Skocz do zawartości

Blue screen w trakcie ładowania Win7


adu76

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj w trakcie pracy na komputerze z systemem Win7 (64 bit) na chwile zrobił się czarny ekran, a zaraz potem ekran wrócił do normy z komunikatem, że sterownik przestał działać, ale odzyskał sprawność. Za kilkadziesiąt sekund ponownie czarny ekran, ale potem już z blue screenem, po auto restarcie przy ładowaniu się win do pulpitu zawsze to samo, blue screen z BCcodem 116. Karta Geforce GTX460, próbowałem przeinstalowywać kilka wersji sterowników zawsze to samo. Dodam, że mam też win XP na którym nie ma tego problemu.

Udostępniam też wszystkie pliki Minidump z wczoraj http://hostuje.net/file.php?id=9a00074753d2cb9c361f16e71d2e01fb

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie mam płyty w tym momencie, ale będę miał. Tak system startuje w trybie awaryjnym z obsługą sieci ( właśnie w nim piszę ) i normalnie też mogę go włączyć po całkowitym odinstalowaniu sterowników menadżerem urządzeń, driver sweeper i CCleaner. Tam jest kilka plików minidumpa, nie wiem, który wybrać i czy wszystkie są z tym samym błędem, ale wszystkie były wczoraj w momencie uruchamiania systemu.

Odnośnik do komentarza

1. Shostuj spakowany minidump, który pojawił się przy pierwszym BS. Ewentualnie wszystkie ale zaznacz ten o którym piszę.

2. Skoro możesz odpalić w trybie normalnym to pobierz HWInfo - KLIK - zainstaluj - uruchom i pokaż dwa obrazki: SystemSummary oraz (cały) z Sensors.

3. Pobierz CrystalDiskInfo - KLIK - zainstaluj - uruchom i pokaż obrazek SMART (pokaż całe okno - mają być wszystkie parametry). Wersja 5.6.2

4. Uruchom cmd jako administrator i wklep: chkdsk c: /f /r + Enter. Restart. Ma przejść cały chkdsk. Restart - Uruchom eventvwr.msc i wyszukaj zdarzenie 1001 (Wininit) w aplikacjach i przeklej tu zawartość dolnego okna.

 

EDYTA

 

Pokaż również obrazek z Zarządzania Dyskami (diskmgmt.msc).

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

1. Pierwszy BS:

 

http://hostuje.net/file.php?id=6c025271cbdb127c1e6e5ffea0c291a0

 

2. Z programu HWInfo:

 

SystemSummary

post-11659-0-57812500-1380750443_thumb.jpg

Sensors

post-11659-0-71875000-1380750420_thumb.jpg

(ostatnia linijka mi się nie zmieściła, to było prędkość wentylatorów = 40%)

 

3. CrystalDiskInfo 5.6.2:

post-11659-0-82812500-1380750069_thumb.jpg

 

4. Nie wiem jak przeprowadzić to chkdsk ponieważ mi wyświetla E:\Windows\system32>  ja dopisuje  /f /r i Enter to jest napisane, że nie może odnaleźć określonej ścieżki.

 

5. Z zarządzania dyskami (diskmgmt.msc):

post-11659-0-26562500-1380750281_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

5. Zarządzanie dyskami - nierozsądny podział na partycje. Wszystkie partycje przy takim podziale spokojnie powinny być podstawowymi.

- partycja C:  to XP

- partycja E:  to W7 i w dodatku dysk logiczny. Dodatkowo umieszczony w najwolniejszej części dysku.

Potwierdź to lub popraw jeżeli się mylę.

 

3. Zaczynają się problemy z dyskiem (3 uszkodzone sektory po realokowaniu).

 

2. Brak zainstalowanego SP1 dla W7.

 

4. Zacznij od tego:

- na W7 - Start - Akcesoria - Wiersz polecenia - PPM - Uruchom jako administrator - Enter.

