Skocz do zawartości

Przy włączeniu wifi w telefonie urywa się sieć w komputerze


Andziorka

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Mam frustrujący problem i nie wiem już co robić.

Posiadam router Netgear WNR612v2. internet 16 mb Vectra, system Windows 7.

 

na kompie działa sobie wifi i kiedy włączę je w telefonie (obojętnie jakim) to na stacjonarnym sieć się urywa.. nie wiem jak się z tym uporać. Generalnie problem polega na tym, że mogą chodzić dwa kompy włączone i sieci nie zrywa, przy włączeniu wifi w komórce - sieć się na kompie zrywa. :/

 

PS. na laptopie mi się net nie rozłącza jak korzystam z wifi w telefonie. więc coś ze stacjonarką..

 

zgodnie ze wskazówkami innych ludzi zrobiłam już:

- aktualizacja sterów od karty sieciowej i modemu,

- zmiana w sieci bezprzewodowej:

Ustaw właściwości IPv4 dla karty WiFi na

192.168.1.32, maska 255.255.255.0, brama: 192.168.1.31, DNS: 8.8.8.8,

 

w załączniku log z ipconfig, może się przyda.

 

poniżej zrzuty:

http://img194.imageshack.us/img194/7889/3eod.png

http://img23.imageshack.us/img23/8456/5s13.jpg

http://img708.imageshack.us/img708/1010/u6n8.jpg

 

zasugerowano mi, że problemem mogą być:

1. Router ma włączone ograniczenie do 1 klienta podpiętego po wifi.

2. Karta wifi w komputerze i komórce mają ustawiony ten sam MAC.

Ale nie wiem czy tak jest i nie wiem jak to zmienić.

 

nie wiem co robić dalej, pomocy.

ipconfig.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie rozumiem dlaczego są takie rozbieżności pomiędzy pierwszym a trzecim obrazkiem.

Na pierwszym obrazku konfiguracja DHCP jest dobrze ustawiona na trzecim raczej nie bo masz do dyspozycji tylko 19 adresów IP, chociaż na domowe warunki powinno to wystarczyć to pozostawiłbym jednak konfigurację z pierwszego obrazka.

 

Ja ustawiłbym router jak po niżej:

 

Teraz zakładając że chciałabyś ustawić karty sieciowe na sztywno to:

 

PC-1  IP 192.168.1.3

PC-2  IP 192.168.1.4    itd.

 

Jednak nie musisz ustawiać na sztywno gdy w routerze włączony jest serwer DHCP, powyższe to tylko przykład.

post-231-0-35873500-1376734790_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

@ Aux: Na twoim pierwszym sceernie pierwszy adres z puli DHCP pokrywa się z adresem routera (192.168.1.2) i stąd bierze się błąd "Nieprawidłowe końcowy i początkowy adres IP usługi DHCP."

@ Andziorka: Ustawienia serwera DHCP w obu przypadkach są poprawne i nie wpływają na opisany problem.

Ponieważ działają jednocześnie 2 komputery lub laptop i komórka nie zachodzi przypadek "1. Router ma włączone ograniczenie do 1 klienta podpiętego po wifi."

MAC-adres w twoim komputerze  (Hell) to 00-60-B3-3F-2A-87, w komórce z androidem znajdziesz go w Opcje>Informacje o telefonie (pamiętaj żeby wcześniej włączyć wifi). Możesz też skorzystać w tym celu z bezpłatnej aplikacji Wifi Analyzer (do pobrania z Google Play). Ponieważ pisałaś o telefonach (w liczbie mnogiej) więc raczej można wykluczyć, że wszystkie mają zmieniony MAC na identyczny z MAC-iem twojej karty sieciowej. 

Najprostszym rozwiązaniem wydaje się być połączenie komputera z routerem kablem sieciowym, o ile stoją w tym samym pokoju. Kabel powinien być dołączony do routera, poszukaj w pudełku. 

