Skocz do zawartości

Awaria serwera - rekonstrukcja danych


picasso

Rekomendowane odpowiedzi

Dostawca ostatnio miał problemy sprzętowe, o czym powiadamiałam w innym temacie. Niestety problem wystąpił ponownie i tym razem sytuacja uzyskała poziom krytyczny. Dostawca naprawił swoją usterkę, ale serwer już nie zareagował. Strzeliło w nasz serwer w taki sposób, że uzyskał status śmierci absolutnej. Dostawca nie był w stanie nic zrobić i jedynym wyjściem był start od czystego serwera. Byliśmy zmuszeni postawić i zrekonfigurować serwer z wszystkimi aplikacjami od zera i przywróciliśmy kopię zapasową forum z dnia 25 września 2013. Co to oznacza:

 

Kompleksowa kopia zapasowa (adresuje wszystkie komponenty, nie tylko bazę danych) jest wykonywana codziennie o 3 nad ranem. Ostatnia kopia została zrzucona 25.09.2013 o 3 nad ranem. Wg naszych danych serwer padł tego samego dnia gdzieś około godziny 7 rano, czyli kopia ma różnicę 4 godzin. Jest to minimalna różnica dzięki Bogu i zaistniała w czasie gdy forum nie jest zbyt aktywne. Jeśli ktoś napisał post między 3 a 7, niestety zaginął bezpowrotnie.

 

Bardzo Was przepraszam, ale nic nie dało się więcej zrobić, by przywrócić forum wcześniej. Wszystko zdaje się działać poprawnie, ale gdybyście zauważyli coś dziwnego, proszę zgłaszajcie.

 

PS. Do moderatorów, którzy mieli nasz adres e-mail: skrzynka musi być zrobiona od zera, to na razie zostawiliśmy na potem.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To zawsze może się zdarzyć. Nie jesteśmy pierwszymi, którzy mieli taką awarię. Wiara w bezawaryjność stuprocentową byłaby naiwnością z mojej strony. Dlatego jest tu opracowany staranny system kopii zapasowej.

 

W kwestii dostawcy: pomijając to co się teraz stało (i to mógł być po prostu pech), reszta usług na razie nie budzi zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...