Skocz do zawartości

Komputer zacina/zawiesza się


Nalep

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój problem z komputerem polega na tym, że często się wiesza. Przez cały dzień potrafi być wszystko w porządku, aby w następnym dniu zawiesić się nawet do kilku razy. Ogólnie to wygląda to tak, że komputer zawiesza się i nic nie chodzi. Jednak czasem zaraz po zawieszeniu się go mogę ruszać przez chwilę myszką lub zdarza mu się odwiesić i wtedy ścina się co chwilę. Ciekawostką jest to, że wtedy kursor myszy jest w jakiś dziwny sposób powiększony/przybiera inne "ciało", czyli inny kursor, np. taką "łapkę"/zamienia się w suwak (taki jak przy pasku zadań), czy też w kursor, który znamy z pisania na forach, czy w notatniku, czyli taką rzymską jedynkę. Trudno to określić, ale mam nadzieję, że napisałem to wszystko w miarę jasno. Warto dodać, że czasem występuje także problem z kartą graficzną (?). W prawym dolnym rogu wyskakuje, że "sterownik (...) przestał działać, ale odzyskał sprawność". Dzieje się to już jakiś czas i jest to męczące. Mimo, że mam komputer na gwarancji i mógłbym oddać go do serwisu, to wolę zwrócić się do Was, a serwis traktuję jako ostateczność. Śledzę także dziennik zdarzeń, aby mniej więcej orientować się na czym polega dany problem. Zaraz po zawieszeniu się komputera i wyłączeniu bądź zresetowaniu go wchodzę w dziennik i sprawdzam zakładki. Większość błędów występuje w zakładce "system", ale jest też jeden z "aplikacji". Komputer strasznie zawieszał mi się w nocy dlatego też wklejam wpisy ze dziennika zdarzeń. Dodam, że jeśli chodzi o sterowniki do karty graficznej, to odinstalowywałem je nawet ręcznie i potem instalowałem na nowo. Przez kilkanaście dni było dobrze, a teraz znowu to się dzieje. Akurat jeśli chodzi o kartę graficzną i ten sterownik, że na chwilę gaśnie ekran, a potem odzyskuje sprawność, to jest to dla mnie najmniejszy problem... Chyba, że jest to powiązane z resztą, ale na tym już się nie znam.

 

Wpisy z dziennika zdarzeń:

 

"Nie można odnaleźć opisu dla identyfikatora zdarzenia 1 ze źródła NvStreamSvc. Albo składnik wywołujący to zdarzenie nie jest zainstalowany na komputerze lokalnym, albo instalacja jest uszkodzona. Możesz zainstalować lub naprawić składnik na komputerze.

Jeśli zdarzenie pochodzi z innego komputera, wraz ze zdarzeniem może być wymagane zapisanie informacji o wyświetlaniu.

Do zdarzenia dołączono następujące informacje:

NvStreamSvc
NvVAD endpoint registered successfully [0]"

 

 

***

 

"Nie można odnaleźć opisu dla identyfikatora zdarzenia 1 ze źródła NvStreamSvc. Albo składnik wywołujący to zdarzenie nie jest zainstalowany na komputerze lokalnym, albo instalacja jest uszkodzona. Możesz zainstalować lub naprawić składnik na komputerze.

Jeśli zdarzenie pochodzi z innego komputera, wraz ze zdarzeniem może być wymagane zapisanie informacji o wyświetlaniu.

Do zdarzenia dołączono następujące informacje:

NvStreamSvc
Failed to set NvVAD endpoint as default Audio endpoint [0]"

 

***

 

"Serwer {995C996E-D918-4A8C-A302-45719A6F4EA7} nie zarejestrował się w modelu DCOM w wymaganym czasie."

 

***

 

Parametry komputera:

System: Windows 7 Home Premium 32-bitowy SP1
Procesor: Intel Core i5-3330 3.0GHz

Płyta główna: ASUS P8H61-MX /intel H61/

Pamięć RAM: DDR3 4GB 1600MHz CL9 Goodram Play

Dysk twardy: HDD Seagate 500 GB 16 MB cache SATA600 7200rpm

Napęd: DVD-+R/RW Samsung SH-222BB SATA

Karta graficzna: ASUS GeForce GTX 550 Ti DC 1GB DDR5 /192bit/

Zasilacz: Aerocool VP-450 450W

 

Proszę o pomoc.

