Skocz do zawartości

Namotałem z partycją i mam problem z dostępem


LechuLK

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem mam dysk zewnętrzny i w windowsie 7 usunąłem do niego wszystkie uprawnienia. Chyba zostawiłem tylko dla właściciela( Chciałem coś sprawdzić) Teraz nie mogę wejść w tą partycję "Odmowa dostępu" mogę ją tylko sformatować. Na Ubuntu mogę normalnie tą partycję otworzyć i przeglądać.

 

Próbowałem tego:

 

Witaj. Zaloguj się jako pełny administrator, przejmij na własność i nadaj uprawnienia dla użytkownika tego folderu.

Aby aktywować konto Super Administratora należy:

 

W Menu Start wybieramy Wszystkie programy > Akcesoria > Wiersz polecenia (poprzez prawy przycisk myszy aktywujemy menu kontekstowe, z którego wybieramy Uruchom jako Administrator)

 

Następnie wpisujemy polecenie:

Net user administrator /active:yes

 

Zalogowałem się na to konto i nadal nie mogę wejść w tą partycję. A jak dam właściwości to nie mam zakładki Zabezpieczenia. A w udostępnianiu wyświetla brak dostępu.

 

Ktoś ma jakieś pomysły? Może jakoś da się zmienić uprawnienia pod linuxem żeby potem to działało na windowsie. W ostateczności mogę przekopiować wszystkie pliki na inny dysk na linuxie a potem sformatować i wrzucić z powrotem te pliki.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Z tym inherit'em jak próbuje przeciągnąć na niego dysk to wyświetla komunikat D:\Download\Firefox\Inherit.exe Nazwa katalogu jest nieprawidłowa. Robiłem to na koncie administratora.

 

Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły. Bo już raz zrzucałem dane w ubuntu a potem format tej partycji i wgranie danych. Ale znowu chciałem ustawić zabezpieczenia i usunąłem wszystkich i chyba nie ma właściciela. Jak patrzyłem to na zwykłym folderze nie można się tak zamotać.

Odnośnik do komentarza

Uprawnienia trzeba zmienić z poziomu systemu na którym jest problem.

 

Uruchom cmd.exe w trybie administratora i wklep komendy

 

takeown /f <litera partycji>

icacls <litera partycji> /grant Administratorzy:F

 

dla przykładu jeśli partycja jest oznaczona literą F: to

 

takeown /f F:\

icacls F:\ /grant Admininstratorzy:f

 

szczegóły komend możesz znaleźć wpisująć icacls /? i takeown /?

 

Drugi sposób to spróbuj przejąć na własność za pomocą konta SYSTEM,pobierz PsTools http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb896649.aspx

 

wywołaj konsolę z poziomu konta SYSTEM,uruchom konsolę w trybie admina i wklep

 

psexec -s -i -d cmd.exe

 

komenda ta wywoła drugą konsolę z poziomu konta SYSTEM,popróbuj na niej komendy albo możesz wywołać na tym poziomie jakiś menadżer plików obsługujący uprawnienia np. Total Commander i będziesz mógł się nim posługiwać z poziomu konta SYSTEM

 

Tutaj masz przykład jak to robić http://www.sevenforums.com/general-discussion/29848-denied-access-d-drive.html

Odnośnik do komentarza

Narazie przegrałem dane w linuxie i już jest ok. Nie mogę teraz tego twojego sposobu sprawdzić bo na tej partycji nie chce mi się znowu ryzykować a na innych folderach czy pendrive nie potrafię już tak zamotać jak to wcześniej zrobiłem.

 

Znacie jakieś patenty oprócz uprawnień na to żeby zabezpieczyć dysk przed usunięciem danych. Chodzi mi o to żeby pożyczyć komuś dysk on sobie zgra dane ale nie będzie mógł ich modyfikować ani usuwać. Jest w ogóle jakiś program co zakłada hasło na partycję i tworzy kilka kont z różnymi uprawnieniami?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Witam

ja zrobiłem soebie coś podobne go z tym ze do dysku C

i co bym nie klikną i nie wpisał dostaję komuniakt odmowa

jezeli chce skorzystać menadżera urządzeń system nie reaguje lub komunikat odmowa dostępu do C

mam uprawnienia Admina

niestety cmd i net user .... nie działą w moim przypdaku

 

Nie ma to jak sobie naważyć bigosu na świeta :P

 

Podejrzewam że konto SYSTEM ma uprawnienia do C: bo inaczej wogóle nie mógłbys się zalogować.

 

W tym tutoriale http://www.sevenforums.com/tutorials/56864-user-account-password-change-winre.html jest pokazane jest pokazane jak załączyć konsolę na boocie jest ona wtedy na poziomie konta SYSTEM,mozesz jej użyć do włączenia konta wbudowanego administratorskiego (o czym mówi sam tutorial) choć podejrzewam że tutaj i wbudowane konto admina nie pomoże i zostaje ci tylko sama konsola na poziomie konta SYSTEM

 

w tej konoli możesz probować dokonać naprawy uprawnień czy to za pomocą komend icacls,takeown czy też jakiś zewnętrznych narzędzi,tylko te drugie trzeba najpierw wprowadzić

 

Czy zmieniłeś uprawnienia tylko dla roota C: czy do wszystkich podfolderów też?Jeśli to tylko problem na roocie to mogę dać ci plik do resetowania uprawnień poprzez narzędzie SetACL

Edytowane przez picasso
16.02.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...