Skocz do zawartości

CCleaner; wolno działający system; nie otwierające się programy


Pheobe

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

sorki nie zwróciem uwagi na wcześniejsz logi. Nie mogę dalej kontynuwać tematu, ponieważ nie dysponuję edycją 32 bit. I nie wiem, czy klucze rejestru, które szlag nagły trafił u ciebie są poprawne dla wersji 32bit.

W każdym razie jedno mamy ustalone - brak klucza dla usługi windows audio. Nie dziwi zatem, że usługa nie działa. jak masz chwile poczekaj , gdzieś wygrzebię w7 enterprise 32 bit i pewnie klucz przywróce.

Po prostu nie jestem pewny, czy można importować kluczyk z wersji 64bit do twojego systemu. :huh:

Odnośnik do komentarza

Mam czas... Mogę też poczekać na Picasso. Ostatnio bardzo mi pomogła  :)

 

brak klucza dla usługi windows audio

Fajnie, że już coś ustaliliśmy ;)

 

Tylko czemu go nie ma? I co się dzieje z innymi programami? Przedwczoraj wszystko było OK. Poza użyciem tego Cleanera i odinstalowywaniem Silverlighta nic specjalnego nie robiłam.

 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Przedwczoraj wszystko było OK. Poza użyciem tego Cleanera i odinstalowywaniem Silverlighta nic specjalnego nie robiłam.

A czy przed użyciem CCcleaner robiłaś kopie rejestru? Czy leciałaś na opak? Bo tu widać że ostanie użycie CCleaner zmieniło rejestr ewidentnie.

Jak masz kopie to poprostu ją przywróć. Najwyżej nie zadziała Malwarebyts, który usunęłaś.

Odnośnik do komentarza

Właśnie głupia byłam i nie zrobiłam kopii. Będę miała nauczkę na przyszłość  

Miałem pisać od razu, ale tu chodzi o błąd już zaistniały. Nie używaj CCleaner jeśli nie jsteś w stanie zwryfikować wpisów rejestru które usuwa. To zabawka dla wytrwanych graczy.

Preferuję osobiście ERUNT i kompaktowanie rejestru. Nigdy mnie nie zawiódł. Może ktoś się zlituje i wyeksportuje klucz z wersji 32 bit

 

Z strony BlackViper podaję prawidłowe wertośći dla klucza

 

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\AudioSrv]

"Start"=dword:00000002

 

Czesto gesto, wspominana przez Picasso, ale czy zabangla nie wiem

 

 

Możesz go zaimportować do rejestru

 

Otwórz notatnik i wklej podany tekst > z menu notatnika > plik > zapisz jako > Fix.reg > ustaw rozszerzenie na wszystkie pliki > z prawokliku > scal restart

 

Nic gorszego już nie może się stać, najwyżej po restarcie nie zagra muzyka.

Odnośnik do komentarza

Nic gorszego już nie może się stać, najwyżej po restarcie nie zagra muzyka.

 

Haha... to właśnie by pogorszyło moją sytuacje :) Chyba poczekam, aż się ktoś zlituje i sprawdzi, czy to na pewno OK.

 

Poza tym nieotwieranie się niektórych programów i niemożliwość zainstalowania wtyczki Silverlight też jest problemem. Zwłaszcza jak chcę obejrzeć jakiś serial w internecie. A z tego co zrozumiałam to naprawi tylko problem z dzwiękiem...

 

Ale dziękuję, że poświęciłeś mi czas  ;)

Odnośnik do komentarza

Ale przecież tu są błędy w działaniach. Jest powiedziane, że dźwięk działa w Trybie normalnym (to samo w sobie jest sygnałem, że usługa Audio działa):
 

W trybie normalnym nie da się ustawić głośności (ale dźwięk jest). Dodałam niżej screeny komunikatów jakie się pojawiają, gdy próbuje go włączyć.

 

+ w poście #20 jawny znak, że usługa jest i ma odpowiedni stan:
 

W usłudze Windows Audio tryb automatyczny był już ustawiony. Natomiast usługa była wyłączona. Nie mogę jej włączyć. Wyświetlają się komunikaty, które załączam.

 

Wg tego obrazka usługa Audio jest w systemie i jest na Auto. Czyli import w poście #31 nie ma podstaw (ustawia na Auto coś co już jest w takim stanie). Z obrazków wynika, że Ty pracujesz w Trybie awaryjnym. W takim trybie nie próbuj uruchamiać usługi Audio, to nie ma racji bytu i nie ma znaczenia dla tego co się dzieje w Trybie normalnym.

 

:regfind
AudioServ

 
+
 

I nie wiem, czy klucze rejestru, które szlag nagły trafił u ciebie są poprawne dla wersji 32bit.
W każdym razie jedno mamy ustalone - brak klucza dla usługi windows audio. Nie dziwi zatem, że usługa nie działa.

 

Nic nie znalezione, bo byk w komendzie. Nazwa usługi to Audiosrv a nie AudioServ. Poza tym wg obrazka z services.msc usługa jest w systemie.

 

Kilka skrótów z pulpitu nie działa. Właśnie CCleaner, Paint i jeszcze coś się nie otwierało, ale teraz już nie pamiętam. Zaraz sprawdze. Wyświetla się komunikat "System Windows nie może odnaleźć pliku: (adres aplikacji)"

 

Kilka skrótów Pulpitu ale nie wszystkie? Skasuj obecne skróty, stwórz nowe = czy nadal jest problem?



.

Odnośnik do komentarza

Belfegor

 

teraz poczekam jak uruchomisz dźwięk. powodzenia, oczywiście tryb normalny.