OTL.Txt

Extras.Txt

GMER.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Oznak infekcji brak. Tylko do czyszczenia mini szczątki adware i wpisy puste (bez związku z problemami). W spoilerze instrukcja.

 

 

 

Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Program Files\Lavalys\EVEREST Home Edition\kerneld.wnt -- (EverestDriver)
IE - HKU\S-1-5-21-3287686124-700180583-2361552603-1000\..\SearchScopes\{0ECDF796-C2DC-4d79-A620-CCE0C0A66CC9}: "URL" = http://www1.delta-search.com/?q={searchTerms}&babsrc=SP_ss&mntrId=645BC860008A0010&affID=120695&tsp=4964
IE - HKU\S-1-5-21-3287686124-700180583-2361552603-1000\..\SearchScopes\{6A1806CD-94D4-4689-BA73-E35EA1EA9990}: "URL" = http://www.bing.com/search?q={searchTerms}&src=IE-SearchBox&FORM=IE10SR
FF - HKCU\Software\MozillaPlugins\ubisoft.com/uplaypc: C:\Program Files\Ubisoft\Ubisoft Game Launcher\npuplaypc.dll File not found
O2 - BHO: (no name) - {0C2CAED6-A605-93BC-E051-285A5CD1DC79} - No CLSID value found.
O2 - BHO: (no name) - {D929F2E8-8F05-E094-8C6D-9D0EA43560DF} - No CLSID value found.
O4 - HKLM..\Run: [] File not found
[2013-04-02 00:09:33 | 000,001,320 | ---- | M] () -- C:\Users\Daniel\AppData\Roaming\mozilla\firefox\profiles\2866ya72.default\searchplugins\io.xml
[2013-08-04 17:48:15 | 000,000,000 | ---D | M] (No name found) -- C:\Program Files\Mozilla Firefox\extensions\ffxtlbr@babylon.com
[2013-08-04 17:48:25 | 000,017,280 | ---- | C] (Systweak Inc., (www.systweak.com)) -- C:\Windows\System32\roboot.exe
[2013-08-04 17:48:23 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Users\Daniel\AppData\Roaming\systweak
[2013-08-04 17:48:14 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\ProgramData\BrowserDefender
[2013-08-04 17:48:08 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Users\Daniel\AppData\Roaming\BabSolution
[2013-08-04 17:47:46 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\ProgramData\Babylon
[2013-08-15 14:13:00 | 000,000,342 | ---- | M] () -- C:\Windows\tasks\ROC_JAN2013_TB_rmv.job
 
:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Start Page"="about:blank"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
[-HKEY_USERS\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
[-HKEY_USERS\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
[-HKEY_USERS\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart systemu. Po restarcie zastosuj Sprzątanie.

 

 

 

 

 

Mój problem z komputerem polega na tym, że często się wiesza. Przez cały dzień potrafi być wszystko w porządku, aby w następnym dniu zawiesić się nawet do kilku razy. Ogólnie to wygląda to tak, że komputer zawiesza się i nic nie chodzi. Jednak czasem zaraz po zawieszeniu się go mogę ruszać przez chwilę myszką lub zdarza mu się odwiesić i wtedy ścina się co chwilę. Ciekawostką jest to, że wtedy kursor myszy jest w jakiś dziwny sposób powiększony/przybiera inne "ciało", czyli inny kursor, np. taką "łapkę"/zamienia się w suwak (taki jak przy pasku zadań), czy też w kursor, który znamy z pisania na forach, czy w notatniku, czyli taką rzymską jedynkę. Trudno to określić, ale mam nadzieję, że napisałem to wszystko w miarę jasno. Warto dodać, że czasem występuje także problem z kartą graficzną (?). W prawym dolnym rogu wyskakuje, że "sterownik (...) przestał działać, ale odzyskał sprawność".

 

(...)

 

Dodam, że jeśli chodzi o sterowniki do karty graficznej, to odinstalowywałem je nawet ręcznie i potem instalowałem na nowo. Przez kilkanaście dni było dobrze, a teraz znowu to się dzieje. Akurat jeśli chodzi o kartę graficzną i ten sterownik, że na chwilę gaśnie ekran, a potem odzyskuje sprawność, to jest to dla mnie najmniejszy problem... Chyba, że jest to powiązane z resztą, ale na tym już się nie znam.

