Skocz do zawartości

Problemy z liveboxem


wislak111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problemy z liveboxem a mianowicie niski transfer. Mam neostradę 10 MB, ale na speedteście prędkość praktycznie nie przekracza 3 MB, a czasami jest jeszcze mniej. W laptopie mam kartę sieciową Atheros i mam problemy z połączeniem się z liveboxem przez Wifi. Zamiast połączenia cały czas pobiera mi adres sieciowy. W linku załączam ustawienia mojej linii ADSL. Proszę o pomoc lub radę.

 

http://vpx.pl/i/2013/05/01/Livebox.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Akurat w statystykach ADSL nie widać problemu. Niskie, dobre, tłumienie, bezpieczny SNR Margin, sam Livebox dosyć dużo typuje dla downstream. Z upstream nieco gorzej, ale skoro sam piszesz, że problem dotyczy pobierania, a nie wysyłania, to nie tędy droga.

 

Problem z pobieraniem adresu sieciowego może wskazywać na usterkę po stronie serwera DHCP na Livebox.

 

Proszę o zamieszczenie raportu z Net-log, linku do wyników z ICSI Netalyzr oraz charakterystyki bezprzewodówki (według listy numerowanej w zasadach poniżej):

https://www.fixitpc.pl/forum-44/announcement-11-wazne-zasady-obowiazujace-w-dziale-sieci/

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Z linią wszystko w porządku. Wychodzi więc na to iż mam problem z laptopem lub sterownikami do karty sieciowej. Po interwencji technika net przyspieszył z jednego do 3-3,5 mega jednak dalej nie jest to satysfakcjonująca mnie prędkość gdyż sąsiedzi mają 8,5-9 mega. Czy ktoś poradzi co ewentualnie jeszcze mógłbym zrobić ???

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...