 

Dźwięk w Trybie normalnym jest, tylko nie da się ustawić głośności, to różnica. Cytuję co ona mówi po raz kolejny:

 

W trybie normalnym nie da się ustawić głośności (ale dźwięk jest). Dodałam niżej screeny komunikatów jakie się pojawiają, gdy próbuje go włączyć.

 

Ona cały czas próbuje uruchomić usługę Audio w Trybie awaryjnym, wszystkie obrazki o tym mówią. W Trybie normalnym usługa działa, bo w przeciwnym wypadku w ogóle nie byłoby dźwięku. Obrazek z services.msc mówi wyraźnie, że usługa ma zdefiniowany Typ uruchomienia Automatyczny, a jest błąd zależności przy kliku w uruchomienie, bo w Trybie awaryjnym sterowniki nie są załadowane i tyle.

 

 

Phoebe

 

Pod kątem poziomu głośności, w Trybie normalnym zastosuj ten diagnostyk MS: KLIK.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Kilka skrótów Pulpitu ale nie wszystkie? Skasuj obecne skróty, stwórz nowe = czy nadal jest problem?

 

Paint po stworzeniu nowego skrótu, funkcjonuje prawidłowo. CrystalDiscInfo i CCleaner wciąż się nie otwierają.

 

Ona cały czas próbuje uruchomić usługę Audio w Trybie awaryjnym, wszystkie obrazki o tym mówią. W Trybie normalnym usługa działa, bo w przeciwnym wypadku w ogóle nie byłoby dźwięku.

 

Tak. Wszystko robiłam w trybie awaryjnym, bo w normalnym nie mogę uruchomić tego programu SystemLook. Ponadto każdy program, który ściągam nie chcę się zainstalować albo uruchomić. Mogę instalować nowe programy tylko w trybie awaryjnym. I to nie wszystkie, bo Silverlight nawet w trybie awaryjnym nie chce się zainstalować.

 

Pod kątem poziomu głośnośni, w Trybie normalnym zastosuj ten diagnostyk MS: KLIK.

 

Nie jestem w stanie uruchomić tego programu w normalnym trybie. Pojawia się komunikat, który widać na poniżej zamieszczonym screenie. Jest jakiś inny sposób?

post-10887-0-43834400-1370614735_thumb.jpg

Edytowane przez Pheobe
Odnośnik do komentarza

Spróbujmy skorygować błędy "nie można odnaleźć pliku" poprzez import pliku z definicjami Zmiennych i Shell Folders.

 

1. Przesyłam plik FIX.REG: KLIK. W tym trybie w którym się da plik pobierz i wklej do katalogu C:\Windows\system32.

 

2. W Trybie awaryjnym uruchom plik C:\Windows\system32\cmd.exe, wpisz tę komendę i ENTER:

 

reg import C:\Windows\System32\FIX.REG

 

3. Jeśli zadanie wykona się bez błędu, przejdź w Tryb normalny i sprawdź co nie działa.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Teraz wszystko jest działa. Nawet Silverlight dał się zainstalować. Nie wyskakują żadne błędy. Z dźwiękiem tez nie ma problemów

 

Ale jest inny problem. Wszystkie dokumenty zapisane na pulpicie zniknęły. Miałam tam pracę inżynierska, bo było mi tak wygodnie. Co prawda ma ją też zapisaną na pendrivie, ale wszystkie materiały potrzebne do pisania pracy były tylko na pulpicie. Szczególnie mi zależy na rysunku, który robiłam w autocadzie i którego nie zapisałam nigdzie indziej. Czy te dane gdzieś są, czy zostały usunięte?

Odnośnik do komentarza

Ale jest inny problem. Wszystkie dokumenty zapisane na pulpicie zniknęły. Miałam tam pracę inżynierska, bo było mi tak wygodnie. Co prawda ma ją też zapisaną na pendrivie, ale wszystkie materiały potrzebne do pisania pracy były tylko na pulpicie. Szczególnie mi zależy na rysunku, który robiłam w autocadzie i którego nie zapisałam nigdzie indziej. Czy te dane gdzieś są, czy zostały usunięte?

 

Na pewno dane nie zostały usunięte. Importowałam FIX.REG, który kierował folder Desktop tam gdzie ma być, czyli na ścieżkę:

 

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders]

"Desktop"="C:\\Users\\Paulina\\Desktop"

 

Skoro po imporcie pliku nagle zniknęły pliki z Desktopu, to znaczy, że poprzednio były zapisywane na jakimś innym nieprawidłowym Desktopie. W Twoim logu OTL widzę takie kuriozum, czyli folder Desktop poziom niżej niż spodziewane:

 

========== Files/Folders - Created Within 30 Days ==========

 

[2013-06-06 00:12:41 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Users\Paulina\Favorites\Desktop\Originals

 

Uruchom Eksplorator Windows, w pasku adresów wklej ścieżkę C:\Users\Paulina\Favorites\Desktop i ENTER. Jeśli tam masz wszystkie pliki, przenieś je na właściwy Pulpit, a ten folder Desktop w Favorites skasuj.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Super. Nic nie zginęło. A już się wystraszyłam... :) 

 

Z systemem też wszystko w porządku. Nie pojawiają się żadne komunikaty przy instalowaniu, czy otwieraniu programów, z dźwiękiem wszystko OK. Nie dostrzegam już żadnych problemów.

 

Dziękuje Ci pięknie dobra kobieto, ze miałaś cierpliwość do mnie. 
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...