Skocz do zawartości

Spowolnienie i dziwne zachowanie systemu


ignac8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

I o to mój drugi temat. Mój komputer też zachowuje się dość... dziwnie. Uruchamia się podejrzanie długo, potrafi się podczas tego zawiesić przykładowo na minutę, usługa odpowiadająca za dzwięk potrafi zżerać 100% procesora, a czasem aplikacje minimalizują się bez powodu. Nie jestem pewien czy jest to problem jakiegoś złośliwego oprogramowania, czy może wadliwego systemu, więc początkowo temat zakładam tutaj i dostarczam wymagane logi

Extras.Txt

OTL.Txt

GMER.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

GMER zrobiony w złym środowisku, czynny Alcohol i sterownik SPTD (KLIK), ale zostaw to już. Oznak infekcji brak. Temat przenoszę do działu Windows. Usuń sobie tylko szybko wpisy puste i wyczyść Tempy. W spoilerze instrukcje.

 

 

 

Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@funwebproducts.com/Plugin: C:\Program Files\FunWebProducts\Installr\2.bin\NPFunWeb.dll File not found
O3 - HKLM\..\Toolbar: (no name) - {E0E899AB-F487-11D5-8D29-0050BA6940E3} - No CLSID value found.
O4 - HKLM..\Run: [bEWINTERNET-PL-IEWSessionManager] "C:\Program Files\OrangeBS\BEWInternet-PL-IEW\SessionManager\SessionManager.exe" File not found
O4 - HKLM..\Run: [KernelFaultCheck] %systemroot%\system32\dumprep 0 -k File not found
SRV - File not found [Disabled | Stopped] -- C:\Program Files\WildGames\Game Console -- (GameConsoleService)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\vmnetadapter.sys -- (VMnetAdapter)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\nbdrv.sys -- (Nbdrv)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\ew_jubusenum.sys -- (huawei_enumerator)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\ew_jucdcacm.sys -- (huawei_cdcacm)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\ew_hwusbdev.sys -- (ew_hwusbdev)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\DOCUME~1\marcin\USTAWI~1\Temp\cpuz130\cpuz_x32.sys -- (cpuz130)
DRV - File not found [Kernel | Auto | Stopped] -- -- (adfs)
[2010-07-03 23:16:21 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Alwil Software
[2011-04-27 00:54:09 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\System
[2013-02-07 16:45:16 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\marcin\Dane aplikacji\BFBC2CC
[2013-01-13 15:17:22 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\marcin\Dane aplikacji\LOVE
[2010-07-12 08:24:09 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\marcin\Dane aplikacji\Thinstall
[2010-09-25 18:38:01 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\marcin\Dane aplikacji\W
[2011-07-12 19:14:04 | 000,000,000 | -HSD | M] -- C:\Documents and Settings\marcin\Dane aplikacji\wyUpdate AU
 
:Commands
[emptytemp]

 

Klik w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart systemu. Po restarcie uruchom Sprzątanie w OTL.

 

 

 

 

 

Uruchamia się podejrzanie długo, potrafi się podczas tego zawiesić przykładowo na minutę, usługa odpowiadająca za dzwięk potrafi zżerać 100% procesora, a czasem aplikacje minimalizują się bez powodu.

Na początek wykonaj standardowe testy:

 

1. Uruchomiłeś GMER, a w Dzienniku zdarzeń jest poniższy błąd, więc się upewnij, że transfer dysku nie został zdegradowany do PIO. Z opisu GMER wykonaj instrukcje Skutki uboczne skanu GMER (dyski w trybie IDE, głównie system XP).

 

Error - 2013-07-17 04:51:02 | Computer Name = DUZY | Source = atapi | ID = 262153

Description = Urządzenie \Device\Ide\IdePort0 nie odpowiedziało w ramach ustalonego limitu czasu.

 

2. Został zgłoszony także błąd uszkodzonej struktury systemu plików, więc w Start > Uruchom > cmd zastosuj komendę chkdsk /f /r.

 

Error - 2013-07-17 04:51:42 | Computer Name = DUZY | Source = Ntfs | ID = 262199

Description = Struktura systemu plików na dysku jest uszkodzona i nie do użytku.

Uruchom narzędzie chkdsk na woluminie C:.

 

3. W systemie jest zainstalowana rozszerzona wersje Microsoft Update, która może obciążać proces Aktualizacji:

 

O16 - DPF: {6E32070A-766D-4EE6-879C-DC1FA91D2FC3} http://www.update.microsoft.com/microsoftupdate/v6/V5Controls/en/x86/client/muweb_site.cab?1346843896375 (MUWebControl Class)

 

Wykonaj wszystkie kroki z tego tematu: KLIK. Po tym zresetuj system.

 

4. Jeśli nadal nie będzie poprawy, zrób testową deinstalację Avast.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Bylem pewien, że odinstalowałem STPD - disabler pokazywał, że jest już wyłaczony, a w dodaj/usuń programy w panelu sterowania nie bylo ani Alcohola ani Deamona - a jak widac musialem jeszcze zajrzec do folderow :)

 

1. Pamiętam o tym. Z jakiegoś powodu GMER za każdym razem wyłącza DMA i muszę odbudować kanał.

 

4.Tego chcial bym uniknąć - mam wykupiona licencję, więc raczej nie zamierzam zmieniać na co innego :P

 

2 i 3. Te kroki wykonalem, byli potrzebny restart, chkdisc dzialal jeszcze przed systemem i teraz... nie mogę go uruchomić o.O. Normalny tryb zawiesza się po lądowaniu z logiem Windows, widać tylko czarne tło i klepsydrę, a w awaryjnym wierszu poleceń migajacy podkreslnik.

Odnośnik do komentarza

chkdisc dzialal jeszcze przed systemem i teraz... nie mogę go uruchomić o.O. Normalny tryb zawiesza się po lądowaniu z logiem Windows, widać tylko czarne tło i klepsydrę, a w awaryjnym wierszu poleceń migajacy podkreslnik.

To by wskazywało, że być może naprawy były w tym obszarze i naprawa objawiła się "uszkodzeniem".

 

1. Spróbuj jeszcze z poziomu Konsoli Odzyskiwania wdrożyć komendy:

 

CHKDSK /P /R

FIXMBR

FIXBOOT

 

2. Wykonaj diagnostykę dysku w MHDD.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1. Chkdsk niby coś naprawił ("conajmniej jeden błąd"), ale bez widocznego skutku.

2. Odpaliłem scana, nie powtarzałem go z remapem (bo nie widziałem błędów), do tego dorzucam dane z smart i eid: http://imgur.com/a/pv2ap - zdjęcia co prawda nie są idealne, bo są trochę ruszone, ale niestety mam problemy z drżeniem rąk i niezbyt jestem w stanie zrobić lepsze (wiem, fajne pluszaki ;)).

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...