- pojawi się okno wiersza poleceń i w nim wklep dokładnie ze spacjami: chkdsk d: /f /r (enter)

- powinno się uruchomić sprawdzanie dysku. Nic innego w tym czasie nie wykonuj. Po zakończeniu skopiuj zawartość okna do pliku txt (lewa górna ikonka - Edytuj - zaznacz)

- po zakończeniu w tym samym oknie wpisujesz to samo polecenie lecz z literką C: (jeżeli na C: siedzi XP) i dalej jak w poprzednim wierszu 

- po zakończeniu w tym samym oknie wpisujesz również to polecenie chkdsk E: /f /r (enter). Pojawi się komunikat o sprawdzaniu przy następnym rozruchu - akceptujesz i restart. Zakładam, że W7 siedzi na E:. Po restarcie nie wciskaj żadnego klawisza tylko czekaj na pełne sprawdzenie dysku.

 

To wszystko będzie długo trwało. W trakcie skanowania C: i D: niczego nie wykonuj na kompie.

 

Po kolejnym restarcie szukasz zdarzenia jak w p. 4 z poprzedniego posta.

Cytujesz treść zdarzenia oraz treść plików txt z wynikami dla c: i d:.

 

Dalsze działania to instalacja SP1 do W7, NetFramework 4.5 ale dopiero po wykonaniu i ocenie tego co powyżej.

Odnośnik do komentarza

 

5. Zarządzanie dyskami - nierozsądny podział na partycje. Wszystkie partycje przy takim podziale spokojnie powinny być podstawowymi.

- partycja C:  to XP

- partycja E:  to W7 i w dodatku dysk logiczny. Dodatkowo umieszczony w najwolniejszej części dysku.

Potwierdź to lub popraw jeżeli się mylę.

 

3. Zaczynają się problemy z dyskiem (3 uszkodzone sektory po realokowaniu).

 

2. Brak zainstalowanego SP1 dla W7.

 

4. Zacznij od tego:

- na W7 - Start - Akcesoria - Wiersz polecenia - PPM - Uruchom jako administrator - Enter.

- pojawi się okno wiersza poleceń i w nim wklep dokładnie ze spacjami: chkdsk d: /f /r (enter)

- powinno się uruchomić sprawdzanie dysku. Nic innego w tym czasie nie wykonuj. Po zakończeniu skopiuj zawartość okna do pliku txt (lewa górna ikonka - Edytuj - zaznacz)

- po zakończeniu w tym samym oknie wpisujesz to samo polecenie lecz z literką C: (jeżeli na C: siedzi XP) i dalej jak w poprzednim wierszu 

- po zakończeniu w tym samym oknie wpisujesz również to polecenie chkdsk E: /f /r (enter). Pojawi się komunikat o sprawdzaniu przy następnym rozruchu - akceptujesz i restart. Zakładam, że W7 siedzi na E:. Po restarcie nie wciskaj żadnego klawisza tylko czekaj na pełne sprawdzenie dysku.

 

To wszystko będzie długo trwało. W trakcie skanowania C: i D: niczego nie wykonuj na kompie.

 

Po kolejnym restarcie szukasz zdarzenia jak w p. 4 z poprzedniego posta.

Cytujesz treść zdarzenia oraz treść plików txt z wynikami dla c: i d:.

 

Dalsze działania to instalacja SP1 do W7, NetFramework 4.5 ale dopiero po wykonaniu i ocenie tego co powyżej.

 

5. Tak to wygląda, poprostu miałem dane na D i wygodniej było mi instalować Win7 na E.

 

3. Jak można zapobiec problemom w przyszłości?

 

2. Co zmienia SP1?

 

4. Czy mogę przeprowadzić te operacje w trybie awaryjnym z obsługą sieci? Pytam, ponieważ i tak, jak raz wejdę w normalny tryb po odinstalowaniu sterowników, to zaraz Win7 instaluje swoje sterowniki i jak zrestartuje komputer po ich instalacji to mam blue screen i znowu trzeba odinstalowywać sterowniki w trybie awaryjnym, żeby normalnie uruchomić system.

