Skocz do zawartości

Brak internetu po użyciu Combofix


tomasz789

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

miałem problem z restartowaniem komputera , zawieszaniem firefox-a , szczególnie podczas gier  obciążonego kompa zdarzało się że się restartował.   Uruchomiłem skaner AVG bo myślałem że to wirus. AVG nic nie wykrył , więc użyłem combofix-a chyba niekoniecznie potrzebnie jak czytam na forum a teraz nie moge się połączyć z internetem choć wi-fi działa bez zarzutu na innym kompie. Sieć jest niezidetyfikowana. Nie pomaga restart ani uruchomienie diagnostyki  sieci . Pojawia się komunikat Karta sieciowa " Połącznie lokalne " nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP. Poniżej załączone logi. 

 

Z góry dziękuję za pomoc.

combo skan.txt

Extras.Txt

OTL.Txt

checkup.txt

DOK.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Usuwam zbędne raporty. Jest wyraźnie powiedziane, że OTL jest głównym, a reszta (DDS / RSIT) jako alternatywa, gdy OTL nie można uruchomić. GMER robiony w złych warunkach, przy czynnym emulatorze i sterowniku SPTD (nie wykonałeś ogłoszenia: KLIK). Niemniej, porzuć już to.

Oznak infekcji brak, jest tylko adware, ale to doczyścimy potem, bo nie takie ważne i nie ma związku z podstawowym problemem. Temat będę przenosić, tylko nie wiem jeszcze gdzie, bo są dwa różne wątki, które mogą oscylować między Windows a Hardware.

 

użyłem combofix-a chyba niekoniecznie potrzebnie jak czytam na forum a teraz nie moge się połączyć z internetem choć wi-fi działa bez zarzutu na innym kompie. Sieć jest niezidetyfikowana. Nie pomaga restart ani uruchomienie diagnostyki sieci . Pojawia się komunikat Karta sieciowa " Połącznie lokalne " nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP.

 

Myślę, że to Cię skutecznie odciągnie od nadużywania tej aplikacji, uruchomienie zbędne (brak operacji usuwania) i jeszcze szkody. Na dodatek widać w raporcie, że to nie pierwszy raz i nie odinstalowałeś nawet prawidłowo narzędzia, skoro jest detekcja uruchomienia w roku 2012... Na początek odinstaluj go, klawisz z flagą Windows + R i w polu Uruchom wklej komendę:

C:\Users\Henry\Desktop\ComboFix.exe /uninstall

W kwestii padniętej sieci:
 
1. W Dzienniku zdarzeń jest multum błędów tego rodzaju, czyli uruchamiania zależności + "Urządzenie nie rozpoznaje polecenia":

[ System Events ]
Error - 2013-05-06 11:33:37 | Computer Name = Henry11 | Source = Service Control Manager | ID = 7000
Description = Nie można uruchomić usługi Otoka i aparat minireadresatora SMB z powodu
następującego błędu:   %%22

Error - 2013-05-06 11:33:37 | Computer Name = Henry11 | Source = Service Control Manager | ID = 7001
Description = Usługa Minireadresator SMB 1.x zależy od usługi Otoka i aparat minireadresatora
SMB, której nie można uruchomić z powodu następującego błędu:   %%22

Error - 2013-05-06 11:33:37 | Computer Name = Henry11 | Source = Service Control Manager | ID = 7001
Description = Usługa Minireadresator SMB 2.0 zależy od usługi Otoka i aparat minireadresatora
SMB, której nie można uruchomić z powodu następującego błędu:   %%22

Error - 2013-05-06 11:33:37 | Computer Name = Henry11 | Source = Service Control Manager | ID = 7001
Description = Usługa Stacja robocza zależy od usługi Minireadresator SMB 2.0, której
nie można uruchomić z powodu następującego błędu:   %%1068

Error - 2013-05-06 11:33:37 | Computer Name = Henry11 | Source = Service Control Manager | ID = 7000
Description = Nie można uruchomić usługi HTTP z powodu następującego błędu:   %%22

Error - 2013-05-06 11:33:37 | Computer Name = Henry11 | Source = Service Control Manager | ID = 7001
Description = Usługa Publikacja zasobów odnajdowania funkcji zależy od usługi HTTP,
której nie można uruchomić z powodu następującego błędu:   %%22

Error - 2013-05-06 11:33:37 | Computer Name = Henry11 | Source = Service Control Manager | ID = 7000
Description = Nie można uruchomić usługi HTTP z powodu następującego błędu:   %%22

Error - 2013-05-06 11:33:37 | Computer Name = Henry11 | Source = Service Control Manager | ID = 7001
Description = Usługa Host dostawcy odnajdowania funkcji zależy od usługi HTTP, której
nie można uruchomić z powodu następującego błędu:   %%22

Error - 2013-05-06 11:33:37 | Computer Name = Henry11 | Source = Service Control Manager | ID = 7000
Description = Nie można uruchomić usługi HTTP z powodu następującego błędu:   %%22

