sterowaniem.
Czekam na RAM jak dostarcza to wkladam i odpalam .
 

Ps. Pytanie - panel frontowy od zewnatrz ma w dolnej czesci 3 chromowane wglebione kolumny. Na szczycie kazdej z nich jest dioda. Wszystkie 3 diody sa polaczone razem. W ktorym miejscu je przylaczyc do zasilania?
 
Nastepne pytanie - czy to jest obojetne jak beda wzgledem siebie 2 wtyki (CPU1 i 2) zasilania procesora? Obydwa sa nieopisane.

Odnośnik do komentarza

 

 

Rozumiem. Gdybym kupil te 2 nowe wiatraki to ta przejsciowka http://www.conrad.pl...onrad&pi=971677 nie bedzie potrzebna, bo kazdy z wiatrakow indywidualnie przez wtyk 4 - pinowy bedzie polaczony z deska i sterowaniem.

Tak. Te wentylatory są stosunkowo drogie.
Tańsze są wentylatory z wtyczką 3-pin. Ale tu technologia PWM nie działa. Zachowuje się tak samo jak wentylator podpięty do MOLEX'a zasilacza. Tylko tyle że prąd pobiera z MB. 4-pinowe gniazdo w płycie głównej jest kompatybilne z wtyczką 3-pinową takiego wentylatora.

kaczakkk - moje zdanie. Zostaw tak jak jest. Podłączaj oba do MOLEX'ów zasilacza. To nic nie szkodzi, że będą chodziły ze stałą max prędkością. To niewiele głośniej niż te regulowane. I tak wentylator procesora je zagłuszy bo Twój jest ciulowy, głośny.
Plus jest taki, że nic nie musisz regulować w biosie, a wnętrze obudowy jest chłodzone maksymalnie w/g ich możliwości. Nie narażasz się na dodatkowe koszty.

 

Pytanie - panel frontowy od zewnatrz ma w dolnej czesci 3 chromowane wglebione kolumny. Na szczycie kazdej z nich jest dioda. Wszystkie 3 diody sa polaczone razem. W ktorym miejscu je przylaczyc do zasilania?

Nie wiem. Sam to musisz rozgryźć. Na tej fotce http://img443.imageshack.us/img443/3310/mi4q.jpg widać też jakiegoś molex'a - więc "coś" chce zasilania. Podłączasz to do molex'a zasilacza.
Odnośnik do komentarza

Na tym zdjeciu http://img443.images...3/3310/mi4q.jpg to front panel chce zasilania.

Kasa trzeszczy - wiatraki zostawiam.

Jak wpiac zasilanie procesora? Obojetnie w jakiej kolejnosci?    :wacko:
Tak to w koncu zrobilem: Na zdjeciu ponizej sa oczywiscie 2 wtyki EPS12v. U mnie jedna z polowek ma czerwona kropke na gorze. Wetknolem ja
z lewej strony (patrzac z gory)
ZM1200-33.jpg

Jak zonglowac slotami kart rozszerzen (zlacza PCI i AGP) zeby moc korzystac np z wczesniejszej technologii?
Mam stare ale niezle karty:
- dzwiekowa - Creative Audigy 2 z takimi connectorami (w moim przypadku - 64-bit,  3.3V)
                       slots_connectors.jpg

- graficzna -HP nVidia Quadro FX 3450

_310313084713.jpg


z konektorem PCI Express x16
Ta karta pasuje mi az do 3 slotow ale wymaga dodatkowego zasilania - wtyk 6 pin (nieopisany)
- niestety pobiera ponad 75 Watt.

