Skocz do zawartości

Długie ładowanie pulpitu


flugis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Gdy włączam komputer muszę czekać około 5min na pulpicie ponieważ mój komputer nie odpowiada(?), tzn wszystko jest z nim ok ale gdy chce wejść do choćby folderu nic się nie dzieje po upływie tych 3-5min wszystko rusza jak lawina(wi-fi sie rozłącza i ponownie łączy, wyskakuje kalendarz i jeżeli coś włączyłem to się pojawia). Na początku myślałem, że to przez programy przy starcie ale nic więcej nie ma oprócz MBAM a nawet bez niego też długo tyle to trwa. Nie jest to uciążliwe(chyba, że mi się spieszy), ale kiedyś nie miałem takich problemów i chciałbym, żeby teraz też tak było.

Pozdrawiam :)

Addition.txt

checkup.txt

Extras.Txt

FRST.txt

OTL.Txt

GMERr.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Log z GMER zrobiony w nieprawidłowych warunkach, przy czynnym sterowniku SPTD. Temat przenoszę do działu Windows. Widzę tu owszem źle doczyszczone adware, ale wątpię, by to było przyczyną. I uwaga dodatkowa na temat "AdwCleaner_www.INSTALKI.pl.exe" = programy tego rodzaju pobiera się ze strony domowej a nie portali pobocznych, tylko na stronie domowej gwarancja najnowszej wersji oraz braku portalowych "bonusów".

 

Na początku myślałem, że to przez programy przy starcie ale nic więcej nie ma oprócz MBAM a nawet bez niego też długo tyle to trwa.

Nie liczysz chyba usług uruchamianych przy starcie, w tym majdan Sony/VAIO. W Dzienniku zdarzeń są następujące błędy:

 

System errors:

=============

Error: (09/23/2013 06:35:44 PM) (Source: Service Control Manager) (User: )

Description: Usługa VAIO Event Service zawiesiła się podczas uruchamiania.

 

Error: (09/23/2013 06:34:16 PM) (Source: Service Control Manager) (User: )

Description: Nie można uruchomić usługi Update WebConnect z powodu następującego błędu:

%%2

 

Error: (09/23/2013 06:34:09 PM) (Source: atikmdag) (User: )

Description: Display is not active

 

Error: (09/23/2013 06:34:09 PM) (Source: atikmdag) (User: )

Description: CPLIB :: General - Invalid Parameter

 

Pierwszy błąd pasuje do efektu "długie ładowanie Pulpitu", drugi to skutek postaci szczątkowej adware, a pozostałe sugerują problem ze sterownikami AMD. Wstępnie:

 

1. Doczyść adware. W spoilerze instrukcje.

 

 

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://www.qvo6.com/?utm_source=b&utm_medium=cor&utm_campaign=eXQ&utm_content=hp&from=cor&uid=HitachiXHTS542525K9SA00_080508BB3F00WDDM5LTFX&ts=1378419091
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.qvo6.com/?utm_source=b&utm_medium=cor&utm_campaign=eXQ&utm_content=hp&from=cor&uid=HitachiXHTS542525K9SA00_080508BB3F00WDDM5LTFX&ts=1378419091
SearchScopes: HKLM - DefaultScope {33BB0A4E-99AF-4226-BDF6-49120163DE86} URL =
S2 Update WebConnect; "C:\Program Files (x86)\WebConnect\updateWebConnect.exe" [x]
S3 ALSysIO; \??\C:\Users\Admin\AppData\Local\Temp\ALSysIO64.sys [x]
S3 cpuz136; \??\C:\Windows\TEMP\cpuz136\cpuz136_x64.sys [x]
S3 WinRing0_1_2_0; \??\C:\Program Files (x86)\IObit\Game Booster 3\Driver\WinRing0x64.sys [x]

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Przedstaw wynikowy fixlog.txt.

 

2. Przez Panel sterowania odinstaluj adware WebConnect 3.0.0. Instalacja jest uszkodzona, więc nie jestem pewna czy dojdzie do skutku.

 

3. Uruchom TFC - Temp Cleaner.

 

 

 

 

2. Poszukaj na stronie producenta aktualizacji komponentu VAIO Event Service, bo u Ciebie to jakaś stara wersja z 2008:

 

SRV - [2008-07-10 22:10:44 | 000,182,112 | ---- | M] (Sony Corporation) [Auto | Start_Pending] -- C:\Program Files (x86)\Sony\VAIO Event Service\VESMgr.exe -- (VAIO Event Service)

 

3. Zaktualizuj sterowniki AMD (ATI = historyczne brandowanie), stan widziany w raporcie:

 

DRV:64bit: - [2009-08-18 03:48:48 | 006,037,504 | ---- | M] (ATI Technologies Inc.) [Kernel | On_Demand | Running] -- C:\Windows\SysNative\drivers\atikmdag.sys -- (atikmdag)

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

No to tak. Doczyściłem dodaje log. Webconnect jest uszkodzony nie wiem czy został usunięty. TFC użyłem i jakieś miejsca oczyściło.

Co do sterowników ogólnie problem z moim laptopem polega na tym, że na stronie nie ma sterowników dla W7(tzn są ale nie te które są niezbędne do pracy) :) nawet touchpada musiałem ściągnąć od innego modelu chociaż było napisane, że działa na moim modelu to już na stornie mojego modelu nikt nie dodał wersji dla W7...

Event Serveice jest pod Viste z tego co pamiętam(klawisze działają wiec nie szukałem innej wersji) a AMD już nie wspiera mojej karty więc są to niby najnowsze wersje. Jutro wybieram się do "wielkiego" miasta więc udam się  do Sony i pogadam bo czytałem, że niektórzy tak zdobywali sterowniki.

Fixlog.txt

Odnośnik do komentarza

Co do sterowników ogólnie problem z moim laptopem polega na tym, że na stronie nie ma sterowników dla W7(tzn są ale nie te które są niezbędne do pracy)

......

 

a AMD już nie wspiera mojej karty więc są to niby najnowsze wersje.

 

Chyba to bajki z mchu i paproci. Jakież to specjalne wymagania musi spełniać karta i sterowniki?

Podaj dokładnie model karty w tym sprzęcie. Pobierz HWInfo - zainstaluj - uruchom i pokaż obrazek z System Summary.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...