Skocz do zawartości

Internet w Netii 10 Mb/s a rzeczywista prędkość to 1Mb/s


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Niedawno podpisałem umowę z Netią na internet 10Mb/s, przez połączenie telefoniczne. Dotychczas miałem internet szerokopasmowy u prywatnego dostawcy i prędkość połączenia wynosiła ok. 4 MB/s. Nie wiem czy Netia sobie leci w kulki czy co, bo nie wierzę, że połączenie nie może być szybsze.

 

Tutaj test połączenia z Netii: 

 

http://results.tester.netia.pl/mkquhfkmfb

 

 

Poniżej log z Netlog.

 

http://www.wklejto.pl/159320

 

 

Proszę o pomoc!

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tutaj widać, że masz tylko 1 Mb/s. Stąd prosty wniosek, że jeżeli jest jakiś problem uniemożliwiający świadczenie usługi z pełną przepustowością, czyli 10 Mb/s, to jest on na modemie lub gdzieś na samej linii. Albo po prostu posiadane przez Ciebie łącze nie pozwala na wyższe pasmo. Zauważ, że prawdopodobnie na umowie masz podane nie 10 Mb/s, ale "do 10 Mb/s". A w tym mieści się jeszcze spokojnie 1 Mb/s. Jeśli dobrze pamiętam, to żeby usługa była świadczona zgodnie z umową, prędkość musi zawierać się gdzieś między 0,98 a 10 Mb/s.

 

Niemniej jednak, chodziło mi o te statystyki, bo one zdecydowanie więcej powiedzą o stanie linii:

http://obrazki.elektroda.pl/1814404400_1361098979.png

 

Nie wiem, gdzie w Netia Spot ich szukać, nie korzystałem bowiem nigdy z tego urządzenia. Do obsługi Neostrady mam modem Siemens SpeedStream 4101 i jestem z niego bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza

Nie mogę tego znaleźć, a w googlach też ciężko albo ja słabo szukam. Najbardziej zbliżone statystyki są chyba w tym linku co podałem, bo nigdzie nie widzę niczego takiego jak margines zakłóceń itd.

 

Zamówiłem internet od Netii, bo dotychczasowe 4 MB już mnie nie zadowalało, tym bardziej, że pojawiła się okazja 10MB za niższą cenę. Teraz widzę, że zrobili mnie w balona, bo konsultantka z Netii rozmawiając ze mną dała mi do zrozumienia, że 10 Mb jest osiągalne, bo chciałem zamawiać internet 20 Mb. Na pytanie o tę prędkość powiedziała mi, że w tej lokalizacji, w której się znajduję 10 Mb to najwyższa możliwa prędkość. Teraz się okazuje, że nie tylko nie ma 10 Mb, czy nawet (pal sześć) tych 4 Mb, a jest 1 i to ledwo. 

 

Czytałem gdzieś, że mogą mnie przełączyć na linię ADSL+ czy ADSL2+, nie pamiętam dokładnie i że to może poprawić połączenie, ale jakie jest prawdopodobieństwo, że mnie przełączą? 

 

Co robić w tej sytuacji?

Odnośnik do komentarza

Nawet się może obejdzie bez TeamViewera. 

 

Znalazłem coś takiego:

 

http://s4.ifotos.pl/img/internetJ_nhqewpq.JPG

 

 

 

 

EDIT 19:04

 

Dzwoniłem do Netii, bo internet całkowicie zaniemógł po tym jak zmieniłem z DSL na ADSL2+. Okazało się, że cały czas był jakiś problem "na centrali", coś się zawiesiło i dlatego prędkość była taka niska, dodatkowo chyba mikrofiltr był uszkodzony. W tej chwili już wszystko gra. 

 

Temat do zamknięcia.

 

Bardzo dziękuję za pomoc!!

Odnośnik do komentarza

Status: Podłączony Przedział czasu: 29:31:41 Modulacja linii: G.992.5 Annex A Parametr Poniżej Powyżej Szybkość transmisji danych 8.886Mbps 318.8Kbps Maksymalna szybkość linii 9.644Mbps 1.184Mbps Tłumienie linii 23.7 dB 14.0 dB Margines zakłóceń 6.9 dB 31.2 dB


Tak na szybko skopiowałem. ale na szczęście można się doczytać.

Parametry się zmieniły i to dość tak, zwłaszcza szybkość transmisji danych.

Odnośnik do komentarza

Coś dalej jest źle. Dla takiego tłumienia i SNR Margin (ponad 30 dB) masz 318,8 kb/s na upstream, to jest to dziwne. Nawet bardzo. Mógłbyś z powodzeniem mieć jakieś 1100 - 1200 kb/s uploadu przy SNR Margin równym 6 dB i wszystko dalej powinno stabilnie działać. Tłumienie na to pozwala, modem sam widzi, że jeszcze jest szansa na podniesienie prędkości (patrz: attainable rate, czyli "maksymalna szybkość linii").

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...