Skocz do zawartości

Zawieszanie explorer.exe, ogólnie wolna praca komputera i problemy z siecią


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kiedyś już się tu pojawiłem z kilkoma problemami, które zostały rozwiązane (za co niezmiernie dziękuję), ale ostatnio powróciły i to znacznie nasilone. Otwarcie folderu trwa kilka sekund, uruchomienie paska START, często zawiesza cały komputer. Kliknięcie na właściwości pliku to prawie 100% zawias. Ostatnio MBAM wykrył podczas skanu wirusa Hoax.SMS. Dodam, że mam dalej ten sam problem, co kiedyś, mianowicie komputer nie wyłącza się, tj. mogę podziwiać w nieskończoność napis "Trwa zamykanie systemu Windows..."

Mam internet podzielony routerem. Na laptopie z systemem Windows 7 pliki ściągają mi się z szybkością 700 kb/s, natomiast ściągając te same pliki na komputerze z systemem Windows XP osiągam maxywalnie 180 kb/s. Czytałem, że trzeba zmienić coś w rejestrze, ale wolałem sam nie ryzykować.

Z góry dziękuję za pomoc.

OTL.Txt

Extras.Txt

defogger_disable.txt

GmerLOG.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu XP. Nie widzę tu oznak infekcji. Zapuść sobie tylko kosmetykę polegającą na usunięciu wpisów pustych / z błędem. Nie będzie to mieć żadnego wpływu na problemy zasadnicze. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

:OTL
DRV - File not found [File_System | System | Stopped] -- E:\UltraIso\ULTRA ISO\UltraISO\drivers\ISODrive.sys -- (ISODrive)
DRV - File not found [Kernel | System | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\AntiLog32.sys -- (AntiLog32)
O9 - Extra 'Tools' menuitem : Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - Reg Error: Key error. File not found
O16 - DPF: {8AD9C840-044E-11D1-B3E9-00805F499D93} http://java.sun.com/update/1.4.0/jinstall-1_4_0_03-windows-i586.cab (Reg Error: Value error.)
O16 - DPF: {CAFEEFAC-0014-0000-0003-ABCDEFFEDCBA} http://java.sun.com/update/1.4.0/jinstall-1_4_0_03-windows-i586.cab (Reg Error: Key error.)

:Commands
[emptytemp]


Klik w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart systemu. Następnie w OTL uruchom Sprzątanie.

 

 

Otwarcie folderu trwa kilka sekund, uruchomienie paska START, często zawiesza cały komputer. Kliknięcie na właściwości pliku to prawie 100% zawias. Ostatnio MBAM wykrył podczas skanu wirusa Hoax.SMS. Dodam, że mam dalej ten sam problem, co kiedyś, mianowicie komputer nie wyłącza się, tj. mogę podziwiać w nieskończoność napis "Trwa zamykanie systemu Windows..."
Mam internet podzielony routerem. Na laptopie z systemem Windows 7 pliki ściągają mi się z szybkością 700 kb/s, natomiast ściągając te same pliki na komputerze z systemem Windows XP osiągam maxywalnie 180 kb/s.

 

Na razie najbardziej podejrzany jest ESET Smart Security. Testowo odinstaluj i sprawdź jak to się ma do reakcyjności systemu i sieci. Nie będzie go szkoda, jest crackowany.



.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...