Druga karta graficzna -ATI 109-A09400-00 Radeon 9800 256MB AGP Video Card with Double Heatsink
667673649_tp.jpg

Karty nie sa z mysla o grach komputerowych tylko prace biurowe + kino + playery video. Mysle, ze karty sa w przyblizeniu rownorzedne tylko pierwsza na konnektor PCI (ktory mam na MB a druga na AGP (starsze i w dodatku go nie mam na MB)

Odnośnik do komentarza

Przyszedl RAM. Wlozylem. Dobre duchy byly ze mna. Pokazala sie UEFI. Wybralem "default" Restart, okno logowania i - Blue Screen z dlugim numerem bledu zaczynajacym sie od 007.... a w tresci "zeby sprawdzic HDD bedz jego stery. Mysle wymienic na inny sprawdzony i dzialajacy HDD z SATA - zobaczymy co to da.
Zmienilem HDD - bootuje - miga ekran startowy Windows - miga BlueScreen - sam sie restartuje.
Chodzi teraz caly czas na UEFI (ktora jestem bardzo pozytywnie zaskoczony - czytelna) Temperatury O,k.
Problem pojawia sie kiedy kaze mu bootowac z HDD. (sprawdzalem te dyski pol roku temu i bylo O.k - lezaly caly czas)
Jak mozesz to odpisz.

Odnośnik do komentarza
Zmienilem HDD - bootuje - miga ekran startowy Windows - miga BlueScreen - sam sie restartuje.

 

Ale ten numer nie przejdzie!

 

Miałeś przedtem komputer. Miałeś na nim jakiś konkretny sprzęt. Miałeś na nim, na dysku HDD zainstalowany Windows i jak się domyślam jakiś linuks (bo cały czas się do niego odwołujesz w innych tematach... Wyciągnąłeś z tamtego kompa bebechy ( karty graficzne, dysk?dyski twarde i upchałeś je do tej nówki.

Tu masz nową inną MB a co za tym idzie chipset, na HDD - jeśli jest tu  'stary' Windows jakieś starte sterowniki ze sprzętu jaki był w tamtym komputerze.

ZAPOMNIJ, że po przełożeni dysku twardego uruchomi Ci się stary Windows!!!

Ten dysk musisz sformatować, wcześnie jeśli zależy Ci na danych je gdzieś skopiować a Windowsa instalować od NOWA.

 

W ogóle nie wiadomo  ostatecznie, finalnie co składa się na Twój nowy  zestaw - podajesz szczegółowy wykaz z jakich podzespołów (marka, model, typ) składa się złożony komp.

Optymistycznie zakładając, że komputer złożyłeś prawidłowo, bo już odwołuje się do starego Windowsa to na próbę spróbuj uruchomić jakiego bootowalnego linuksa z pendriva.

Potwierdzi to wstępnie, że zestaw jest prawidłowy zmontowany.

Jak występują błędy na ekranie to nie pisz tu jakiś skrótów myślowych, tylko robisz foto ekranu.

Odnośnik do komentarza

Tak i nie. Co najmniej kilkadziesiat razy wyjmowalem HDD z OS z jednego PC wkladalem do drugiego i po malym ustawianiu zabangalalo ze az milo.
Karta ktora zapodalem powyzej tez dziala ze hej.
Po drugie w opcjach botowania znalazlem tylko 2 mozliwosci:
- naped optyczny
- HDD
I jeszcze cos - napedow optycznych nie mozna wysunac przyciskiem mechanicznym tylko programowo, co dodatkowo utrudnia, bo jak wysunac szuflade jezeli masz do dyspozycji tylko UEFI? Mam instali roznych Linuksow na CD ale nie moge otworzyc szuflady.
Na dzisiaj wystarczy wrazen a jutro zzuce System z dysku do pliku ISO (zeby go nie stracic) a na dysku zainstaluje jakiegos Linuksa.
 

Odnośnik do komentarza

 

 

Co najmniej kilkadziesiat razy wyjmowalem HDD z OS z jednego PC wkladalem do drugiego i po malym ustawianiu zabangalalo ze az milo.

Ależ Ty słodko gaworzysz... Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Ci powodzenia.

 

Karta ktora zapodalem powyzej tez dziala ze hej.