 

 

Witam. Z minidumpa wynika na problem z grafiką. Sprawdź błędy systemowe w dzienniku zdarzeń. Jakie sterownik do grafiki. U mnie pomogło to: http://www.fixitpc.p...-przez-firefox/

 

Tak jak napisałem wyżej nie mam możliwości instalacji przez siebie wybranych sterowników po całkowitej deinstalacji poprzednich ,ponieważ system mi narzuca swoje.

Odnośnik do komentarza

4. Tak. I zacznij od tego.

2. A jak myślisz? Czy nie sądzisz, że producenci softu, sterowników itp. nie zakładają iż system jest aktualny?

3. Błędy dysku powinny zostać naprawione w trakcie pełnych działań chkdsk. Tylko jest jedno małe ale. Każdy dysk ma określoną pulę adresów do realokowania i jeżeli ona się skończy to mogiła.

Odnośnik do komentarza

Sprawdź w C/Windows/system32 czy jest tam plik nvlddmkm to on powoduje bład grafiki. Przez odinstalowanie w (Dodaj usuń programy) prawdopodobnie niepozbywasz się go. Po odinstalowaniu zastosuj program DriversWeeper celem wyczyszczenia wszelkich pozostałości po sterowniku grafiki- w programie zaptaszkuj tylko opcję związane z grfiką. Windows Update instaluje tylko sterownik VGA w którym niema pliku nvlddmkm. U mnie po instalacji najnowszej aktualizacji proponowanej przez Microsoft miałem powrót problemu, ale pomogło przywrócenie systemu. Powodzenia. 

Odnośnik do komentarza

1.Chkdsk D:

 

Microsoft Windows [Wersja 6.1.7600]
Copyright © 2009 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

E:\Windows\system32>chkdsk d: /f /r
Typ systemu plików to NTFS.

CHKDSK sprawdza pliki (poziom 1 z 5)
  Przetworzone rekordy plików: 70592.
Ukończono sprawdzanie plików.
  Przetworzone rekordy dużych plików: 88.
  Przetworzone rekordy uszkodzonych plików: 0.
  Przetworzone rekordy atrybutów rozszerzonych: 0.
  Przetworzone rekordy ponownej analizy: 0.
CHKDSK sprawdza indeksy (poziom 2 z 5)
  Przetworzone wpisy indeksu: 78404.
Ukończono weryfikację indeksów.
  Przeskanowane pliki nieindeksowane: 0.
  Odzyskane pliki nieindeksowane: 0.
CHKDSK sprawdza deskryptory zabezpieczeń (poziom 3 z 5)
  Przetworzone deskryptory zabezpieczeń/identyfikatory plików: 70592.
Ukończono sprawdzanie deskryptorów zabezpieczeń.
  Przetworzone pliki danych: 3907.
Trwa sprawdzanie dziennika Usn...
  Przetworzone bajty numerów USN: 189881968.
Zakończono sprawdzanie poprawności dziennika Usn.
CHKDSK sprawdza dane pliku (poziom 4 z 5)
  Przetworzone pliki: 70576.
Zakończono sprawdzanie danych pliku.
CHKDSK sprawdza wolne miejsce (etap 5 z 5)
  Przetworzone wolne klastry: 60578654.
Zakończono sprawdzanie wolnego miejsca na dysku.
System Windows sprawdził system plików i nie znalazł żadnych problemów.

 501758113 KB całkowitego miejsca na dysku.
 259081152 KB w 66186 plikach.
     24616 KB w 3908 indeksach.
         0 KB w uszkodzonych sektorach.
    337729 KB używanych przez system.
     65536 KB zajętych przez plik dziennika.
 242314616 KB dostępnych na dysku.

      4096 bajtów w każdej jednostce alokacji.
 125439528 ogółem jednostek alokacji na dysku.
  60578654 jednostek alokacji dostępnych na dysku.

E:\Windows\system32>

 

2.Chkdsk C: Nie powiódł się ponieważ woluminium jest używane przez inny proces.

 

3.Chkdsk E:

 

Sprawdzanie systemu plików na E:
Typ systemu plików to NTFS.

Zaplanowano sprawdzenie dysku.
System Windows sprawdzi teraz dysk.                         

