Skocz do zawartości

Spadki prędkości internetu krytycznych rozmiarów


malutka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

za radą picasso z innego mojego wątku zakładam tu temat.

 

Sprawa wygląda następujaco, od pewnego czasu o różnych godzinach internet mi "pada". Albo jest tak słaby, że w ogóle nie wczytują się stronki, albo wcale go nie ma. Gdzie Administrator łącza twierdzi, że jak najbardziej wszystko jest "ok". Po pewnym czasie wszystko wraca do normy. Jednakże sprawdzając w ciągu dnia prędkość, za pomocą testów online strasznie się ona różni. Przykładowo o godzinie "X" posiadam ponad 10mb/s a kolejnego dnia o tej samej porze 500kb/s. Korzystam z internetu firmy Dipol.

 

Net-log

http://wklej.org/id/1034231/

ICSI Netalyzr

http://n1.netalyzr.icsi.berkeley.edu/summary/id=43ca253f-9296-677014a2-a5e4-4ad7-a782

Screen HWiNFO

0baf76b1ddcb1f4emed.jpg

 

Tu pojawiły się "problemy" gdyż chciałam zaaktualizować wersję jaką posiadam, a zamiast tego zainstalowało mi się    My VuuPC nie wiem co to za dziadostwo, ale generowało masę reklam, zmieniło wygląd skóry FF. Więc odinstalowałam to oraz HWiNFO i ponownie pobrałam... (edit) również na IE mam jakieś reklamy, odinstalowanie nic nie dało. Stronami startowymi jest delta-search usunęłam toolbar ale problem pozostaje. I właśnie to mnie boli, że takie badziewia ciągle łapię do systemu.

Edytowane przez malutka
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Modem jest sprawny. I jestem podłączona do kabla. Właśnie najczęściej tłumaczono, że to uszkodzony kabel, ale wymiana jego na nic się zdaje. I właśnie przyszła godzina 16 i już mam połowę tego co rano, a nie mam takiej umowy jak na internet przenośny, że w od np 8 do 20 mam słabszy net, a po 20 praktycznie  bez ograniczeń, grubo ponad 20MB/s. Najgorzej jest wieczorem przeważnie, gdyż czasami nie mam 200KB/s. Już w 2009 roku miałam 10MB/s i miał stale wzrastać. Cztery/trzy lata później maleje. Więc coś jest nie tak. I nie wiem jak to "ugryźć" ...

Odnośnik do komentarza

Nie uwierzę, że kabel może być odpowiedzialny za okresowe spadki prędkości połączenia. Kabel jest uszkodzony albo cały czas, albo jego szczególne ustawienie powoduje problemy. W tym przypadku na 99% za spadanie prędkości połączenia odpowiedzialny jest dostawca i przeciążenia na jego sieci. Zaczyna się popołudniowy czas, więcej ludzi korzysta z Internetu, sieć nie wyrabia i stąd są takie problemy.

Odnośnik do komentarza

Ok, dziękuję DawidS28 pozdrawiam.

 

Jeszcze takie drobne zagadnienie. Są pewne strony gdzie są limity np. oglądając filmy. I właśnie często zauważałam, że limit był wykorzystany, tj pisało, że obejrzałam 60-70 min etc i musze odczekać ileś tam czasu. I dziś z ciekawości pochodziłam po wszelkich takich limitowanych stronkach i oczywiście na kilku z nich limit był wyczerpany. Czyli jakby ktoś pod moim IP to wykorzystywał. Lub łączy się wifi jakoś. Z tego co sprawdzałam sieć mam zabezpieczoną, ale hasło zna tylko dostawca :/ Kiedyś jak mieszkałam w hotelach, lub na jakiś wyjazdach a nie miałam przenośnego netu, również łączyłam się wifi z kimś, który może nieświadomie udostępniał swoje pasmo. U mnie F12 jest na czerwono czyli nic nie udostępniam - podobno. Może ta informacja naprowadzi na "trop" tej "usterki".

Edytowane przez malutka
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...