Skocz do zawartości

Otwieranie linków zewnętrznych na tej samej karcie


wieslaw531

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zacytuję @picasso z tematu o aktualizacji forum.

 

Przestawiłam w ACP opcję "Open posted links in a new window? Forces links to open in a new window, if javascript is available." na nie. Po tej operacji ustaje ten efekt w IE9. Teraz wszystkie linki zewnętrzne otwierać się będą w obrębie tego samego okna zastępując pierwotnie otworzoną stronę i to dotknie wszystkie przeglądarki.
Odnośnik do komentarza

Napisałeś wcześniej w temacie aktualizacja forum, że:

 

Jest np. taki efekt, że po kliknięciu w link zewnętrzny znika karta fixitpc a pojawiają się dwie nowe karty z linka

 

Jako rozwiązanie @picasso podała:

 

Przestawiłam w ACP opcję "Open posted links in a new window? Forces links to open in a new window, if javascript is available." na nie. Po tej operacji ustaje ten efekt w IE9. Teraz wszystkie linki zewnętrzne otwierać się będą w obrębie tego samego okna zastępując pierwotnie otworzoną stronę i to dotknie wszystkie przeglądarki.
Odnośnik do komentarza

Tak, wiem że może to być dla niektórych niewygodne. Ja również jestem strasznie przyzwyczajona do otwierania linków w osobnej karcie i od momentu przestawienia tej opcji cały czas się mylę i mówiąc szczerze sama wolałabym powrót do poprzedniego ustawienia.

wieslaw531, choć w zamiarach nie miałam żadnych dostosowań do wydań beta przeglądarek, nagięłam wtedy sprawę, ponieważ zważyłam co wygląda gorzej, duplikat karty to błąd ale otwieranie w tej samej karcie już nie, a opcja była pod ręką. Zaznaczyłam w temacie również, że "rozwiązanie" jest tymczasowe, gdyż oczekuję na nowe wersje IPB i IE9, co może całkowicie odmienić sytuację.

 

Zobaczymy co się stanie po aktualizacji silnika do 3.1.3. Aktualizacja dziś lub jutro. Z odpowiednim wyprzedzeniem to ogłoszę.

Odnośnik do komentarza
wieslaw531, choć w zamiarach nie miałam żadnych dostosowań do wydań beta przeglądarek, nagięłam wtedy sprawę

Przepraszam za powyższe. Czuję się winny ale głównie z powodu, że nie napisałem jawnym tekstem iż w chwili zauważenia poprawniejszego zachowania IE9 Beta w trybie zgodności dla tej strony ustawiłem ten tryb jako domyślny i cały czas z niego korzystam.

 

Tak, wiem że może to być dla niektórych niewygodne. Ja również jestem strasznie przyzwyczajona do otwierania linków w osobnej karcie i od momentu przestawienia tej opcji cały czas się mylę i mówiąc szczerze sama wolałabym powrót do poprzedniego ustawienia.

 

Dla mnie również. I jeżeli aktualizacja forum nic nie zmieni bardzo proszę o powrót do pierwotnych ustawień.

Jeszcze raz serdecznie przepraszam wszystkich, którym to popsuło humor.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...