CHKDSK sprawdza pliki (poziom 1 z 5)
  Przetworzone rekordy plików: 154880.                                    Ukonczono sprawdzanie plików.
  Przetworzone rekordy duzych plików: 485.                               Przetworzone rekordy uszkodzonych plików: 0.                         Przetworzone rekordy atrybutów rozszerzonych: 0.                     Przetworzone rekordy ponownej analizy: 67.                          CHKDSK sprawdza indeksy (poziom 2 z 5)
  Przetworzone wpisy indeksu: 229562.                                     Ukonczono weryfikacje indeksów.
  Przeskanowane pliki nieindeksowane: 0.                               Odzyskane pliki nieindeksowane: 0.                                 CHKDSK sprawdza deskryptory zabezpieczen (poziom 3 z 5)
  Przetworzone deskryptory zabezpieczen/identyfikatory plików: 154880.    Oczyszczanie 1126 nieuzywanych wpisów w indeksie $SII pliku 0x9.
Oczyszczanie 1126 nieuzywanych wpisów w indeksie $SDH pliku 0x9.
Porzadkowanie 1126 nieuzywanych deskryptorów zabezpieczen.
Program CHKDSK kompaktuje strumien deskryptora zabezpieczen
  Przetworzone pliki danych: 37342.                                      Trwa sprawdzanie dziennika Usn...
  Przetworzone bajty numerów USN: 501923928.                                 Zakonczono sprawdzanie poprawnosci dziennika Usn.
CHKDSK sprawdza dane pliku (poziom 4 z 5)
  Przetworzone pliki: 154864.                                             Zakonczono sprawdzanie danych pliku.
CHKDSK sprawdza wolne miejsce (etap 5 z 5)
  Przetworzone wolne klastry: 89453847.                                         Zakonczono sprawdzanie wolnego miejsca na dysku.
Usuwanie bledów atrybutu BITMAP glównej tabeli plików.
Usuwanie bledów w mapie bitowej woluminu.
System Windows wprowadzil poprawki do systemu plików.

 471949505 KB calkowitego miejsca na dysku.
 113334768 KB w 116005 plikach.
     73600 KB w 37345 indeksach.
         0 KB w uszkodzonych sektorach.
    725749 KB uzywanych przez system.
     65536 KB zajetych przez plik dziennika.
 357815388 KB dostepnych na dysku.

      4096 bajtów w kazdej jednostce alokacji.
 117987376 ogólem jednostek alokacji na dysku.
  89453847 jednostek alokacji dostepnych na dysku.

Informacje wewnetrzne:
00 5d 02 00 10 57 02 00 8e 16 04 00 00 00 00 00  .]...W..........
6a 02 00 00 43 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00  j...C...........
00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00  ................

System Windows zakonczyl sprawdzanie dysku.
Zaczekaj na ponowne uruchomienie systemu.
 

 

Odnośnik do komentarza

Chipset ma zintegrowaną grafikę AMD. Na tylnym panelu płyty głównej powinieneś mieć złącze D-Sub.

1. Uruchom ponownie kompa ale przez Del wejdź do BIOS.

2. Włącz zintegrowaną grafikę.

3. Zapisz przez OK i pokaż ten sam obrazek.

 

Będę tu jeszcze 20 min.

 

Co przez to sprawdzimy, bo nie chce nic mieszać w biosie miałem z nim problemy i był aktualizowany już.

 

Jakbyśmy sprawdzali czy instalowałem sterowniki do zintegrowanej karty, to nie instalowałem.

Odnośnik do komentarza

Nie cytuj poprzedniego posta.

Prawdopodobnie masz uwaloną kartę NV.

Musisz włączyć kartę AMD (zintegrowaną) i spróbować odpalić kompa na niej przełączając kabel sygnałowy monitora na wyjście z tyłu.