Naprawdę fascynujące musi być oglądanie monitora z BSOD'em i na tej podstawie powiedzieć, że coś działa ze hej.

 

Po drugie w opcjach botowania znalazlem tylko 2 mozliwosci:
- naped optyczny
- HDD

Domyślam się, że UEFI jest ustawione domyślnie, a nie zaawansowanie, aby niedoświadczony użytkownik nie spiepszył czegoś bardziej...
Odnośnik do komentarza

Nie doczytałem wszystkiego jaki tam masz wpakowany sprzęt, kiedyś gdy wsparcie przy jednym systemie - XP było wszechobecne to przełożenie dysku do innego pudła z wcześniejszym odinstalowaniem sterowników i system sobie doinstalowywał potrzebne sterowniki - sprawa wyglądała inaczej. Pomijam już systemy 32/64 :D

 

Odpowiem z innej strony chcesz mieć nowszy system na starszym pudle więc firmy takie jak Microsoft wymyśliły:

 

Doradca uaktualnienia systemu Windows 7 / Windows Vista Upgrade Advisor / Doradca Windows 8.1 Upgrade Assistant

 

Upgrading to Windows Vista Using the HP Vista Upgrade Utility

 

oraz witryna Microsoft Centrum Zgodności sprzętu i oporgramowania, gdzie wyszukujesz czy dany produkt posiada wsparcie MS$ czy firm trzecich Compatibility Center

 

post-24-0-43750000-1382558391_thumb.png

 

I w tedy mniej więcej wiesz czy na swoim starym zainstalujesz któryś z systemów lub czy program, który np. używasz w celach firmowych będzie działał.

Odnośnik do komentarza

Ale kolega próbuje odpalić na nowym komputerze zapisany dysk z systemem, który działał przedtem na innym komputerze.

Taka sytuacja jest możliwa o ile nowy sprzęt niewiele różni się od poprzedniego aczkolwiek jest to wielce ryzykowne ponieważ system

musi zamieszać w swoich ustawieniach ze sterownikami i jeszcze paroma innymi ustawieniami.

Bonifacy pisze głośno i wyraźnie, że taki dysk trzeba sformatować podczas pierwszego uruchomienia instalacji nowego systemu !!!

Jak masz stary sprzęt, gdzie działał ten dysk to podepnij go, zachowaj co ważniejsze dane i formatuj.

To tak jakbyś chciał silnik ze starego samochodu odpalić na nowym, może się udać ale zapewne długo nie pojeździsz albo nawet nie drgnie dopóki go odpowiednio nie skonfigurujesz.

Odnośnik do komentarza
jutro zzuce System z dysku do pliku ISO (zeby go nie stracic)

 

Lepiej go nie zrzucaj do pliku ISO, bo możesz go stracić. Masz TYLKO dzisiaj fajną promocję GOTD na soft do takiej zabawy - http://www.giveawayoftheday.com/tenorshare-data-backup/

Obrazek powie Ci wszystko - http://www.mostiwant.com/blog/wp-content/uploads/2013/10/Tenorshare-Data-Backup.jpg Uprzedzam Twoje pytania w tej sprawie. Ja tego programu nie używam, więc o nic nie pytaj. :D

 

Przy okazji sprostowanie do post #53: Do dwóch (a nawet trzech) wentylatorów z wtyczką 4-pin wystarczy Ci jedna przejściówka do wentylatora, tj. ta konkretna Akasa z linka.

