Skocz do zawartości

Dziwna blokada zapory systemu oraz innych funkcji i internetu


kacperel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Stała się rzecz bardzo dziwna. Nie mogę uruchomić zapory systemu windows. Dostaję błąd: "Centrum akcji nie może włączyć Zapory systemu Windows.". Próbowałem włączyć go ręcznie poprzez przycisk "Użycie ustawień zalecanych", ale wtedy dostaję błąd: "Zapora systmu Windows nie może zmienić niektórych ustawień. Kod błędu: 0x8007042c" Próbowałem go uruchomić przez services.msc, ale wtedy z kolei wyskakuje mi "Błąd 1068: Uruchomienie usługi zależności lub grupy nie powiodło się".

Dodatkowo nie działa mi internet pomimo tego, że jest widoczne połączenie z wifi.

 

W załączniku przesyłam raporty OTL oraz FSS

 

Dziękuję za pomoc

FSS.txt

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Windows 8. Nie notuję czynnej infekcji. Tylko drobne adware do usunięcia:

- Odinstaluj Pokki.

- Zastosuj AdwCleaner.

Te akcje jednak wykonaj dopiero po rozwiązaniu najgrubszego problemu:

 

 

Nie mogę uruchomić zapory systemu windows. Dostaję błąd: "Centrum akcji nie może włączyć Zapory systemu Windows.". Próbowałem włączyć go ręcznie poprzez przycisk "Użycie ustawień zalecanych", ale wtedy dostaję błąd: "Zapora systmu Windows nie może zmienić niektórych ustawień. Kod błędu: 0x8007042c" Próbowałem go uruchomić przez services.msc, ale wtedy z kolei wyskakuje mi "Błąd 1068: Uruchomienie usługi zależności lub grupy nie powiodło się".

Wg Farbar Service Scanner klucz reguł Zapory jest zdewastowany:

 

Other Services:

==============

Checking FirewallRules of SharedAccess: ATTENTION!=====> Unable to open "SharedAccess\Defaults\FirewallPolicy\FirewallRules" registry key. The key does not exist.

 

Ale to nie jest przyczyną zasadniczą dysfunkcji Zapory. Wg Dziennika zdarzeń dużo usług sieciowych zwraca Odmowę dostępu:

 

[ System Events ]

Error - 2013-08-20 07:03:49 | Computer Name = Oem | Source = Service Control Manager | ID = 7023

Description = Usługa Ochrona oprogramowania zakończyła działanie; wystąpił następujący

błąd: %%5

 

Error - 2013-08-20 07:03:49 | Computer Name = Oem | Source = Service Control Manager | ID = 7023

Description = Usługa Ochrona oprogramowania zakończyła działanie; wystąpił następujący

błąd: %%5

 

Error - 2013-08-20 07:08:16 | Computer Name = Oem | Source = Service Control Manager | ID = 7023

Description = Usługa Podstawowy aparat filtrowania zakończyła działanie; wystąpił

następujący błąd: %%5

 

Error - 2013-08-20 07:08:16 | Computer Name = Oem | Source = Service Control Manager | ID = 7001

Description = Usługa Zapora systemu Windows zależy od usługi Podstawowy aparat filtrowania,

której nie można uruchomić z powodu następującego błędu: %%5

 

Error - 2013-08-20 07:08:16 | Computer Name = Oem | Source = Microsoft-Windows-Dhcp-Client | ID = 50038

Description = Wystąpił błąd inicjowania protokołu DHCPv4. Kod błędu: 5

 

Error - 2013-08-20 07:08:16 | Computer Name = Oem | Source = Microsoft-Windows-Dhcp-Client | ID = 1004

Description = Wystąpił błąd zatrzymywania usługi klienta Dhcpv4. Kod błędu: 5. Wartość

flagi ShutDown: 0

 

Error - 2013-08-20 07:08:16 | Computer Name = Oem | Source = Service Control Manager | ID = 7001

Description = Usługa Rozpoznawanie lokalizacji w sieci zależy od usługi Klient DHCP,

której nie można uruchomić z powodu następującego błędu: %%0

 

Error - 2013-08-20 07:08:16 | Computer Name = Oem | Source = Service Control Manager | ID = 7023

Description = Usługa Klient DHCP zakończyła działanie; wystąpił następujący błąd:

%%5

 

Error - 2013-08-20 07:08:16 | Computer Name = Oem | Source = Service Control Manager | ID = 7001

Description = Usługa Usługa listy sieci zależy od usługi Rozpoznawanie lokalizacji

w sieci, której nie można uruchomić z powodu następującego błędu: %%1068

 

To sugeruje rozległą usterkę w uprawnieniach, której naprawa ręczna jest bardzo skomplikowana. Zastosuj Przywracanie systemu do daty sprzed wystąpienia problemu.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Uwaga, coś chyba poważnie jest nie-tak:

 

 

 

Przywracanie systemu nie zostało ukończone pomyślnie. Pliki i ustawienia systemowe komputera nie zostały zmienione. 

 

Szczegóły:

 

Narzędzie Przywracanie systemu nie może wyodrębnić pliku

(C:\Windows\assembly\NativeImages_v.40.30319_32\System.ServiceModel\b6fd410... (tu chyba coś dalej, ale nie dało się poszerzyć okna)

z punktu przywracania.

Wystąpił nieokreślony błąd podczas przywracania systemu. (0x80070017)

 

Możesz spróbować ponownie przywrócić system i wybrać inny punkt przywracania. Jeśli ten błąd będzie nadal występować, możesz wypróbować zaawansowaną metodę przywracania.

 

Spróbowałem wybrać inny punkt przywracania, wtedy z kolei wystąpił taki błąd:

 

 

 

Przywracanie systemu nie zostało ukończone pomyślnie. Pliki i ustawienia systemowe komputera nie zostały zmienione. 

 

Szczegóły:

 

Wystąpił błąd narzędzia Przywracanie systemu podczas skanowania systemu plików na dysku C:\

Dysk może być uszkodzony. Można ponowić próbę uruchomienia narzędzia Przywracanie systemu pod uruchomieniu polecenia chkdsk /R dla tego dysku.

Wystąpił nieokreślony błąd podczas przywracania systemu. (0x80070571)

 

Możesz spróbować ponownie przywrócić system i wybrać inny punkt przywracania. Jeśli ten błąd będzie nadal występować, możesz wypróbować zaawansowaną metodę przywracania.

 

Laptop jest nowy, ma zaledwie kilka miesięcy. O co chodzi?  :( I co mam zrobić? Czym jest ten chkdsk /R?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...