Jeżeli to zadziała to dalsze działania:

- demontaż fizyczny karty NV z kompa

- start w trybie normalnym - system powinien zainstalować jakieś domyślne sterowniki do karty AMD

- nie instaluj żadnych sterowników do niej ze strony AMD przez pobranie

- zainstaluj SP1 do W7 + wszystkie poprawki po SP1 via Windows Update

 

Opisz stan realizacji. Poczekam jeszcze na wykonanie pierwszych trzech kresek z zaleceń.

Jeżeli masz pytania - pisz.

Odnośnik do komentarza

Nie możliwe, że karta nie działa, ponieważ w XP nie ma żadnego problemu, temperatury są ok czy nie ?

 

Jakbym spróbował przywrócić system z przed błedu to mogłoby to coś dać ?

 

Dzisiaj już nie mam ochoty nic demontować, za późno jest.

 

Jeszcze mam pytanie czy wszystko z dyskami już powinno być ok, z tego co wyczytałem chkdsk naprawił błędy?

 

I jeśli zrobię przywracanie to nie cofnie mi tego co zrobił chkdsk?

Odnośnik do komentarza

Chcę zdiagnozować problem. Stąd propozycje.

To, że karta działa pod XP może ale nie musi potwierdzać pełnej sprawności. Wszystko zależy od sterowników.

Możesz spróbować przywracania systemu ale jeżeli problem wystąpił w trakcie zwykłej pracy kompa a nie wskutek jakiejś instalacji softu to nie sądzę aby to było skuteczne.

 

Dostałeś propozycje i musisz sam zdecydować.

 

Teoretycznym powodem może być również montaż aktualnej karty w slocie lub kiepski kontakt złącza (do sprawdzenia i przeczyszczenia).

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

A możliwe, że to przez bład DirectX? Bo BlueScreenView pokazuje mi, że to może być przez plik dxgkrnl.sys, na kilku stronach jest to opisane jako plik DirectX, a na innych, że plik Systemowy.

 

Jeśli przywracanie nic nie da, to może coś dać naprawa systemu z płyty ?

 

 

Jeszcze mam pytanie czy wszystko z dyskami już powinno być ok, z tego co wyczytałem chkdsk naprawił błędy?

 

I jeśli zrobię przywracanie to nie cofnie mi tego co zrobił chkdsk?

Odnośnik do komentarza

Tak jak napisałem wyczyść DriversWeeper, system zainstaluje tylko systemowy VGA. Z Nvidi pobierz sterownik z początku roku, chyba ze Stycznia. Jak będzie brak sterowników na dysku to zainstaluje tylko VGA, jakbyś stawiał system od nowa. Jaki producent karty graficznej?

Sprawdziłem w 7-ce i jest to sterownik wersja 9.18.13.1106 z datą 2013-01-18, u mnie działa stabilnie, a XP działa na najnowszych bez problemu.

Odnośnie punktu przywracania, to w 7-ce jest on usuwany przez XP. musisz w zmodyfikować rejestr XP tak by partycja z 7-ką była dla XP niewidoczna

Myk.txt

Odnośnik do komentarza

Spróbuj może jeszcze tej porady:

1. przejdz do Windows/System32/Drivers and rename nvlddmkm.sys do
nvlddmkm.sys.old.
2. idz to Nvidia folder, gdzie twój driver został wypakowany (zazwyczaj C:\Nvidia ) i znajdz plik o nazwie nvlddmkm.sy_ i zkopiuj go na C:\
3. Naciśnij START - URUCHOM - napisz "cmd" - OK
4. MSDOS się pokaże
5. napisz " cd\ " , naciśnij ENTER
6. kiedy się pokaże C:\ , type "EXPAND.EXE nvlddmkm.sy_ nvlddmkm.sys"
7. kiedy wszystko będzie dobrze przekopiuj C:\nvlddmkm.sys do Windows/System32/Drivers zrestartuj komputer.

W Bios masz wyłączoną zintegrowaną kartę graficzną? Zrób tak jak radzi Wiesław531, przełącz się na zintegrowaną ATI i jeżeli system odpali pobierz stery- wersję którą opisałem wyżej i zainstaluj do GTX 460 po uorzednim usunięciu wszystkich pozostałości Nvidi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...