Edytowane przez Bonifacy
Odnośnik do komentarza

Jestem z powrotem. Harowka mnie dopadla. Pracy coraz wiecej a pieniedzy coraz mniej. Wszystko to idzie w ciemna d..... !
Ale do rzeczy. Wszystkie podane przez Ciebie linki niewiele mi daja bo:

- nie moge zainstalowac sterow do MB z zalaczonej plytki mimo ustawienia botowania z napedu optycznego.
  /ten sam naped DVD dzialal perfect na 32-bit XP/
  Przeciez naped optyczny 32-bit powinien dzialac na plycie z architektura 64-bit.
- nie moge bootowac z HDD bo mam BlueScreen i restart. to moge uzyc go nastepnie do tej nowej MB??????
- nie moge wylaczac programowo ani po 10sec tylko hard z wylacznika sieci z tylu obudowy.
- Jezeli sformatuje HDD na innym 32-bitowym PC to bedzie pasowalo na nowej plycie? Format jest jednakowy dla wszystkich
   konfiguracji?
- mam tylko UEFI.

Ps. Z Giveaway of the Day - Tenorshare Data Backup 2.0.0 niestety nie skorzystalem bo nie mialem czasu zajmowac sie tym temetem.
      A szkoda. gdybys mial cos jeszce to bede wdzieczny.

Odnośnik do komentarza

Ale dlaczego nie dzial naped optyczny? Dlaczego nie moge zinstalowac sterow do MB?
Nawet jak sformatuje HDD to nie zainstaluje, bo plyta nie ma sterow a a ja nie mam napedu optycznego do instalacji.
Nie ma gwarancji ze uda sie przez USB.
Przeciez nastepna czynnoscia po zlozeniu jest instalacja sterow MB, ze sprawnego !!! napedu optycznego.

Czesto partycja systemowa jest wiele wieksza od miejsca zajmowanego przez System.
jak skopiowac sam System bez partycji, zeby oszczedzic miejsce na dysku?

Do backup,u wezme od Traxtera http://traxter-online.net/easeus-todo-backup-kompleksowy-sposob-na-kopiowanie-dyskow-i-partycji/

 

Odnośnik do komentarza
Ale dlaczego nie dzial naped optyczny? Dlaczego nie moge zinstalowac sterow do MB?

 

Napęd jest Ata czy Sata i co to za nagrywarka?

Nie ma gwarancji ze uda sie przez USB.

 

A niby czemu ma sie nie udać instalacja z USB?

 

Sprawdzałeś linuxa live cd czy startuje?

 

jak skopiowac sam System bez partycji, zeby oszczedzic miejsce na dysku?

 

wystarczy zaznaczyć wszystkie pliki i foldery na C. Zupełnie nie rozumiem po co robisz kopie systemu skoro musisz postawić świerzy system? :o

 

- nie moge zainstalowac sterow do MB z zalaczonej plytki mimo ustawienia botowania z napedu optycznego.

 

Żeby zainstalować sterowniki do płyty głownej wcale nie jest potrzebne ustawienie bootowania w biosie. Potrzebna jest najpierw instalacja systemu i do instalacji systemu ma byc w biosie ustawione bootowanie. O ile msie nie myle klawisz F8 (przynajmniej na mojej płycie, tez asus) uruchamia boot menu. Ale najpierw zintegruj sterowniki sata z instalka xp bo tak nic z tego nie bedzie.

 

Potem przygotuj bootowalny pendrak wg tej instrukcji

http://walendowski.com/2008/02/06/instalacja-windows-xp-na-dyskach-sata/

 

A napęd mógłbyś sobie kupić barzdziej współczesny - to nie sa duże pieniądze.

Edytowane przez Belfegor
Odnośnik do komentarza
Nagrywarka jest DVD, do specyfikacji nie mam dostepu, dzialala na 32-bit XP.

 

To ją zdemontuj i odczytaj co to za model. Tu nie ma gdybania.

 

Szkoda mi stracic system kiedy sformatuje i spartycjonuje dysk.

 

Za przeproszeniem opowiadasz pierdoły. Ten system był pod inną konfiguracją sprzetową. Jak ci go szkoda, to po kiego grzyba składałeś nowy komputer?

 

Chce zachowac kopie systemu - moze sie kiedys przyda.