Temat przenoszę do działu Hardware. To wszystko sugeruje problem z oprogramowaniem nVidia lub kartą graficzną i to problem nadrzędny (te zawieszenia i mutujące się "kursory" to pewnie tylko skutki a nie przyczyny). Jaka konkretnie wersja sterowników była instalowana? W jaki sposób była wykonywana ich deinstalacja "ręczna"? Dodaj raport z HWInfo (obrazki z Summary + Sensors).

 

Poglądowo podsuwam też temat z podobnym błędem: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Po kilku dniach czekania na odpowiedź zwątpiłem, że ktoś odpiszę i się myliłem. :) Dopiero dziś przeczytałem Twój post. Właśnie przed chwilą wykonałem skrypt i sprzątanie. Co do sterowników to w tamtym czasie zainstalowałem najnowsze, ale są one aktualne do dziś. Konkretniej to GeForce 320.49 Driver. Poprzednie (a nawet chyba te same, co mam teraz) zostały odinstalowane przez Driver Sweepera i zainstalowane na nowo. Poniżej obrazki z HWInfo.

 

Summary:

 

summary.jpg

 

 

Sensors:

 

sensor1.jpg

sensor2.jpg

 

Odnośnik do komentarza

To co mnie niepokoi:

 

1. Zbyt wysoka temperatura wewnątrz obudowy (+62 st C). Czy jest wentylator wyciągowy z tyłu?

2. Chyba były tu jakieś próby OC (taktowanie Core #0).

3. Podejrzany moduł RAM - wcześniej piszesz Goodram Play a w rzeczywistości Wilk Elektronik :wacko: . Do przetestowania memtest - KLIK .

4. Karta graficzna pracuje w trybie PCIe v.1.1 - źle zamontowana, uszkodzona lub błędy w instalacji sterowników.

5. Pokaż SMART z CrystalDiskInfo v 5.6.2 - KLIK .

Odnośnik do komentarza

Wentylator z tyłu jest. Co do karty to najwyraźniej polecieli z nią w kulki, bo tak mam na paragonie. Memtest robiłem kilka dni. Zapodziałem gdzieś screeny, ale tu wszystko było okej. Co do OC, to chodzi o podkręcanie procka? Sorry, ale jestem zielony w tych sprawach. Jeśli tak, to nic na pewno nie było podkręcane.

 

 

sssss.jpg

 

Co do tej karty to co mam zrobić? Oddać na gwarancje kompa, żeby to wszystko lepiej zamontowali lub wymienili części na nowe? I jeszcze mam pytanie o zasilacz. Ten wystarczy czy wymienić na jakiś lepszy? Jeżeli tak, to jaki polecacie?

Odnośnik do komentarza

1. Pobierz ze strony nvidii sterowniki WHQL - KLIK . Na liście obsługiwanych jest ta karta.

2. Panel sterowania - Programy i funkcje - PhysX - Odinstaluj.

3. J.w - Sterownik Nvidia - odinstaluj.

4. Uruchom tryb awaryjny - F8 przy starcie systemu i usuń pozostałości nvidia przy pomocy Driver Sweeper.

5. Restart do trybu normalnego i uruchom instalator z 1. punktu.

6. Pokaż obrazek z Menadżera Urządzeń - Start - Uruchom - devmgmt.msc - Enter.

7. Pobierz GPU-z - KLIK - uruchom. Klik na znak "?" przy Bus Interface - Start Render Test i pokaż obrazek z GPU-Z.

 

Dysk - czy możliwe jest, że pracował u Ciebie już 4220 godzin? To około 175 dni ciągłej pracy.

Zasilacz - nie poradzę. Osobiście stosuję markowe - to jeden z najważniejszych elementów komputera.

 

@lonialomax

 

 

Do wiesław 531- ta karta w IDLE pokazuje tryb v.1.1x 16 dopiero pod obciążeniem przechodzi w tryb v.2.0x 16

 

Na obrazku z System Summary - pierwsza wartość to Supported a druga Active.

W tym przypadku Supported to 1.1 x16.

Pachnie mi to brakiem podłączonego dodatkowego 6-pinowego zasilania lub uszkodzeniem karty.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Ok, wszystko zrobione. Tylko mam teraz głupie pytanie i się nie śmiejcie. Render test się kończy czy po kilku minutach wystarczy zamknąć okno testu i wyniki mam w oknie GPU-Z? Bo tak też zrobiłem. Jak coś to mogę zrobić jeszcze raz. Poniżej screeny.