Error - 2013-05-06 11:33:37 | Computer Name = Henry11 | Source = Service Control Manager | ID = 7001
Description = Usługa Host dostawcy odnajdowania funkcji zależy od usługi HTTP, której
nie można uruchomić z powodu następującego błędu:   %%22


Podaj skan dodatkowy na wygląd wymienionych usług i ich zależności. Uruchom SystemLook x64 i do skanu wklej:

:reg
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\HTTP /s
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\mrxsmbHKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\Mup
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\Smb /s HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\rdbss
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\srvnet


2. Dodatkowo: co stoi w konfiguracji TCP/IP? I jakie mają być prawidłowe: automatyczne czy statyczne?

 

miałem problem z restartowaniem komputera , zawieszaniem firefox-a , szczególnie podczas gier obciążonego kompa zdarzało się że się restartował.


"Szczególnie podczas gier" = To temat do działu Hardware prędzej.



.

Odnośnik do komentarza

W skanie wszystkie usługi wyglądają poprawnie. Wstępnie spróbuj po prostu "zresetować" urządzenia:

 

Start > w polu szukania wpisz devmgmt.msc > z prawokliku Uruchom jako Administrator > w menedżerze urządzeń odinstaluj interfejsy sieciowe i zresetuj system. Windows powinien przebudować urządzenia.

 

Podaj wyniki czy nastąpił jakieś zmiany.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

odinstalowałem kartę sieciową wraz ze sterownikami 

win zainstalował kartę i sterowniki po restarcie 

ale nic to nie dało jest ten sam komunikat  , chyba że nie tylko kartę mam odinstalować ?

 

drugi temat taki poboczny   :)

na dodatek  nie działa też drukarka :(​  ale to mniejszy problem 

mam komunikat jak chciałem przeinstalować sterownik drukarki

uruchom usługę bufor wydruku

msconfig - bufor wydruku Zatrzymano

jak go włączyć jest tylko opcja włącz wszystkie

próbowałem 

Start -> wpisz: "usługi" -> odnajdź na liście "bufor wydruku" -> PPM -> własciwości -> ustaw na "automatyczny"

jest ustawiony automatyczny 

Odnośnik do komentarza

odinstalowałem kartę sieciową wraz ze sterownikami

win zainstalował kartę i sterowniki po restarcie

ale nic to nie dało jest ten sam komunikat

 

1. Spróbuj jeszcze resetu ustawień sieciowych. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

reg delete HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Network /v Config /f
ipconfig /flushdns
netsh winsock reset
netsh int ip reset c:\resetlog.txt
pause

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.BAT

 

Kliknij prawym na plik i wybierz opcję Uruchom jako Administrator. Następnie zresetuj system.

 

2. Jeśli to nie pomoże, to proponuję przeładować wszystkie osłony w AVG 2013 (wyłączyć + włączyć przedzielając resetami) oraz odinstalować na próbę ZoneAlarm Free Firewall. Pozornie nie związane, ale tu masz przykład, że osłona sieciowa Avast stanowiła problem: KLIK.

 

 

Start -> wpisz: "usługi" -> odnajdź na liście "bufor wydruku" -> PPM -> własciwości -> ustaw na "automatyczny"

jest ustawiony automatyczny

 

A jaki błąd się pokazuje, gdy we właściwościach usługi Bufor wydruku klikniesz przycisk uruchamiania usługi?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

bufor wydruku

błąd 1068

 

Wczoraj mnie zaćmiło. Masz błąd uruchomienia zależności, czego można się było spodziewać już od posta w którym cytuję błędy z Dziennika zdarzeń:

 

Error - 2013-05-06 11:33:37 | Computer Name = Henry11 | Source = Service Control Manager | ID = 7000

Description = Nie można uruchomić usługi HTTP z powodu następującego błędu: %"

 

Usługa Bufor wydruku zależy od sterownika HTTP, który tu się nie uruchamia. Dopóki nie zostanie przywrócona funkcjonalność sieciowa i ożywienie sterownika HTTP, Bufor wydruku nie będzie działał...

 

 

odnośnie netu

uruchomiłem plik

odinstalowałem AVG I Zone Alarm i nic to nie zmieniło

po diagnostyce łącza mam tylko inny komunikat dodatkowo

że może być problem ze sterownikiem karty

i pozostał ten poprzedni nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP

 

Czarno to widzę. Pod kątem nowego "problemu ze sterownikiem karty" może powtórz jeszcze raz reinstalację urządzeń w menedżerze urządzeń + po tym ponownie mój plik FIX.BAT i reset systemu. Wątpię, by zmieniło się coś, ale .... Po tym dodaj te logi:

- Plik C:\resetlog.txt utworzony w wyniku uruchomienia FIX.BAT

- Start > w polu szukania wpisz cmd > z prawokliku Uruchom jako Administrator > wklep komendę ipconfig /all >C:\log.txt i przedstaw plik C:\log.txt.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

no cóż nic nie dał ponowny restart karty i pliku 

poniżej ipconfig

pliku resetlog.txt nie ma na dysku c

choć uruchomił się bez problemu 

ponadto jest inny problem po całych tych zabiegach 

użycie RAM 97% 

użycie CPU 70-100% 

rośnie im dłużej komputer chodzi po restarcie 

najbardziej obciąża usługa

services.exe - 3 326 908k

usługi i aplikacja kontroler

w monitorze pamięci ten sam proces najwięcej obciąża 

10-12 błędów sprzętowych widzę

svchost.exe(secsvcs) 50- 80 błędów sprzętowych 

 

chyba zbliżamy się do formatu albo reinstalki win

chyba że masz jeszcze jakiś pomysł

nie wygląda to dobrze , muli strasznie nie bardzo można na nim pracować 

log.txt

Odnośnik do komentarza

pliku resetlog.txt nie ma na dysku c

 

choć uruchomił się bez problemu

 

Ten plik powinien był powstać... Hmm, czy na pewno plik BAT był Uruchomiony jako Administrator? Co widziałeś w oknie przy przetwarzaniu komend?

 

 

poniżej ipconfig

 

W logu widać brak skonfigurowanej bramy domyślnej, co zapewne jest tu problemem:

 

Karta Ethernet Połączenie lokalne:

   Sufiks DNS konkretnego połączenia :

   Opis. . . . . . . . . . . . . . . : Kontroler Ethernet Atheros AR8121/AR8113/AR8114 PCI-E (NDIS6.20) #2

   Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-22-15-A2-AF-DB

   DHCP włączone . . . . . . . . . . : Tak

   Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak

   Adres IPv6 połczenia lokalnego . : fe80::38f6:2aed:68fa:5ed6%16(Preferowane)

   Adres IPv4 autokonfiguracji . . . . : 169.254.94.214(Preferowane)

   Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.0.0

   Brama domyślna. . . . . . . . . . :

   Identyfikator IAID DHCPv6 . . . . : 318775829

   Identyfikator DUID klienta DHCPv6 : 00-01-00-01-14-C7-8E-4D-00-22-15-A2-AF-DB

   Serwery DNS . . . . . . . . . . . : fec0:0:0:ffff::1%1

                                       fec0:0:0:ffff::2%1

                                       fec0:0:0:ffff::3%1

   NetBIOS przez Tcpip . . . . . . . : Włączony

 

Czyli jednak jest problem z konfiguracją, o którą zaczepiałam:

 

 

Dodatkowo: co stoi w konfiguracji TCP/IP? I jakie mają być prawidłowe: automatyczne czy statyczne?

 

vs.

 

mam (TCP/IPv6) i (TCP/IPv4) oba są ustawione automatycznie

i tak powinny być ustawione - rozmawiałem z dostawcą internetu

 

W Panelu sterowania we Właściwościach protokołu przełącz tymczasowo z Automatycznego na statyczne i wypełnij pola (Adres IP, Maska podsieci, Brama domyślna, serwery DNS) danymi od dostawcy (skonsultuj z nim co tam wpisać w ramach tymczasowego działania). Reset systemu. Następnie, jeśli połączenie zostanie uzyskane, wejdź ponownie do konfiguracji i ustaw wszędzie Automatyczne, jak to było pierwotnie przewidziane.

 

I temat przenoszę do działu Sieci.

 

 

ponadto jest inny problem po całych tych zabiegach

użycie RAM 97%

użycie CPU 70-100%

rośnie im dłużej komputer chodzi po restarcie

najbardziej obciąża usługa

services.exe - 3 326 908k

usługi i aplikacja kontroler

w monitorze pamięci ten sam proces najwięcej obciąża

10-12 błędów sprzętowych widzę

svchost.exe(secsvcs) 50- 80 błędów sprzętowych

 

svchost.exe(secsvcs) = Windows Defender. Przy obecnym AVG był zdeaktywowany (antywirus go ubił), ale deinstalacja AVG pewnie go ożywiła. Uruchom msconfig i w karcie Usługi odptaszkuj Windows Defender. Restart systemu.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

po wyłączeniu Windows Defender problem z przeciążeniem kompa jest nadal a właściwie był

8-10 min i zawieszenie komputera muli nic nie można zrobić

wybacz nie należę do cierpliwych osób

wrzuciłem instalke win-a 7 i uruchomiłem z płyty naprawę

nic nie pomogło

uruchomiłem więc przywracanie systemu jakieś stare mi zostało z 12.2012

wyskoczył błąd że nie udało się przywrócić wszystkich zmian

ale po restarcie że wszystko jest ok

łącze internetowe działa

drukarka też, komp nie muli

kopiuje wszystkie potrzebne mi pliki na spokojnie i tak zrobię format

 

dziękuje za pomoc i poświęcony czas

temat uważam za zamknięty

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...