Skocz do zawartości

Brak odświeżania folderów + błędy wykazywane przez OTL


btsz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jakiś czas temu zauważyłem, że eksplorer nie odświeża przeglądanych folderów, np. po skasowaniu czy utworzeniu nowego pliku. Muszę robić to ręcznie - póki tego nie zrobię, nie widzę żadnych wprowadzonych zmian.
Sądząc po wynikach w google nie jest to rzadki problem, natomiast porady na które natrafiłem okazały się nieskuteczne. Zrobiłem co następuje:
- skasowałem  IconCache.db
- odinstalowałem deamon tool i przeczyściłem rejestr CC
znalazłem informację, że należy zmodyfikować poniższy klucz rejestru:
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Update

ale okazało się, że nie posiadam takowego. spróbowałem go przywrócić (na jednej ze stron z poradą był skrypt rejestru do pobrania), ale to również nie pomogło - o ile dobrze zrozumiałem, wpis ten jest wybrakowany.

 

OTL:

http://wklej.to/4cZlQ

http://wklej.to/fPby9

 

Dziękuję i pozdrawiam,

B

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dołączam pozostałe raporty. Mam nadzieję, że będą przydatne (nie byłem pewien, których wykonanie jest obowiązkowe w kontekście mojego problemu).

 

Autoruns:

http://wklej.to/MQrI2

 

Raport diagnostyczny oraz spis rozszerzeń powłoki:

http://speedy.sh/FfbAe/raport-diagnostyczny-shell-extensions-list.zip

Codec Tweak Tool:

http://wklej.to/NaMLy

 

Dziękuję, pozdrawiam

B

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

znalazłem informację, że należy zmodyfikować poniższy klucz rejestru:

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Update

ale okazało się, że nie posiadam takowego. spróbowałem go przywrócić (na jednej ze stron z poradą był skrypt rejestru do pobrania), ale to również nie pomogło - o ile dobrze zrozumiałem, wpis ten jest wybrakowany.

Klucza tam nie ma domyślnie i jest to poprawne. Ten klucz nie ma związku z tematem, jest relatywny do mechanizmu odświeżania polityk archaicznych systemów: KB168231. Przeprowadziłeś wadliwą modyfikację, skasuj sztucznie dodany klucz "Update".

 

 

jakiś czas temu zauważyłem, że eksplorer nie odświeża przeglądanych folderów, np. po skasowaniu czy utworzeniu nowego pliku. Muszę robić to ręcznie - póki tego nie zrobię, nie widzę żadnych wprowadzonych zmian.

Na początek zainteresuj się silną wtórną ingerencją w systemie, czyli COMODO. Jest prawdopodobne, że program może mieć związek. Podobna historia tu już była, tylko tyczyła innego obszaru, tzn. blokowania przez COMODO wyświetlania miniatur w folderach: KLIK.

 

 

PS. I usuń szczątkowe wpisy (głównie po adware i Ad-aware), ale nie ma to żadnego związku z problemem. W spoilerze instrukcje.

 

 

Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Unlock: HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\sptd
S4 sptd; \SystemRoot\System32\Drivers\sptd.sys [x]
R0 gfibto; C:\Windows\System32\drivers\gfibto.sys [14456 2013-06-15] (GFI Software)
Task: {4BA6C97F-0B2F-41AB-89CB-F3D72482FEC9} - \EPUpdater No Task File
Task: {8A4BB972-4D5D-4C37-AE88-45326640A62F} - System32\Tasks\ROC_REG_JAN_DELETE => C:\ProgramData\AVG January 2013 Campaign\ROC.exe [2013-01-16] ()
Task: C:\windows\Tasks\ROC_REG_JAN_DELETE.job => C:\ProgramData\AVG January 2013 Campaign\ROC.exe
SearchScopes: HKCU - {6A1806CD-94D4-4689-BA73-E35EA1EA9990} URL = http://www.google.com/search?q={sear
HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Bar = http://www.google.com/ie
C:\Windows\System32\drivers\gfibto.sys
C:\ProgramData\AVG January 2013 Campaign
C:\Users\Bartosz\AppData\Roaming\Ad-Aware Antivirus
C:\Users\Bartosz\AppData\Local\Google\Chrome
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Google\Chrome /f
Reg: reg delete "HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search" /f
Reg: reg add "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /v DefaultScope /t REG_SZ /d {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} /f
Reg: reg add "HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /v DefaultScope /t REG_SZ /d {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Przedstaw wynikowy fixlog.txt.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Pytania:

- Czy autoodświeżanie na pewno nie zachodzi, a może ono jednak wykonuje się z ogromnym opóźnieniem (pół minuty / minuta)?

- Czy to się dzieje we wszystkich typach folderów i lokalizacjach, czy tylko określonych?

- Czy wprowadza jakąś różnicę Tryb awaryjny Windows?

- Czy w widoku Komputera są podmontowane jakieś lokalizacje sieciowe?

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nie zauważyłem tego wcześniej, ale rzeczywiście problem dotyczy tylko folderu moje dokumenty i podfolderów (ale np. jeśli wchodzę do podfolderów za pomocą skrótów, to problem się nie pojawia). Odświeżanie nie zachodzi w ogóle - sprawdziłem i nie występuje opóźnienie (chyba, że większe niż kilkanaście minut).
Trybu awaryjnego jeszcze nie sprawdziłem.

Co do ostatniego pytania, to nie ma niczego takiego.

Odnośnik do komentarza

Nie zauważyłem tego wcześniej, ale rzeczywiście problem dotyczy tylko folderu moje dokumenty i podfolderów (ale np. jeśli wchodzę do podfolderów za pomocą skrótów, to problem się nie pojawia).

Prawoklik na folder C:\Users\Bartosz\Documents, pobierz Właściwości, wejdź do karty Udostępnianie, co widać po kliknięciu w Udostępnij (czy są inne konta niż Twoje ze statusem Właściciel) oraz Udostępnianie zaawansowane (czy jest zaznaczona opcja "Udostępnij ten folder")?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Folder Moje dokumenty jest na dysku D (zastanawiam się, czy problem nie pojawił się po przeniesieniu dokumentów z pierwotnej lokalizacji do nowej). W tym przypadku w Udostępnij jest tylko moje konto, w Udostępnianiu zaawansowanym jest zaznaczona ta opcja oraz liczba użytkowników ograniczona jest do 20.

W przypadku lokalizacji, którą podałaś Udostępnianiu zaawansowanym nic nie jest zaznaczone.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Podbijam temat.

Oprócz problemu z odświeżaniem w folderze Moje dokumenty, mam problem z potwornie powolnym ładowaniem się pulpitu - po zalogowaniu muszę odczekać ok. 5 minut (o ile nie dłużej), żeby móc cokolwiek zrobić (ikony pojawiają się od razu i system wydaje się gotowy do pracy - jednak wcale tak nie jest). Jeśli się pospieszę - komputer spowalnia, wiesza się, np. firefox otwiera się kilka minut, albo wywala się. Mam wrażenie, że obydwa problemy - ten z brakiem odświeżania i z czasem, który muszę odczekać, żeby cokolwiek zrobić po zalogowaniu się - pojawiły się w tym samym czasie. Oprócz tego, firefox zachowuje sie ostatnio niestabilnie, czasem bez wyraźnego powodu potrafi zwolnić.
Natomiast po przelogowaniu się na inny profil te problemy nie występują. Rozumiem, że problem dotyczy mojego profilu, pytanie tylko, czy, oprócz skasowania go, mogę coś zrobić - naprawić mój profil, żeby działał normalnie?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...