 

Menadżer urządzeń:

 

menadzer.jpg

 

 

Render test:

 

render_test.jpg

 

 

 

 

Powinno być stabilnie. U mnie na takiej samej karcie wszystkie nowsze wersje sterownika powodowały te same objawy co u Ciebie. Na chwilę obecną mam wersje 9.18.13.1106.

 

Wszystko jest okej? Żadnych zwiech, ani nic? Super by było, gdyby u mnie było podobnie, bo powoli mam już tego dosyć.

 

Jest jeszcze jeden problem, ale już nie tak uciążliwy, jak to zawieszanie się kompa. Chodzi o to, że czasem po uruchomieniu kompa nie działa mi myszka i muszę ją odłączyć i podłączyć. Czasem nawet dwa razy włożyć do portu USB, wyjąć, włożyć. Dodam, że na poprzednim komputerze miałem to samo, ale mniejsza z tym.

 

Jeszcze co do dysku: Tak, jest to możliwe. Z komputera korzysta u mnie kilka osób, więc czasem PC pracuje nawet ponad 10 godzin dziennie.
 

Odnośnik do komentarza

1. Zobacz czy w System Summary przy karcie jest nadal PCIe 1.1 x16 czy 2,0 x16. Tylko napisz.

2. Czy instalowałeś dokładnie tak jak pisałem - kolejno?

3. Menadżer Urządzeń - Widok - Według połączeń i klikaj kolejno na trójkącik po lewej stronie aż znajdziesz to co na moim obrazku poniżej.

Masz sprawdzić czy jest tak samo.

 

Mysz-USB.JPG

 

@lonialomax

 

Tak odinstalować wszystko związane z Nvidią w dodaj/usuń, nie uruchamiaj ponownie tylko włącz Driver Sweepera.

 

Nie wprowadzaj w błąd. Na W7 jest Programy i funkcje. Dodaj usuń to XP.

Odnośnik do komentarza

1. W HWiNFO raz pokazuje 1.1, a innym razem 2.0 i tak w kółko. Natomiast w GPU-Z ciągle 2.0

2. Tak, instalowałem wg Twoich instrukcji.

3. Co do tego to Główny koncentrator USB i "Mysz zgodna z HID" są osobno. "Mysz zgodna z HID" jest pod Głównym koncentratorem USB, ale rozdziela ich Monitor. Miałem zaznaczone w obu koncentratorach oszczędzanie energii, odznaczyłem.

Odnośnik do komentarza

Tak, wybrałem wg połączeń. :)

 

 

asd.jpg


Nie ma tego co na Twoim obrazku.

 

---

 

Komputer zawiesza się dalej. W podglądzie zdarzeń znalazłem coś takiego po kolejnym zawieszeniu się.

 

 

"Nie można odnaleźć opisu dla identyfikatora zdarzenia 1 ze źródła NvStreamSvc. Albo składnik wywołujący to zdarzenie nie jest zainstalowany na komputerze lokalnym, albo instalacja jest uszkodzona. Możesz zainstalować lub naprawić składnik na komputerze.

Jeśli zdarzenie pochodzi z innego komputera, wraz ze zdarzeniem może być wymagane zapisanie informacji o wyświetlaniu.

Do zdarzenia dołączono następujące informacje:

NvStreamSvc
NvVAD initialization failed [6]"

 

 

 

"Nie można odnaleźć opisu dla identyfikatora zdarzenia 1 ze źródła NvStreamSvc. Albo składnik wywołujący to zdarzenie nie jest zainstalowany na komputerze lokalnym, albo instalacja jest uszkodzona. Możesz zainstalować lub naprawić składnik na komputerze.

Jeśli zdarzenie pochodzi z innego komputera, wraz ze zdarzeniem może być wymagane zapisanie informacji o wyświetlaniu.

Do zdarzenia dołączono następujące informacje:

NvStreamSvc
Failed to set NvVAD endpoint as default Audio endpoint [0]"

 

 

 

"Nie można odnaleźć opisu dla identyfikatora zdarzenia 1 ze źródła NvStreamSvc. Albo składnik wywołujący to zdarzenie nie jest zainstalowany na komputerze lokalnym, albo instalacja jest uszkodzona. Możesz zainstalować lub naprawić składnik na komputerze.

Jeśli zdarzenie pochodzi z innego komputera, wraz ze zdarzeniem może być wymagane zapisanie informacji o wyświetlaniu.

Do zdarzenia dołączono następujące informacje:

NvStreamSvc
NvVAD endpoint registration failed [0]"

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...