Jeśli takie rozwiązanie cię nie satysfakcjonuje przydałoby się więcej informacji: raport net log (jeden przy działającej sieci i drugi po włączeniu wifi w komórce), zrzuty z innych zakładek w routerze - szczególnie tych dotyczących konfiguracji wifi.

Odnośnik do komentarza

@ Aux: Na twoim pierwszym sceernie pierwszy adres z puli DHCP pokrywa się z adresem routera (192.168.1.2) i stąd bierze się błąd "Nieprawidłowe końcowy i początkowy adres IP usługi DHCP."

I dlatego wkleiłem drugi screen z poprawnymi ustawianiami,

 

Jak kolega gajowy pisze przydały by się screen/y z konfiguracji wifi.

No i rzeczywiście wygląda to na złe ustawienia adresów MAC w routerze jeśli filtracja MAC jest włączona a dwa urządzenia przydzielone mają ten sam adres MAC to jedno z tych urządzeń dostaje kopa w du...  :)

Odnośnik do komentarza

Na wstępie ważna informacja - zresetowałam router, więc podane ustawienia są ustawieniami fabrycznymi. Niestety po tej operacji problem dalej istnieje. :confused:

 

@gajowy,

w załączniku podaję logi ('log z wifi' --> to oczywiście log z włączonym wifi w komórce).

wrzucam też screeny z zakładek routera, jeśli potrzebujesz innych - pisz.

 

PS. niestety komputer stoi za daleko od modemu, nie ma też możliwości tego przenieść więc pozostaje mi opcja wifi <_<

net-log bez koma.txt

net-log z wifi.txt

post-499-0-68852500-1376761183_thumb.jpg

post-499-0-48114700-1376761188_thumb.jpg

post-499-0-28422300-1376761193_thumb.jpg

post-499-0-32845100-1376761200_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Mało prawdopodobne by komóra i PC miały takie same adresy MAC ale kto wie...

Jak to sprawdzić w komórce kolega gajowy już opisał w swoim poście.

Natomiast na komputerze w polu wyszukiwania wpisz cmd następnie u góry prawoklik na cmd i uruchom jako administrator.

Teraz wpisz ipconfig /all wyszukaj na liście "Karta bezprzewodowej sieci LAN" i w linijce "Adres fizyczny" znajdziesz MAC.

Porównaj z tym z telefonu czy są takie same.

Odnośnik do komentarza

Z analizy logów wynika, że w obu przypadkach (z kom. i bez) połączenie z siecią jest nawiązywane. Dostajesz adres IP, problemy zaczynają się później (gubienie pakietów):

post-4746-0-12823500-1376764084_thumb.png

Spróbuj w ustawieniach routera w zakładce Ustawienia komunikacji bezprzewodowej zmienić Tryb z Up to 150 Mbps na 54 Mbps. 

Widzę, że używasz karty wifi na USB Sagem (pozostałość po Liveboxie? - nie miały najlepszej opinii). Jeśli masz możliwość pożycz od kogoś inną i wypróbuj. 

Odnośnik do komentarza

Porównaj z tym z telefonu czy są takie same.

Są różne.

 

Spróbuj w ustawieniach routera w zakładce Ustawienia komunikacji bezprzewodowej zmienić Tryb z Up to 150 Mbps na 54 Mbps.

Zmieniłam, chwilę testowałam i póki co jest ok, ale tak bywa na początku, że nic się nie dzieje, a za chwilę zrywa..zatem potestuję i dam znać.

 

Widzę, że używasz karty wifi na USB Sagem (pozostałość po Liveboxie? - nie miały najlepszej opinii). Jeśli masz możliwość pożycz od kogoś inną i wypróbuj.

Tak, trochę staroć. W zasadzie to myślałam, że może to ta karta jest problemem. Polecicie jakąś do 50 zł? Może być używana na allegro. Bo nie mam możliwości pożyczenia, niestety. <_<

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...