Skocz do zawartości

CCleaner; wolno działający system; nie otwierające się programy


Pheobe

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sądziłam, że tak szybko ponownie będę potrzebowała pomocy... i to przez własną głupotę.

 

Miałam infekcje systemu. Pomocy udzieliła mi Picasso: https://www.fixitpc.pl/topic/18298-rootkit-problemy-z-oper%C4%85-nie-dzia%C5%82aj%C4%85-odno%C5%9Bniki-okno-zapisz-jako-podczas-%C5%82adowania-strony/

 

Zauważyłam, że coś jest nie tak, kiedy odinstalowałam Silverlight i chciałam zainstalować go od nowa. Pojawiało się wtedy okienko "nie można odnaleźć określonego pliku". Dodatkowo zauważyłam, że system działa wyjątkowo wolno. Ten sam komunikat wyświetla się także gdy próbuje uruchomić Painta.

 

Nie mogę także uruchomić OTLa.

 

Im dłużej się nad tym zastanawiam tym bardziej jestem pewna, że nabroiłam. Jakoś w ciągu dnia (nawet nie jestem pewna kiedy) z przyzwyczajenia uruchomiłam CCleanera i nie zapisałam zmian wprowadzonych do rejestru. Przypuszczam, że to jest przyczyną. Przyznaję, że powinnam się zastanowić zanim to zrobiłam, a już na pewno zapisać te zmiany, ale robiłam to tyle razy, że nawet nie przyszło mi do głowy, że program ten może spowodować jakieś zniszczenia.

 

Mam nadzieję, ze mimo wszystko ktoś postanowi pomóc mi z tym jakoś sobie poradzić i że umieściłam temat w dobrym miejscu.

 

Będę wdzięczna za każdą radę.

post-10887-0-45710000-1370471757_thumb.jpg

post-10887-0-06615700-1370471776_thumb.jpg

post-10887-0-14745200-1370471827_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

start > polecenie uruchom > cmd

 

w konsoli wpisz  chkdsk c:/f /r

 

potwierdź komunikat literką T > restart systemu i czekasz cierpliwie na sprawdzanie dysku

 

po zakończeniu operacji podaj obrazek z dysku C > Właściwości > Zabezpieczenia > Zaawansowane

 

bo ten komunikat


 

Kiedy próbuje przenieść OTL na dysk C wyskakuje okienko "aby przenieść plik musisz mieć uprawnienia administratora"

 

może świadczyc o braku uprawnien do C

Odnośnik do komentarza

Ja tu nie widzę nic nowego w rozumieniu szkód jawnych powstałych od tamtego czasu.
 

Zauważyłam, że coś jest nie tak, kiedy odinstalowałam Silverlight i chciałam zainstalować go od nowa. Pojawiało się wtedy okienko "nie można odnaleźć określonego pliku". Dodatkowo zauważyłam, że system działa wyjątkowo wolno. Ten sam komunikat wyświetla się także gdy próbuje uruchomić Painta.


Skoro także i system jest spowolniony, proponuję rozpocząć od redukcji programów zabezpieczających. Startowo był zainstalowany Trend Micro Titanium, ale w fazie diagnostyki infekcji doszedł kolejny program. Ostatnia instalacja wykonana w tamtym temacie to MBAM. Mówiłam, by instalować wersję darmową (bez rezydenta), a tu wygląda że jednak siedzi wersja z rezydentem:

 

DRV - [2013-04-04 14:50:32 | 000,022,856 | ---- | M] (Malwarebytes Corporation) [File_System | On_Demand | Stopped] -- C:\Windows\System32\drivers\mbam.sys -- (MBAMProtector)

 

Zacznij od testowej deinstalacji MBAM. Nie jestem pewna czy to się da w stanie Trybu awaryjnego, ale próbuj. Po tym restart systemu i sprawdź co się dzieje w Trybie normalnym.

 



.

Odnośnik do komentarza

Przepraszam, że dopiero dzisiaj pisze, ale wczoraj wypadła mi ważna sprawa i nie miałam czasu.

 

System w sumie był spowolniony tylko wtedy, kiedy pisałam pierwszego posta. Zapomniałam później o tym wspomnieć. Wydaje mi się, że to przez to, że pracowałam wtedy cały dzień na Autocadzie. Niesłusznie podpięłam sobie to pod te inne problemy. System teraz działa w normalnym tempie, ale prewencyjnie odinstalowałam MBAM.

 

Zauważyłam natomiast inne problemy. W trybie awaryjnym dźwięk w ogóle nie działa. W trybie normalnym nie da się ustawić głośności (ale dźwięk jest). Dodałam niżej screeny komunikatów jakie się pojawiają, gdy próbuje go włączyć.

 

Kilka skrótów z pulpitu nie działa. Właśnie CCleaner, Paint i jeszcze coś się nie otwierało, ale teraz już nie pamiętam. Zaraz sprawdze. Wyświetla się komunikat "System Windows nie może odnaleźć pliku: (adres aplikacji)"

 

Na szczęście programy, które mi są najbardziej potrzebne się otwierają (typu word, autocad czy protel)

post-10887-0-07047200-1370603572_thumb.jpg

post-10887-0-24130700-1370603575_thumb.jpg

post-10887-0-33699800-1370603578_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Start > uruchom > services.msc

 

znajdź na liście usługę Windows audio

 

sprawdź czy jest uruchomiona PPM na usługę> właściwości > tryb Automat

 

na wszelki wypadek zresetartuj usługę > Zatrzymaj > restart

 

znowu wejdź do panelu usług > i dajesz uruchom > restart

 

Czy przypadkiem nie wszedł do systemu IE10? Sprawdż panel sterowania > Programy i funkcje > w lewym górnym rogu >wyświetl zainstalowane aktualizacje > szukasz IE10

 

Dodatkowo obrazek z MU >  Kontrolery dźwięku i gier (rozwinięty)

 


 

W trybie awaryjnym dźwięk w ogóle nie działa.

To nie jest błąd. Tryb awaryjny ładuje podstawowe funkcje. Dźwięk nie działa i jest OK. Też tak mam.

Edytowane przez Belfegor
Odnośnik do komentarza

W usłudze Windows Audio tryb automatyczny był już ustawiony. Natomiast usługa była wyłączona. Nie mogę jej włączyć. Wyświetlają się komunikaty, które załączam.

 

To nie jest błąd. Tryb awaryjny ładuje podstawowe funkcje. Dźwięk nie działa i jest OK. Też tak mam.

 To dobrze... już się martwiłam, że tu też jest coś nie tak ;)

 

 

W zainstalowanych aktualizacjach w ogóle nie wyświetlają się aktualizacje Internet Explorer.

post-10887-0-14360100-1370606843_thumb.jpg

post-10887-0-30384300-1370606847_thumb.jpg

post-10887-0-41735200-1370606850_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...