 

To zachowaj jeszcze stary komputer, bo w innym przypadku kopia będzie bezuzyteczna. Zacznij w końcu słuchać porad inych, bo na razie uprawiasz mętną filozofię, która do niczego nie prowadzi.

Odnośnik do komentarza

Kaczaku może byś postawił na systemie system virtualny? Chyba że użyłbyś PickMeApp narzędzie do transferu programów i ich ustawień (profili) do drugiego systemu, jest darmowy. Należy podać swój email, aby pobrać. Na razie jedyna wada że program obsługuje tylko programy zainstalowane za pomocą Microsoft Installer (MSI) innych już nie. I nie denerwuj Belfegora :lol: Bo podkabluje Picasso ^_^

 

Aha. Zapomniałbym

 

Narzędzie Łatwy transfer w systemie Windows

Edytowane przez KolegaDudysa
Odnośnik do komentarza

Przeciez naped optyczny 32-bit powinien dzialac na plycie z architektura 64-bit[...]Ale dlaczego nie dzial naped optyczny?[...]Naped - SATA

vs.

UEFI to przyszlosc i niestety im szybciej przejde przez te bule (za hrabia??? autorem) tym lepiej[...]Chodzi teraz caly czas na UEFI (ktora jestem bardzo pozytywnie zaskoczony - czytelna)

A to jest czytejne?

post-41-0-56250000-1382976587_thumb.png

 

Ty chyba w ogóle nie odrobiłeś lekcji z tego/tej UEFI.

Odnośnik do komentarza
I nie denerwuj Belfegora :lol: Bo podkabluje Picasso ^_^

 

Oczywiście, nawet sie chwili nie zawaham aby polecieć na skargę. Zwłaśzcza że Szefowa widzi wszystko. :lol:

 

Przydałaby sie specyfikacjia kompa, bo poza płytą, prockiem i ramem niewiele wiadomo. No ale tak juz ma autor że o wszystko trzeba sie dopytywać.

kaczku drogi jak ci kilka osób mówi że jesteś pijany to sie nie kłoć tylko przespij z tematem.

Edytowane przez KolegaDudysa
Ale to ja chciałem zakablować Kaczakkka :P
Odnośnik do komentarza

Nic nie pijany tylko zadanie trudne.
Do tej pory:
- zdjolem front panel i mam dostep do napedu optycznego. dziala w 100%
- Zrobilem backup Systemu na dysk zewnetrzny.
- Znalazlem plytke instalacyjna Win7 - 64bit, odpalilem w napedzie, pokazalo sie okno instalatora wszystko szlo dobrze az komunikat ze na HDD jest chroniona partycja EFI - usunolem ja i sformatowalem i utworzylem nowa partycje - zainicjowalem ja (wszystko na innym kompie) Wkladam do Antec a tu slepota zupelna - po tych zmianach przestal widziec cokolwiek, nawet plytke instalacyjna!!!
- sciagnolem, wypalilem, probowalem zainstalowac Ubuntu 13.04 amd 64. Naped nie widzi.

Odnośnik do komentarza

A mozesz pokazać obrazki z ekranu post (wstepny ekran biosu) zatrzymujesz go klawiszem pause breake.

- Znalazlem plytke instalacyjna Win7 - 64bit, odpalilem w napedzie, pokazalo sie okno instalatora wszystko szlo dobrze az komunikat ze na HDD jest chroniona partycja EFI - usunolem ja i sformatowalem i utworzylem nowa partycje - zainicjowalem ja (wszystko na innym kompie) Wkladam do Antec a tu slepota zupelna - po tych zmianach przestal widziec cokolwiek, nawet plytke instalacyjna!!!

 

Czemu na innym kompie? Czy nie wystarczy zmienic napęd\ CD/DVD? Przedstaw konkretnie jak to teraz wygląda z odpaleniem W7. Krok po kroku inaczej trudno sie domyślić co tam jest. No i ten bios bys pokazał bo teraz to wszystko takie tajne jest że o matko.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...